CREATE ACCOUNT

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

Interesanti fakti

Tuvojas krāšņais Venēcijas karnevāls

17.12.2015

Venēcijas ikgadējais karnevāls norisināsies no 2016. gada 23. janvāra līdz 9. februārim
Janvāra beigās un februāra sākumā Venēcijā tiek dzīta prom pelēkā un drūmā ziema, lai pilsētā ieplūstu dzīvīgums, un krāšņais karnevāls pārņemtu ikviena noskaņojumu. Karnevāla laikā pilsētu piepilda apmeklētāji, kas, tērpti maskās, dejo, pozē, izklaidējas un rada pat nedaudz sirreālu sajūtu pilsētas ielās. Pasākums piesaista ar ekstravagantiem un drosmīgiem tērpiem. Parasti viesnīcas un restorāni šajā laikā ir pārpildīti, bet unikālais notikums Venēcijā ir apmeklējuma vērts, lai pilsētu ieraudzītu jaunā, vēl nebijušā gaismā.
Svētā Marka laukums ir galvenā Karnevāla darbības vieta un te vērojama viskrāšņākā tērpu parāde. Daudzi izvēlas ekstravagantus tērpus, lai palielinātu savas iespējas uzvarēt konkursā par labāko karnevāla tērpu. Ar šiem dalībniekiem iespējams nofotografēties un iesaistīties karnevāla krāšņā baudīšanā. Organizatori, cenšoties atslogot Svētā Marka laukumu, aktīvākos pasākumus veidos Arsenālā, kur būs baudāmi dīdžeju muzikālie seti, teātra izrādes un grupu uzstāšanās ar dzīvo mūziku.

Tērpi allaž ir krāšņi un ekstravaganti
Kungi un dāmas, kuriem netrūka naudas, labprāt to izdeva par krāšņām izrādēm vai dzīvajām bildēm, par ko pēc tam runāja gadiem ilgi. 1750. gadā kāda dižciltīga sieviete karnevāla laikā esot pastaigājusies kopā ar lauvu, glāstot dzīvnieku un brīžiem iebāžot tam rīklē roku. Sešus gadus vēlāk kāda kompānija pievērsusi publikas uzmanību, pārģērbjoties par septiņiem nāves grēkiem. Skatītājiem par lielu sajūsmu augstprātību simbolizēja kāds advokāts, bet vienaldzību pārstāvēja ārsts. Kādu citu gadu vairāki vīrieši pārģērbās par advokātiem un skaļi žēlojās par pilsētas juridisko sistēmu, pa labi un pa kreisi izdalīdami soda naudas spriedumus un tiesas pavēstes.

Karnevāla vēsture
Mūsdienās karnevāls ir tikai teatrāls uzvedums, bet maskēšanās tradīcijas Venēcijā ir īpaši senas. Maskarāde ritējusi īpaši spraigi. Tā savulaik bijusi īsta karnevālu citadele, kur maskas tika lietotas visu cauru gadu. Kāršu spēlmaņi zem maskām slēpušies no saviem kreditoriem, izputējušie augstmaņi devušies ubagot, lepnas dāmas un kungi — uzdzīvot, lai netiktu atmaskoti. Plaukusi prostitūcija un homoseksuālisms. Pat klosteros tolaik nav bijis grēka darbs nodoties dažnedažādām baudām un izpriecām. Ar šodienas mērauklu mērot, varētu teikt, ka Venēcija bija netiklības un uzdzīves perēklis. Tirgoņi un jūrnieki alka piedalīties dažādās orģijās, līdz beidzot Venēcijas valdošā vara izsludināja likumus, kas ierobežoja masku valkāšanu. Kārtību vajadzēja ieviest gan pilsētā, gan klosteros. Piemēram, 1467. gada februārī Venēcijā izdeva likumu, kurš draudēja ar nāvessodu tiem vīriešiem, kuri pārģērbušies ielavīsies sieviešu klosteros. Maskas aizliedza valkāt reliģiskos svētkos un baznīcā, līdz pēdīgi tik vien atlicis no karnevālu izbijušās godības kā šīs desmit dienas pirms lielā gavēņa.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Pekinā izsludināta sarkanā trauksme

14.12.2015

Pekinā smoga dēļ izsludināta "sarkanā trauksme". Skolas un darbavietas ir slēgtas, jo Ķīnas galvaspilsētā šāds trauksmes signāls izziņots pirmo reizi. Tas pamatots ar mēģināšanu aizsargāt iedzīvotājus no spēcīgā smoga, kas valda pār pilsētu. Pekinā dzīvo 21 miljons iedzīvotāju.

Šī situācija noteikti kļūs par pamatu dažādiem ierobežojumiem rūpniecībā un ražošanā, lai ievērojami samazinātu nāvīgā smoga izplatīšanos. Pilsētā līdz šim bijis oranžais trauksmes signāls un noteikumi smoga mazināšanai sevī ietvēra pat tādus brīdinājumus, kā pāra un nepāra automašīnu numurzīmju braukšanas dienas. Indīgo smogu Pekinā izraisa ogļu rūpniecība un apkure, milzīgie putekļu mākoņi, kas veidojas pilsētas būvlaukumos. Problēmu saasina augstais mitruma līmenis un zemā vēja plūsma. Šo sarkanās trauksmes aptverto smogu Greenpeace pārstāvji nodēvējuši par apokalipsi.

Dažās Pekinas daļās gaisa piesārņojuma dēļ redzamība ir tikai ap 200 m. Gaisā virmo indīgu vielu daļas, kas var kļūt par iemeslu cilvēku organisma saindēšanai. Gaisa piesārņojuma monitori uzrāda rezultātus, kas šokē. Smogā virmo 256 mikrogrami indīgo vielu kubikmetrā. Pasaules veselības organizācijas pārstāvji apgalvo, ka nedroši un saindēšanās iespēju raisoši ir rādījumi ap 25 mikrogramiem.

Smogs Pekinā ir aptvēris plašu teritoriju, kas izmēra ziņā līdzinās Spānijas valsts platības izmērā.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Galvu reibinoši galamērķi ziemas iepirkšanās tūrei ārzemēs

10.12.2015

Zīmolu apģērbi par pieņemamām cenām, šopingā noķerts kaifs un tūrisma brauciens, apvienots ar pamatīgu iepirkšanos. Kur meklēt Eiropas iepirkšanās mekas, trāpīt uz ziemas izpārdošanu un iegādāties iemīļoto zīmolu apģērbus par krietni draudzīgākām cenām nekā Latvijā, apkopojusi viena no lielākajām ceļojumu aģentūrām Latvijā "Latvia Tours".
Līdz ar pirmo sniegu Eiropu pāršalc arī ziemas izpārdošanas. Katra sevis cienīga dāma augstu vērtē kvalitāti un labu cenu. Vilinošākie iepirkšanās galamērķi nemaz nav jāmeklē tālu. Izvēloties izpārdošanas laiku, sagaidāms, ka visu preču cenas tiek nocenotas pat uz pusi, savukārt iepirkšanās ciemati ar draudzīgām cenām sagaida cauru gadu. Jebkurā gadījumā būsi ieguvēja kā cenas, tā kvalitātes ziņā.
"Zīmolu apģērbu Outlet centri vai speciāli izveidoti iepirkšanās ciemati ir kā radīti visiem, kas šādu piedzīvojumi ik gadu iekļāvuši savā ceļojumu listē, ar mērķi iegādāties labas kvalitātes preces par saprātīgām cenām. Berlīne, Londona, Milāna, Diseldorfa, Minhene un Roma ir Eiropas lielākās iepirkšanās metropoles," sievišķīgajos noslēpumos dalās SIA "Latvia Tours" direktore Ieva Keiša.
Lai neatpaliktu no metropoļu modes tempiem un latviešiem liktu sajūsmā atskatīties, piedāvājam iecienītākos iepirkšanās galamērķus šoziem.

Londona
Iepirkšanās drudzis sākas jau no 26. decembra un turpinās līdz pat janvāra vidum. Iespējams, gada lielāko izpārdošanu viskoncentrētāk iespējams baudīt Oksfordstrītā. Tā ir garākā iepirkšanās iela Eiropā un vīlušos neatstās nevienu šopinga profesionāli. Londonā īpaši izdevīgi iepirkties ir sezonālās izpārdošanas laikā, dizaineru apģērbus un Lielbritānijas populārākos zīmolus varēsiet iegādāties krietni lētāk. Turklāt rūpnīcas veikals Burberry Haknejā piedāvā visu šī zīmola preci ar pamatīgām atlaidēm.

Milāna
Milānā jeb modes galvaspilsētā iepirkšanās maratons sākas 7. janvārī un turpinās 30 dienas. Pasaulē zināmāko itāļu zīmolu modes pasākumi notiek līdz 15. februārim, kad Milānas slaveno zīmolu un dizaineru veikalos tiek iztukšoti plaukti un izpārdotas iepriekšējās sezonas preces. Kaut tikai ekskursijas dēļ vērts apmeklēt arī Quadrilatero d'Oro jeb Milānas zelta kvartālu, kas sniegs ieskatu Itālijas augstās modes un sabiedrības aprindās.

Diseldorfa
Ziemas izpārdošanas sākas pēdējā janvāra pirmdienā un ilgst aptuveni 12 dienas. Diseldorfas galvenā tirdzniecības iela, kurā ir izvietoti gan pasaulslavenu zīmolu un luksus preču veikali, gan nelieli modes saloni, tiek dēvēta par Eiropas 5. avēniju. Iepirkšanās Diseldorfā noteikti patiks tiem, kas iecienījuši zīmolu apģērbus, apavus un aksesuārus. To visu iespējams atrast Outlet ciematā Fashionesta Outlet, kur īpaši ekskluzīvo un oriģinālo zīmolu saraksts ietver Armani, Burberry, Cavalli, Christian Dior, Dolce&Gabbana, D&G, Fendi, Gucci, Hugo Boss, Prada, Versace, Zegna, un daudz citus.

Berlīne
Berlīni kā iecienītu iepirkšanās pilsētu pazīst visā pasaulē. Neskaitāmi tirdzniecības centri, kuros pavadītās stundas pazudīs nemanot. Milzīgais Potsdamer Platz Arkaden un Europa Center – pilsētas galvenais iepirkšanās centrs, centrs Alexa, iepirkšanās centrs Boulevard Berlin un daudzi citi apmierinās katru jūsu vēlmi. Apmeklējuma vērts ir arī Galeria Kaufhof universālveikals. Tas ir gandrīz 35 000 kvadrātmetru plašs un katrs no sešiem stāviem pielīdzināms futbola laukumam. Tur atradīsiet vairāk nekā 600 ekskluzīvu zīmolu veikalus. Savukārt piecus H&M veikalus atradīsiet uz Kurfuerstendamm jeb vienas no populārākajām iepirkšanās ielām.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

 

Kā atšķiras dažādu tautību tūristu iepirkšanās paradumi

07.12.2015

Lidosta ir izcila vieta maziem un lieliem eksperimentiem – ikdienā tās darbiniekiem nākas saskarties ar japāņu, skandināvu, krievu un daudzu citu tautību tūristiem. Papētot viņu preču iegādes paradumus, var secināt, ka ir zināmas līdzības, taču pastāv arī atšķirības.

Skandināvi izvēlas atturīgāku dizainu
Tas, ka skandināvi izvēlas atturīgu dizainu, nav nekas jauns. Tomēr priecē tas, ka īpašu uzmanību viņi pievērš Latvijas dizaineru apģērbiem. Visbiežāk skandināvi savā pirkuma groziņā ieliks ar rokām darinātas lietas, tostarp cimdus, zeķes, krelles, piespraudes ar grafiskām formām, pieklusinātos toņos un askētisku dizainu.

Krievu tūristi priekšroku dod košām lietām
Krievu tūristi aktīvi pērk dažādus suvenīrus, kā arī latviešu dizaineru drēbes, taču priekšroku dod krāšņām un pamanāmām lietām. Krievu ceļotāji dāsnāk nekā citu tautību pārstāvji iegādājas piemiņas lietas ne tikai sev, bet arī saviem tuviniekiem vai draugiem. Turīgāki viesi no Krievijas Latvijā nereti izvēlas pirkt arī dažādus mākslas priekšmetus, kas ir lētāki nekā citur pasaulē, un viegli atsaucas uz pārdevēja ieteikumiem.

Japāņu tūristiem patīk Latvijas dzintars
Japāņiem raksturīgs ir kolektīvisma gars – ja viens no tūristu grupas izvēlēsies kādu no precēm, visticamāk, arī pārējie nerimsies, kamēr plaukts nebūs tukšs. Japāņu tūristi labprāt pērk vienkārši neapstrādātus dzintara gabalus, bet Latvijas dzintara izstrādājumus iecienījuši arī itālieši un spāņi.

Vācu tūristi rūpīgi plāno budžetu
Vācu ceļotāji savos pirkumos ir apdomīgi un ar vieglu roku naudu netērē. Bieži vācu tūristi pārdevējam nosaka budžetu un dāvanu skaitu, ko vēlētos iegādāties. Ja viņi ved suvenīrus saviem ģimenes locekļiem un draugiem – tad izmeklē vairākas, taču mazākas un lētākas lietiņas.

Kas ir kopīgs visiem ārvalstu viesiem, izvēloties preces Latvijā? Sparīgi pērk šokolādi
Šokolāde ir vispopulārākais pirkums lidostas veikalos. Visu valstu tūristu vidū ļoti iecienītas ir Latvijā ražotas konfektes un konfekšu izlases lielos iepakojumos, kas pēc ceļojuma tiek dāvātas draugiem un radiem. Ja iepakojuma dizainā ir kaut kas, kas saistās ar Latviju, tas ir ne vien gards kārums, bet arī iecienīts suvenīrs.

Cenu piedāvājums
"Lētāk nekā mājās" – tas ir ļoti spēcīgs motivējošs faktors visiem ārvalstu tūristiem. Tā, piemēram, Krievijas tūristi nežēlo naudu modes precēm un aksesuāriem, savukārt Zviedrijas un Somijas tūristi plaši iegādājās alkoholiskos dzērienus, kuri augstās akcīzes dēļ dzimtenē maksā krietni dārgāk.

Unikālas preces
Tūristi citās valstīs meklē preces, kuras nevar iegādāties savā dzimtenē. Viņi izvēlas iegādāties tādas preces, kas atgādinās par konkrēto apmeklēto vietu vai izbaudīto notikumu.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Tūristi Bolīvijā bauda kokas koka lapu alu

26.11.2015

Kāds alus darītājs Bolīvijā nācis klajā ar unikālu produktu, kurš ne vien lieliski veldzē slāpes, bet arī ļauj cīnīties ar tā dēvēto augstuma slimību – kokas koka alu, kura sastāvā ir tās pašas lapas, kādas izmanto kokaīna gatavošanā.

Kā zināms, kokas koks tikai nesen izpelnījies negatīvu reputāciju: jau tūkstošiem gadu Andu augstkalnu apgabalos dzīvojošie ļaudis košļājuši tā lapas. To sulai piemīt viegls stimulējošs efekts, kas palīdz remdēt vēdera sāpes, kā arī ļauj cilvēkiem labāk piemēroties augstkalnu videi un cīnīties ar augstuma slimību, kuru vietējie iedzīvotāji pazīst kā "soroche".

Tādu augstkalnu pilsētu kā Lapasas (atrodas 3 600 metru augstumā virs jūras līmeņa) viesi bieži vien atpūšas, malkojot kokas koka lapu tēju. Taču tagad viņiem pieejams jauns produkts.

"Kā jau īstiem vāciešiem, mums ļoti garšo alus," atzīst Malina, kas Bolīvijā ieradusies no Hamburgas, kopā ar savu ceļabiedru Timo malkojot unikālo alu.

"Vācijā baudāmas neskaitāmas alus šķirnes, taču šis kokas koka alus ir lielisks, jo palīdz mums pielāgoties augstkalnu klimatam," viņa stāsta.

Jaunais alus nodēvēts par "Ch'ama", kas aimaru valodā, kādā runā vietējie iedzīvotāji Titikakas ezera apkaimē, nozīmē "spēks". Dzēriens pagatavots no iesala, ierauga, apiņiem un mērcētām kokas koka lapām, neizmantojot konservantus vai citas piedevas.

"Šis alus ir iecienīts to tūristu vidū, kuri vēlas pamēģināt ko jaunu," atzīst Alehandra Orihuela, vietējā bāra īpašniece, piebilstot, ka kādai vācu un amerikāņu tūristu grupai tas gājis pie sirds tik ļoti, ka viņi bārā iegriezušies vairākas reizes dienā.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

 

Rāselhaimas emirāts ar 1.novembri ievieš viesnīcas gultas nodokli

23.11.2015

Rāselhaimas emirāts atrodas Apvienoto Arābu Emirātu ziemeļu daļā. Ar 2015.gada 1.novembri te ir ieviests viesnīcu gultas nodoklis, kurš ir atkarīgs no viesnīcas kategorijas. Piecu zvaigžņu viesnīcas viesi par katru nakti papildus maksās 5,50 eiro, bet četru zvaigžņu viesnīcas viesi maksās 3,80 eiro. Trīs un divu zvaigžņu viesnīcu viesi par vienu nakti maksās 2,50 eiro un vienas zvaigžņu viesnīcas viesi maskās 2,00 eiro par nakti. Jaunie noteikumi neattiecas uz viesiem līdz 31.12.2016, ja tie ceļojumu uz Rāselhaimu ir nopirkuši līdz 7.10.2015.

Rāselhaimas emirāts robežojas ar Omānu dienvidos un ziemeļaustumos, robeža stiepjas pa kalnu grēdu. Tas ir visauglīgākais, kā arī viens no skaistākajiem AAE emirātiem. Nelielajā 1700 kvadrātkilometru teritorijā valda bagātīga dabas ainavu un dabas objektu daudzveidība. Labvēlīgais klimats un auglīgās augsnes ļauj šo emirātu saukt par īstu plaukstošu oāzi, kurā tomēr netrūkst arī tuksnešu.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Ceļojumos iegūtā pieredze ļauj bērniem sekmīgāk apgūt mācības

12.11.2015

Pētījumā, kurā tika aptaujāti vairāk nekā 4.000 vecāku, 9 no 10 vecākiem apgalvo, ka ceļošanas dēļ viņu bērniem veicas labāk vismaz vienā vai vairākos mācību priekšmetos, visvairāk ģeogrāfijā, vēsturē un valodās.

Brīvdienu laikā gūtā pieredze noder arī zinātnēs, reliģiju mācībās, matemātikā, sociālajās zinībās un mājturībā.

Tomēr gūtā pieredze noder ne tikai mācībās, tā palīdz bērnam attīstīt sociālās prasmes un pozitīvās rakstura iezīmes. Daudzi vecāki apgalvo, ka ceļošana viņu bērnam ir iemācījusi pacietību, pārliecību un iecietību pret dažādiem cilvēkiem.

"Es kā skolotāja varu teikt, ka mācības skolā ir ļoti svarīgas, tomēr aiz skolas sienām mācīšanās nebeidzās. Nav labākas klases par pasauli, kurā mēs dzīvojam un došanās ceļojumos, kur jūs savus bērnus iepazīstināt ar dažādām kultūrām ir milzīgs ieguvums," teic bijusī skolotāja, mamma un The Adventure company direktore.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

 

 

Daži viesnīcu viesi vēlas nakšņot neatpazīti

09.11.2015

Daudzi sabiedrībā populāri cilvēki vēlas slēpt savu privāto dzīvi, nēsājot saules brilles, cepures vai pierakstās viesnīcās zem svešiem vārdiem. Piemēram, populārais aktieris Toms Henkss ceļo zem segvārda ''Mr.Lauder'' vai Džeims Bonds lomas atveidotājs Denjels Kreigs izmanto ''Mr.Wilson'', bet Tobijs Magvairs slēpjas zem vārda ''Mr.Deep''.

Taču arī citiem cilvēkiem rodas vajadzība slēpt savu ierašanos viesnīcā zem segvārda. Viesnīcu rezervēšanas portāls Hotels.com ir veicis aptauju un noteicis, ka 7% vāciešu viesnīcās nakšņo zem segvārda. Lielākā daļa vāciešu viesnīcā ierodas zem segvārda ne jau tāpēc, ka ir populāri, bet gan tāpēc vēlas slēpt savus sānsoļus (63%). Vācieši bieži izvēlas par segvārdiem vienkāršus uzvārdus – Šneiders, Millers vai Šmits. Portāls ir konstatējis, ka 70% gadījumu segvārdus izvēlas vīrieši. Visbiežāk to dara vīrieši vecumā no 30 līdz 49 (58%).

Portāls ir noteicis, ka visbiežāk segvārdus izvēlas indieši (40%), taizemieši (19%) un brazīlieši (15%).

Daudzi izvēlas izmantot segvārdu, jo viņu īstais vārds un uzvārds ir grūti izrunājams vai arī pārāk garš.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Liberty Bridge – jauns gājēju un velosipēdistu tilts ASV

29.10.2015

Ņūdžersiju un Manhatenu nākotnē savienos jūdzi (1,6 km) garš gājēju un velosipēdistu tilts 200 pēdas (60,96 m) virs Hudzonas upes.

Arhitektu apvienības Jordan’s design veidotais tilta projekts paredz vairāk nekā vienkāršu gājēju tiltu – gājēju ceļi mīsies ar ērtām atpūtas vietām, kur izkārtoti soliņi, dārzi un veikali. Tas būs kā Florences Ponte Veccio daudzkārtīgā palielinājumā. Tilts ar tā parkam līdzīgo atmosfēru būs arī īsts tūristu magnēts – no tā pavērsies elpu aizraujošs skats uz Mahatenas debesskrāpju ainavu.

Gājēju tilti – gan jau esošie, gan plānotie – maina pilsētas vidi visā pasaulē. Gājēju tilti ir gan ASV, gan Teherānā, Londonā un Singapūrā. Londonā tiek plānots vēl viens gājēju tilts pār Temzu.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Pieci tālākie lidojumi pasaulē un plānotais rekords

26.10.2015

Par jaunu rekordu paziņojusi aviosabiedrība Golf-Airline Emirates – 2016. gada februārī plānots lidojums no Dubaijas uz Panamu. 13 821 kilometru distance būšot pasaulē garākais lidojums bez apstāšanās. Lidojuma ilgums plānots 17 stundas un 35 minūtes.


Saskaņā ar Pasaules gaisa satiksmes apvienības datiem pieci pasaulē garākie lidojumi ir:
1) Dalasa-Sidneja: 13 790 kilometrus lidoja Austrālijas lidsabiedrība Qantas. Lidojuma ilgums – aptuveni 17 stundas.
2) Johanesburga - Atlanta: Lidsabiedrība Delta veic 13 580 kilometrus no Dinvidāfrikas uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Arī šis lidojums ilgst 17 stundas, kura laikā var gulēt, skatīties filmas un baudīt apkalpes viesmīlību.
3) Abū Dabī - Losandželosa: Etihad Airways pasažeri var iekāpt lidmašīnā Abū Dabī un pēc 13 490 kilometriem atkal izkāpt Losandželosā. Pagājušas būs 16,5 stundas.
4) Dubaija - Losandželosa: Aptuveni 13 410 kilometrus no Apvienotajiem Arābu Emirātiem atrodas ASV rietumkrasts. Šim lidojumam Golf-Airline Emirates nepieciešamas 16,5.
5) Džida - Losandželosa: No Sarkanās jūras līdz ASV ir 13 400 kilometru. Nepilnās 17 stundās šo ceļu veic Airline Saudia lidmašīna.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Grieķijas slavenāko tūrisma objektu apskate izmaksās vairāk

22.10.2015

Atvaļinājuma baudītājiem Grieķijā, kuri vēlēsies apbrīnot Akropoli un citas antīkās pasaules liecības, drīz vajadzēs maksāt ievērojami vairāk. Ieejas biļešu cenas varētu pieaugt līdz pat 430 procentiem.

Paredzēts, ka ieejas biļete Akropoles aplūkošanai 12 eiro vietā maksās 20 eiro. Knosa, Eiropas senākā Bronzas laikmeta pilsēta, Krētā būs aplūkojama par 15 eiro līdzšinējo 6 eiro vietā. Arī citos populārākajos tūrisma objektos cenas tiks paaugstinātas.

Grieķijas valdība finanšu krīzes risināšanai solās īstenot visaptverošas reformas, lai ietaupītu aptuveni 4,3 miljardus eiro. Arī tūristiem būs jāsniedz sava artava, lai palīdzētu valstij palielināt ienākumus, tai skaitā arī pērkot dārgākas ieejas biļetes slavenākajos arheoloģijas pieminekļos.

Jaunās cenas būs spēka no 2016. gada 1. janvāra, taču tās būs aktuālas tikai no aprīļa līdz oktobrim. No novembra līdz martam ieejas maksa būs tikai puse no parastās cenas. Bezmaksas ieeja valsts muzejos un arheoloģisko izrakumu vietās tāpat būs katra mēneša pirmajā svētdienā ziemas mēnešos.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Pasaulē labākais bārs šogad ir zināms!

19.10.2015

Par pasaulē labāko bāru 2015. gadā atzīts Artesian Londonā - jau ceturto reizi. Šovasar bāra vadmotīvs bija sirreālisms – neparastas krāsu, garšu un sajūtu spēles. Tā jaunās dzērienu kartes vizītkarte ir kokteilis Dali-esque, un apmeklētāji cenšas nočiept bāra Lego zilonīšus, kuros pasniegti kokteiļi.

Nākamajā vasarā apmeklētājus pārsteigs futūrisma tēma. Bāra komanda jau gatavojas jauniem izaicinājumiem.

Pirmās piecas vietas savā starpā dala Londona un Ņujorka, ļaujot 6. vietā ierindoties Sidnejas bāram, 7.- bāram Singapūrā un 10. vietā – bāram Melburnā. Astotajā un devītajā vietā – Londonas bāri.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Vasara peldas jūrā pie Kapri

15.10.2015

Tikai sezonas beigās, kad tūristu baru vairs nav, Kapri Neapoles līcī dziļi ieelpo. Piemērotākais laiks salas apmeklējumam ir tieši tagad – rudenī.

Oktobrim Kapri piemīt īpašs skaistums, bāros un restorānos sēž tikai daži tūristi. Tādēļ rudens Neapoles līča salā ir visskaistākais laiks. Septembrī un oktobrī debesis ir piesātināti zilas, gaiss ir patīkami silts (aptuveni 25 grādi), un jūrā vēl var peldēties. Viesnīcas un restorāni nav pārpildīti un ielās nav cilvēku pūļu.

Mūrus klāj ziedi, sulīgas vīģes nobriedušas vīģeskoku zaros, gatavojas olīvas, un vīns karājas violeto vīnogu ķekaros terasēs. Kapri rudenī ir bagātīgi devīga.
Kapri ir patīkami izstaigāt kājām. Taču nepilnus desmit kvadrātkilometru lielajā salā ceļi gandrīz nekad nav taisni, bet gan līkločos, kalnup un lejup. Vairāki ceļi var tik slēgti akmeņu nogruvumu dēļ.

Lielākais magnēts apmeklētājiem Kapri salā ir Zilā grota - la Grotta Azzurra. Tā ir tik slavena, cik pārējās grotas (to ir veselas 65) nepazīstamas, kā Grotta Meravigliosa (Brīnumainā grota), Grotta del Bove Marino (Jūrasgovs grota) un Grotta dell'Arsenale (Arsenāla grota). Ir ari Tumšā, Sarkanā un Baltā grota. Kapri ostā pulcējas mazas laivas, kurās var sēsties, lai apmeklētu grotas. Prāmji nodrošina satiksmi uz sauszemi.

Kapri tiešām ir daudz, ko redzēt, nobaudīt un piedzīvot.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Airbus plāno pasažierus sēdināt vienu virs otra

12.10.2015

Sēdvieta bēniņos? Saskaņā ar medijos pausto, tieši to plāno Airbus, lai varētu pārvadāt vēl vairāk pasažieru.

ASV pieteiktais Airbus patents paredz, ka katra otrā pasažieru sēdvieta būs novietota augstāk. Tad visus sēdekļus varētu atgāzt atpakaļ, netraucējot aizmugurē sēdošos. Uz augstākajām sēdvietām iespējams tikt pa nelielām kāpnēm. Līdz ar jaunā izkārtojuma ieviešanu lielajās Airbus lidmašīnās varēs pārvadāt vairāk pasažieru.
Lidaparātu ražotājs pamato jaunievedumu ar iespēju optimāli izmantot brīvo telpu lidmašīnā. Sēdvietu novietojums divos līmeņos būšot radikāli jauns. To ieviest plānots Premium līmenim, piemēram, biznesa klasē.

Idejas autori ir pārliecināti, ka jaunās sēdvietas būs ļoti ērtas. Vietas būšot pietiekami, un šādu izkārtojumu varēt izmantot arī vilcienos un autobusos. Patents tikko pieteikts Eiropas un ASV patentu organizācijā. "Telegraph Travel" ziņo, ka Airbus pārstāvji nedomā, ka šāda ideja varētu tikt ieviesta ļoti drīz, taču jaunu ideju attīstībai tas esot noderīgi.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Kopenhāgenā atklāts ilgi gaidītais Apļu tilts

08.10.2015

Apmēram 7000 cilvēki ieradušies uz ilgi gaidītā Apļu tilta (Circle bridge) atklāšanu, kas pagaidām ir jaunākais projekts Dānijas galvaspilsētā. Tilts paredzēts gājējiem un velosipēdistiem, lai ērtāk nokļūtu Kopenhāgenas ostas teritorijā.

Tilts ir 32 metrus garš un to projektējis dāņu-islandiešu mākslinieks - Olafura Eliasona. Apļu tilts sastāv no piecām zigzagveida un apļveida platformām, kuras ir dažādu izmēru. Trīs no platformām būs pārvietojamas, lai neierobežotu kuģu satiksmi.

Šis tilts ir ceturtais jaunais tilts kopš 2014. gada un palīdz saglabāt "velosipēdistiem draudzīgās" pilsētas statusu vairāku pasaules pilsētu konkurencē.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Kā saskandināt citās valstīs?

05.10.2015

- Oans, zwoa, drei – g’suffa! –visapkārt dzirdam Oktoberfest teltīs Vācijā. Šeit der atcerēties, ka saskandinot jāskatās acīs un glāzes nedrīkst krustoties – citādi visu gadu gultas dzīve nebūs izdevusies. Tas arī galvenais, kas jāatceras, saskandinot Vācijā. Taču vai citās zemēs arī ir tik vienkārši.

Ceļojuma laikā vēlamies ne tikai aplūkot ievērojamās vietas, bet arī iepazīt cilvēkus un viņu paradumus. Vislabākais ir ar kādu vietējo kopīgi iedzert, tā saprotot dzīves norises kādā valstī. Jau senajā Romā zināja, ka vīna ir patiesība.

Ko dzer dažādās valstīs un ko saka dzerot, kādas ir dzeršanas tradīcijas:

Itālija
Ēšanas laikā Itālijā dzer vīnu vai ūdeni, kaislīgus alus dzērājus tur grūti atrast. Arī alus šķirņu izvēle nav liela, un tas ir dārgs. Pēc maltītes ierasts iedzert grapu vai avernu, vai espreso. Sliktu iespaidu - brutta figura - radīsiet, ja desertā pasūtīsiet kapučīno – to Itālijā dzer tikai no rītiem.
Vakaros dzer vīnu un kokteiļus, arī alu. Daži itāļi uzskata pēc saskandināšanas vēlreiz uz galda noliktu glāzi par nelaimes vēstnesi. Saskandināšanas pavadvārdi Itālijā ir Salute! vai tā neformālākais variants Cin Cin!

Spānija
Nekādā gadījuma Spānija nesaskandiniet ar ūdeni! Spāņi uzskata to par septiņus gadus neizdevušās seksa iemeslu. Spānijā vakaros tiek svinēts ar prieku un ilgi.
Iemīļota frāze ir Arriba, abajo, al centro y pa‘ dentro (uz augšu, uz leju, pa vidu un tad iekšā). Atbilstoši tad arī tiek virzīta glāze pirms dzeršanas. Citos gadījumos spāņi saskandina ar Salud.

Portugāle
Līdzīgi kā Vācijā, arī Portugālē glāzes saskandināšanas laikā nedrīkst krustoties, lai izvairītos no nelaimēm. Vairums ļoti māņticīgo portugāļu pieturas pie šīs tradīcijas. Visbiežāk saskandināts tiek ēšanas laikā ar glāzi sarkanvīna.
Valsts ziemeļu daļā iecienītais sarkanais Vinho verde (jaunais vīns) tradicionāli tiek malkots no tases, sakot Saúde!

Francija
Vīnu lielvalstī – Francijā- vīnogu zelta lāses ir nozīmīga dzeršanas kultūras daļa. Glāze sarkanvīna pusdienās, īpaši nedēļas nogalē vai brīvdienās ir ierasta. Pat ēdnīcās līdzas ūdenim un tiek pasniegts vīns. Francijas darba tiesībās pat bija skaidri noteiktas tiesības darbavietā dzert vīnu, alu, ābolu vīnu un sidru . Šobrīd gan tas vairs nav spēkā – teorētiski.
Vakaros francūži dzer bez vīna arī alu un kokteiļus, saskandinot par veselību, par sanākušo radu veselību u. t. t. Ierastākie tosti ir Santé vai À votre santé (Uz tavu, Jūsu veselību).

Grieķija
Tipiska Grieķijas restorāna aina – viesmīlis ēšanas laikā katram viesim pasniedz uozo. Dažreiz tās ir 40 grādīga anīsa šņabja glāzītes pirms maltītes. Līdzās tradicionālās uzkodas – olīvas un siers.

Ungārija
Ungārija nevajadzētu saskandināt ar alus glāzi – jūs var greizi uzlūkot. Tam ir savs vēsturē balstīts iemesls – pēc Ungārijas revolūcijas apspiešanas 1848. gadā austrieši uzvaru svinējuši, saskandinot alus glāzes. Arī pēc ungāru ģenerāļu sodīšanas pēc austriešu ķeizara Franča Jozefa I pavēles tika saskandinātas alus glāzes. Pēc šiem notikumiem saskandināšana ar alus glāzēm tika aizliegta ar likumu 150 gadus.
Skaidrs, ka šodien aizliegums nav spēkā, tomēr nav ieteicams nevienu lieki provocēt. Saskandināt var ar jebkuru citu dzērienu, sakot Egészségére.

ASV
Cheers saka ASV saskandinot ar glāzi vai pudeli. To gan nevajadzētu darīt publiskās vietās, jo tas ir aizliegts. Redzot parkā atpūtniekus, malkojot dzērienus no ar brūnām tūtām aptītām pudelēm, jādomā, ka tādā veida tiek apiets likums. Alkoholu ASV var iegādāties no 21 gada vecuma, un tas tiek stingri kontrolēts.
Krogos ir parasts pasūtīt 1 līdz 2 litru trauku, no kura ielej pie galda. ASV ir iecienītas dažādas dzeršanas spēles.

Austrālija
Austrālijā parasts, ka kompānijā katrs izmaksā nākamo dzērienu – šotu - visiem. Saskandinot saka Bottom's up vai Cheers. Austrālija daudzos restorānos var ierasties ar savu vīna pudeli. Jāmaksā ir neliela summa par pudeles atkorķēšanu un glāzēm. Meklējiet norādi "BYO" ("Bring your own - ņem savu līdzi) pie restorāna.
Dubaija un Abū Dabī
Jāņem vērā, ka musulmaņi alkoholu nelieto, vismaz ne publiski. Tomēr tūristiem nav jāiztiek pilnīgi bez alkoholiskajiem dzērieniem. Vairumam viesnīcu ir licences izlejama alkohola tirgošanai, tādēļ viesnīcas restorāna, klubā vai bārā ar tīru sirdsapziņu var pasūtīt dzērienu.

Brazīlija
Brazīlijas bārā ir parasts pasūtīt lielu alus pudeli visam galdiņam. Braziļiem patik baudīt ledusaukstu alu, tādēļ tas tiek pasniegts termoiepakojumā. Svarīga šajā procesā ir dalīšanās. Līdzīgi kā Mate tējas dzeršanā. Prozit Brazīlijā ir Saúde! (Uz veselību) vai Tim tim.

Ķīna
Ķīnā ir jādzer. Gan oficiālos pasākumos, gan privātās sanākšanās tiek servēts un dzerts rīsu vai prosas šņabis (Maotai). Atraidīt piedāvāto ēdienu vai dzērienu skaitās nepieklājīgi, tādēļ nav citas izvēles, kā turēt līdzi. Tālredzīgi būtu iemācīties no galvas frāzi Ielejiet man, lūdzu, tēju, ko neuzkrītoši pateikt viesmīlim.
Prozit ķīniešiem ir Ganbei. Burtiskā tulkojumā – sausa glāze.

Japāna
Japānā noteikti jāatceras saskandinot nekad neteikt Cin Cin, jo viņiem tas šķiet pilnīgi aziātiski. Japāniski tas nozīmē penis vai ģenitālijas. Jāsaka Kanpai! (Uz veselību!), namatēvs pirmais paceļ glāzi. Vislabprātāk japāņi dzer alu vai sake (rīsu vīns), parasti siltu, taču vasarā- atdzesētu.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Piecas lielākās baznīcas pasaulē

24.09.2015

Krāšņas, majestātiskas un neatkārtojamas - tā varētu aprakstīt lielākās katedrāles un dievnamus pasaulē. Bet kur tieši atrodas un cik liela platība ir šiem dievnamiem. Informācija par dievnamiem un to platību secīgi no pirmās līdz piektajai vietai ir šāda:

1. Svētā Pētera bazilika, Vatikāns
Celta no 1506. līdz 1626. gadam. Platība: 15,160m²
Tā ir bazilika, kas atrodas Vatikānā, zināma arī kā Romas pāvesta mājvieta. Ik gadu šo baziliku apmeklē vairāk nekā 7 miljoni cilvēku. Tajā redzami arī tādu mākslinieku kā Rafaēla un Mikelandželo darbi.

2. Aparesidas Dievmātes bazilika, Aparesida, Brazīlija
Celta no 1955. līdz 1980. gadam. Platība: 12,000m²
Pēc tam , kad trīs makšķernieki iemeta tīklus Paraibas upē un izvilka Aparesidas Dievmātes attēlu, sāka notikt neizskaidrojami brīnumi. 1930. gadā Aparesidas Dievmāte tika pasludināta par Brazīlijas aizbildni un dažus gadus vēlāk tika uzcelta liela bazilika, kas ik gadu uzņem miljoniem svētceļnieku.

3. Seviljas katedrāle, Sevilja, Spānija
Celta no 1401. līdz 1538. gadam. Platība: 11,520m²
Seviljas katedrāle ir Romas katoļu baznīcas dievnams. Tā tiek uzskatīta par vienu no lielākajām gotiskajām kristiešu katedrālēm pasaulē un altāris ir darināts no zelta. Dievnamā ir apglabāts Kristofers Kolumbs.

4. Svētā Jāņa katedrāle, Ņujorka, ASV
Celta no 1892. gada līdz pat šodienai. Platība: 11,200m²
Katedrāles dizains izstrādāts 1888. gadā, bet būvniecība turpinās līdz pat šodienai, jo nemitīgi tiek kaut kas uzlabots. Katedrāli mēdz dēvēt arī par "Nepabeigto dievnamu".

5. Milānas katedrāle, Milāna, Itālija
Celta no 1386. līdz 1965. gadam. Platība: 10,186m²
Milānas katedrāle ir Romas Katoļu baznīcas katedrāle Milānā. Tā ir celta gotikas stilā un ir piektā lielākā baznīca pasaulē. 1762. gadā tika izveidota Madnnina smaile, kas tajā brīdī bijis augstākais punkts pilsētā. Tā radusies tradīcija, ka pilsētā neko augstāku par baznīcas smaili nebūvē.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Tūrisma revolūcija Kubā

21.09.2015

Pēc Kubas un Amerikas Savienoto Valstu diplomātisko attiecību atjaunošanas, tūristi arvien vairāk ceļo uz Kubu. 50 gadus Kubas un ASV starpā valdīja saspīlēta gaisotne, bet tam mainoties, Kubā ievērojami palielinājies tūristu skaits.

Kubas Tūrisma ministrija informē, ka pirmā pusgada laikā Kuba uzņēmusi vairāk nekā 2 miljonus tūristu, kas ir par 17% vairāk, nekā pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos. Kubu visvairāk apmeklē ceļotāji no Kanādas, Lielbritānijas, Spānijas, Meksikas, Francijas un Itālijas.

Eksperti prognozē, ka augot tūristu plūsmai, palielināsies pieprasījums pēc tūrisma jomas speciālistiem, jaunām viesnīcām un pakalpojumiem. Tūrisms Kubā ir ļoti nozīmīgs valsts ienākumu avots, tāpēc Kuba ir gatava attīstīt šo industriju un gaida arvien vairāk tūristu.

Kuba ir sociālistiska valsts Ziemeļamerikā un atrodas uz salas. Tās galvaspilsēta ir Havana. Kuba ir piecpadsmitā lielākā sala pasaulē un tās politiskā izolācija ir to pasargājusi no tūristu tūkstošiem, tāpēc vietējie iedzīvotāji ceļotājus sagaida ļoti sirsnīgi.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Vieni no visskaistākajiem nakts skatiem – dodies uz Ķīnu

10.09.2015

Naktīs izgaismotas, tās spēj radīt īpašu romantiku, ko noteikti vērts izbaudīt, ja ceļojumā dodaties ar savu otru pusīti – tādas ir lielpilsētas Ķīnā. Ja apsverat doties uz Ķīnu, tad šīs 10 tālāk nosauktās pilsētas būs tās, no kurām varat sākt izvēlēties, kur vērot naksnīgo pilsētu un tās izgaismotos objektus.

Ir divas pilsētas, kas jo īpaši izceļamas – Honkonga un Šanhaja. Honkonga ir zināma kā „austrumu pērle’’, tieši šeit ir visskaistākie nakts skati visā Āzijā. Tiem, kas vēlas izbaudīt pašus labākos skatus Honkongā, jādodas pārgājienā uz netālo Viktorijas skatupunktu. Savukārt naktis Šanhajā var likties nebeidzamas, tieši tās ir daļa no Šanhajas burvības, kas pievilina tūristus.

Noteikti nakts skatu vērtas ir arī Daliana, Čuncjiņa, Makao, Pekina, Handžou, Tibeta un Guandžou pilsētas Ķīnā. Katrai ir sava īpašā aura, apskates objekti un, protams, brīnišķīgas nakts ainavas. Īpaši izceļama ir arī Siaņa – viena no četrām pasaulē senākajām pilsētām, kā skaitā ir arī Atēnas, Roma un Kaira. Šajā pilsētā vienkopus apvienojas gan senatnīgās liecības, gan modernie pilsētvides objekti, radot vēl nebijušu sinerģiju.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Populārākie rotaslietu zīmoli pasaulē

07.09.2015

Sievietes vienmēr vēlas sevi izdaiļot ar kaut ko krāšņu, tāpēc ļoti populāri ceļojot ir iegādāties bižutēriju. Tomēr kvalitatīvu un gaumīgu bižutēriju atrast nav viegli. Vai vēlaties uzzināt, kuri dārglietu un krāšņum lietu zīmoli ir vispieprasītākie pasaulē?

10. Mikimoto
Šī ir Japāņu luksusa pērļu kompānija, kuru dibināja Mikimoto Kokichi 1858. gadā, viņš ir arī autors pirmajām izgatavotajām pērlēm. Kompānija ir slavena ar vislabākajiem bižutērijas dizaina veidojumiem un to augsto kvalitāti.

9. Buccellati
Itālijas juvelierizstrādājumu kompānija, kuras dibinātājs Gianmaria Buccellati 1919. gadā sāka veidot rotaslietas ar gravējumiem, zeltu un dārgakmeņiem.

8. Graff
Šīs zīmols ir plaši pazīstams tā augstās klases ražojumu dēļ. Kompānija dibināta 1960. gadā, un tās galvenā mītne atrodas Londonā. Zīmola aizsācējs ir Laurence Graff, kurš savu biznesu sācis ar pulksteņu un augstākās klases rotaslietu ražošanu. Jāpiemin, ka savos izstrādājumos kompānija lieto retākos dimantus, lai padarītu preci unikālu.

7. Tiffany & Co
Tiffany & Company zināma arī kā vienkārši Tiffany ir Amerikāņu juvelierizstrādājumu kompānija, kas specializējas dažādu luksusa preču ražošanā, piemēram, dimanta rotaslietu, sudraba, kristāla, dažādu ādas izstrādājumu aksesuāru izstrādi. Uzņēmumu ir dibinājis Charles Lewis Tiffany 1837. gadā un tā galvenā mītne atrodas Ņujorkā. Uzņēmums jo īpaši slavens kļuva pēc filmas Breakfest at Tiffany’s uzņemšanas.

6. Harry Winston
Amerikāņu izstrādājumu zīmols, kurš dibināts 1932. gadā un tā galvenā mītne atrodas Ņujorkā. Uzņēmums ir populārs kvalitatīvās produkcijas dēļ un pasaules slavenības bieži vien izvēlas tieši Harry Winston izstrādājumus.

5. Van Cleef & Arpels
Slavena franču kompānija, kas specializējas pulksteņu, juvelierizstrādājumu un smaržu izstrādē. To dibinājis Alfred Van Cleef un Arpels Salmon 1896. gadā Francijā. Lielākā daļa dizainu veidoti iedvesmojoties no apkārtējās dabas, piemēram, jaunās kolekcijas gredzeni ir iekļauti tauriņu un ziedu fragmenti.

4. Piaget
Tas ir plaši pazīstams Šveices uzņēmums, kas ražo luksusa pulksteņus, kuros iestrādāti dimanti. Papildus tam, pulksteņmeistari ražo arī dažādus juvelierizstrādājumus. Kompāniju dibināja Georges Edouard Piaget, 1874. gadā. Tā galvenā mītne atrodas Ženēvā, Šveicē.

3. Bvlgari
Sotirios Voulgaris dibināja uzņēmumu 1884. gadā. Tās ir Itālijas ražojuma rotaslietas, kuru dizains ir gan klasisks, gan mūsdienīgs. Bvlgari ražo gan rotaslietas, gan pulksteņus, smaržas, kosmētiku un dažādus aksesuārus.

2. Cartier
Šīs kompānijas dizainu pieprasa lielākā daļa pasaules slavenību un karaļnama pārstāvju. Ražojumus raksturo kvalitāte un dizains. Uzņēmumu dibināja Louis-Francois Cartier, 1947. gadā Parīzē. Uzņēmumam ir vairāk nekā 200 veikali aptuveni 125 valstīs visā pasaulē, lai apmierinātu arvien pieaugošo pieprasījumu.

1. Chopard
Tas ir viens no slavenākajiem luksusa zīmoliem pasaulē. Uzņēmumu dibinājis Louis-Ulysse Chopard, 1860. gadā Ženēvā. Unikāla dizaina rotaslietas, pulksteņi, aksesuāri – tas viss nopērkams aptuveni 100 veikalos visā pasaulē.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Meksikā gastronomija izvirzīta par galveno tūrisma veicināšanā

20.08.2015

Nacionālā produktivitātes kompānija tieši gastronomiju ir izvirzījusi par vienu no astoņiem stratēģiskajiem sektoriem tūrisma attīstības veicināšanai Meksikā. Kā savā uzrunā kulinārijas industrijas līderiem uzsvēra Meksikas prezidents Enrike Penja Njeto, „kulinārijai ir milzīgs potenciāls”. Tāpat tika uzsvērta nacionālās virtuves nozīmība pozitīvas sociālās vides veidošanā gan vietējā, gan starptautiskā līmenī.

Gastronomija kā saimnieciskā darbība Meksikā veido vairāk nekā 5,5 miljonus darbavietu. Jāatzīmē, ka UNESCO meksikāņu virtuvi iekļāvuši nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Tieši gastronomijas industrija ir galvenais ienākuma avots daudzām meksikāņu mājsaimniecībām un piesaista daudz tūristu. Turklāt, gastronomijas nozare Meksikā ir ļoti plaša un daudzveidīga – no maziem lauksaimnieku ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem līdz pat tirgiem, pārtikas veikaliem un restorāniem.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Apdraudēts Gibraltāra unikālais «Spanglish» dialekts

18.08.2015

Unikālais Gibraltāra dialekts, kas veidojies spāņu, angļu, portugāļu, itāļu un ebreju kultūras ietekmē, līdz ar britu vēlmi izveidot vienvalodas kopienu, ir ticis apdraudēts. Neskatoties uz to, ka šeit netālu ir kontinentālā Spānija, pēdējos 20 gados šeit skolās tikusi mācīta tikai angļu valoda un Ljanito dialekts, kas ir "Spanglish" sajaukums no angļu un spāņu vārdiem, varētu būt uz izzušanas robežas.

Šīs izmaiņas sākušās līdz ar Gibraltāra un Spānijas mazo savstarpējo kontaktu – tie, kas agrāk runāja spāniski, nu lielākoties ikdienā izmanto angļu valodu. Unikālais dialekts izveidojās šejieniešu dažādo nacionalitāšu dēļ, kad bija nepieciešams efektīvs veids kā komunicēt. Tā rezultātā visi zināja nedaudz no katras valodas un izveidojās Ljanito dialekts. Tieši šī iemesla dēļ lielākā daļa šī dialekta vārdu ir saistīti ar darbu.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Dubaijā tiks celta pasaulē garākā slēpošanas trase un lielākā strūklaka

06.08.2015

Dubaijas vadītājs Šeiks Muhameds Bin Rašids Almaktoums paziņojis, ka tūrisma tālākās attīstības nolūkos tiks realizēts vēl pasaulē nebijis projekts, kā ietvaros plānots būvēt 1,2 km garu slēpošanas nogāzi ledus hallē apvienojumā ar pasaulē lielāko strūklaku. Strūklaka būs 420 metrus augsta. Projekts aizņems 3,5 miljonus kvadrātmetrus un atradīsies starp pasaules augstākā, 829 metrus augstā, Burj Khalifas torni un Meydanas hipodromu. Projekta pirmo celtniecības fāzi plānots pabeigt līdz 2020. gadam, kad Dubaijā notiks World Expo izstāde.

Jau šobrīd Dubaija izceļas ar savām fascinējošajām ainavām un it īpaši ar Mall of Emirates iepirkšanās centru, kas tika atvērts 2005. gada novembrī. Pēc pilsētas vadītāja mērķiem, līdz 2020. gadam pilsētas tūristu skaitam ir jāsasniedz 20 miljonu skaits.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Portvīns – izbaudi Portugāles garšu un iepazīsti tās vēsturi

04.08.2015

Portugāles ostas ir populāras ar to eksporta apjomiem, bet tieši vīns, ko var baudīt katru dienu, ir iesakņojies portugāļu nacionālajā kultūrā. Portugāles vēsture ir varena – savos ziedu laikos šī lielvalsts ar daudzajām kolonijām ir atstājusi līdz pat 250 miljoniem portugāļu valodā runājošus iedzīvotājus visapkārt pasaulei. Diemžēl arī šo ar vēsturi bagāto valsti šobrīd ir aizēnojusi ekonomiskā nestabilitāte.

Līdzās galvaspilsētai Lisabonai, otra populārākā Portugāles pilsēta ir Porto. Šī pilsēta atklāj daudzus vēstures noslēpumus. Diezgan maza daļa ceļotāju zina, ka Portugāles populārākā eksporta produkta portvīna saknes meklējamas Lielbritānijā.

Tradicionāli portvīns tiek gatavots no vīnogām, kas audzētas Douro upes ielejā un nogatavojušās Vila Nova de Gaia pilsētā, kas atrodas tikai neliela gājiena attālumā no Porto. Portvīna pirmsākumi meklējami 16. gadsimtā, kad tika radīts pirmais portvīns – tas bija gaišs un sauss. Šobrīd visā pasaulē zināmais portvīns ir ieguvis bagātīgu un saldu garšu. Pirmo reizi tieši šāds vīns tika radīts 1703. gadā, kad pēc Methuenas līguma starp Portugāli un Angliju, vīns no Portugāles tiks aplikts ar mazāku nodokli nekā vīns no Francijas. Tā rezultātā angļi vīna darīšanā ieguldīja lielas investīcijas. Lai nodrošinātu to, ka vīna transportēšanas laikā tiek saglabāta tā kvalitāte, vīna darītāji sāka vīnu nostiprināt, palielinot alkohola apjumu līdz 18 – 20 grādiem. Tieši šī iemesla dēļ 90% no šodien eksportētā vīna tiek ražoti vīna ražotnēs, kas ir nosaukti britu vārdos – Taylor, Sandeman, Cockburn.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Kad Lielais Kanjons satiek Karību jūru… Eiropā

30.07.2015

Kalnu grēda, kas atgādina Lielo Kanjonu, vienlaicīgi rada Karību jūras asociācijas – un tas viss pašā Eiropas vidū? Tie, kuri tam netic, var doties uz Francijas provinci pie Verdonas upes un apskatīt šo fenomenu pašu acīm.

Intensīvā lavandu smarža rada nelielu reibumu, bet skats uz 300 metrus dziļo bezdibeni ir citādāks: stāvās klintis skatu vietā Route des Crêtes, zem kuras tek Verdonas upe, izraisa vienreizēji valdzinošu emociju klāstu.

Verdonas kanjoni atrodas Nīcas apgabalā. Tas ir viens no grandiozākajiem un skaistākajiem kanjoniem visā Eiropā.

Verdona ir upe, kas ietek no Francijas Alpiem un plūst aptuveni 160 kilometru garumā. Ap upi esošās ainavas 1997. gada nodēvētas par Nacionālo parku.
Vieta tika atklāta 20. gadsimta sākumā, kad daži piedzīvojumu meklētāji, tostarp franču hidrologs Edoards – Alfrēds Martels, 1905. gadā pirmo reizi iepeldēja Verdonas dzīlēs. Šī bijusi ļoti bīstama un sarežģīta ekspedīcija.

Aptuveni 14 kilometrus garā pārgājienu taka Sentier - Martel ir pilna bīstamām lamatām. Ja ceļš reiz uzsākts, apgriezties nav iespējams. Labi apavi, pietiekami daudz pārtikas un lukturītis ir pati lielākā nepieciešamība, jo pārgājiens ilgst vismaz sešas stundas. 2005. gadā taka tika pārdēvēta par Sentiera Blanka – Martela taku, par godu Izidoram Blankam, kurš kopā ar Martelu devās Verdonas ekspedīcijā.

Mūsdienās Verdonas upe ir rāma un pieejama. Bija nepieciešams uzbūvēt piecus dambjus, lai spētu kontrolēt kaprīzo un straujo upi. Upes augštecē atrodas Lac de Sainte-Croix ezers, kas ir otrs lielākais ezers Francijā. Šis tirkīzzilais ezers atgādina Karību jūras eksotisko ainavu, savienojumā ar lavandu laukiem.

"Skaistākais ezers provincē" – šis tituls apvidum prasīja lielus upurus. Vairāk kā 2000 hektārus ražīgu lauku tika nopludināti, viens ciems tika iznīcināts pilnībā, lai spētu parādīt ezera vienreizējos apmērus.

Aptuveni četrus kilometrus no ezera atrodas Moustiers-Sainte-Marie ciems. Ciemats ir viena no gleznainākajām vietām provincē – šauras ieliņas, mūra mājas, kalnu strauts, kas šķērso ielas piedod vietai romantisku noskaņu.

Rote Ziegeldächer, Zypressen, Pinien und knorrige Olivenbäume: Der Blick von der Steinkapelle aus dem zwölften Jahrhundert auf das Dorf und die urprovenzalische Landschaft ist fantastisch. Upe, kanjons, ezers un ciems kopa veido harmonisku līdzsvaru, ko noteikti ir vērts apmeklēt, dodoties ceļojumā uz Franciju.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

25 fascinējoši fakti par Brīvības statuju ASV pilsētā Ņujorkā

28.07.2015

25 interesanti fakti par zīmīgo orientieri Ņujorkas panorāmā - Brīvības statuju, kura kļuvusi par vienu no pazīstamākajiem ASV simboliem:

1. Statujas "galva" pirmoreiz publikai tika demonstrēta Pasaules izstādes laikā Parīzē, 1878. gadā.
2. Brīvības statuja atveidota pēc romiešu brīvības dievietes tēla līdzības.
3. No pamatnes līdz lāpas augšgalam statuja ir 93 metrus augsta. Tā sver 204 tonnas.
4. "Brīvības lēdijai" ir 879. apavu izmērs, bet vidukļa apkārtmērs – 33,5 metri.
5. Lai sasniegtu skatu platformu statujas kronī, apmeklētājiem jāmēro 354 pakāpieni.
6. Ik gadu Brīvības statuju apmeklē aptuveni četri miljoni cilvēku. Salīdzinājumam – Eifeļa tornī ierodas ap sešiem miljoniem tūristu, bet "Londonas acs" panorāmas rats vilina apmēram trīsarpus miljonus interesentu gadā.
7. Septiņas smailes Brīvības statujas kronī simbolizē septiņus pasaules okeānus un septiņus kontinentus, norādot uz brīvību kā visaptverošu jēdzienu.
8. Statujas struktūra izgatavota no dzelzs. Tā klāta vara plātnēm, kuras oksidācijas dēļ laika gaitā kļuvušas zaļas. Lai gan to var nodēvēt par zināmu bojājumu, apsūbējums vienlaikus pasargā statuju no tālāka nodiluma vides faktoru iespaidā.
9. Statujas idejas autors ir Eduārs Labulē, bet izstrādātāji franču skulptors Frederiks Ogists Bartoldi un inženieris Gustavs Eifelis, kurš, kā zināms, ir arī Eifeļa torņa projektētājs.
10. Lai izgatavotu statujas vara detaļas, tika izmantoti 300 dažādu veidu āmuri.
11. Lai gan "Brīvības lēdijas" kājas novērotājam redzamas tikai daļēji, patiesībā tām blakus atrodas salauztas važas un ķēdes. Turklāt statujai ir gaisā pacelta labā kāja, kas simbolizē atbrīvošanos no apspiešanas un verdzības.
12. Par spīti pozitīvajai statujas simboliskajai nozīmei, sākotnēji afroamerikāņi ASV valdošā rasisma un diskriminācijas dēļ to uzskatīja par drīzāk ironisku Amerikas simbolu.
13. Statujas oriģinālā lāpa 1984. tika aizstāta ar jaunu detaļu, kura izgatavota no apzeltīta vara.
14. Statujas un tās pjedestāla būvniecības izmaksas pielīdzināmas aptuveni 10 miljoniem ASV dolāru, ņemot vērā valūtas mūsdienu vērtību.
15. 1982. gadā tika atklāts, ka statujas galva patiesībā uzstādīta ar aptuveni 0,7 metru novirzi no figūras centra ass.
16. Statujas 300 vara detaļas ASV nonāca 214 konteineros uz franču kuģa "Isere" klāja, kurš gandrīz nogrima vētras laikā Atlantijas okeānā.
17. 1984. gadā ASV Brīvības statuja tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
18. Stiprā vējā statuja var šūpoties ar septiņu centimetru nobīdi, bet tās lāpa – pat ar aptuveni 11 centimetru nobīdi.
19. 1944. gadā Brīvības statujas kroņa apgaismojums tika uzstādīts mirgošanas režīmā, Morzes kodā atveidojot burtu "V" (no angļu valodas vārda "victory" jeb "uzvara") – trīs īsi un viens garš signāls. Šādi tika atzīmēta Sabiedroto uzvara Otrā pasaules karā.
20. 16 gadus (no 1886. līdz 1902.) statuja kalpoja arī kā bāka, izgaismojot ceļu jūrasbraucējiem gandrīz 40 kilometru attālumā no krasta.
21. 1886. gadā pēc statujas uzstādīšanas tā bija augstākā dzelzs konstrukcija pasaulē.
22. Kopumā reģistrēti divi pašnāvības gadījumi (1929. un 1932. gadā), nolecot no Brīvības statujas, tomēr zināms, ka daudziem cilvēkiem pašnāvības mēģinājumi, lecot no statujas kroņa, bijuši nesekmīgi – viņiem izdevies izdzīvot.
23. Daudzviet pasaulē uzstādītas statujas replikas, tostarp mazāka Brīvības lēdijas versija Parīzē, kā arī Lasvegasā.
24. 2015. gada oktobrī tiks atzīmēta statujas 129. jubileja.
25. Pēc teroristu uzbrukumiem 2001. gada 11. septembrī statuja drošības apsvērumu dēļ tika slēgta. Tās pjedestāls apmeklētājiem no jauna durvis vēra 2004. gadā, bet pati statuja – 2009. gadā. Tomēr šobrīd kroņa skatu platformā vienlaikus var uzturēties ierobežots skaits cilvēku.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Sanktpēterburgā iepazīstina ar Latgales kultūras mantojumu

25.06.2015

No 2015. gada 12. līdz 14. jūnijam Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas laikā Sanktpēterburgā norisinājās Latgales dienas un Latgales kultūras festivāls, kuru atbalstīja reģiona attīstības aģentūra un ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā.

Latgales dienas tika atklātas piektdien, ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā, kur notika tikšanās ar Krievijas masu mediju pārstāvjiem, viesiem no ārvalstu pārstāvniecībām un Sanktpēterburgas pilsētas administrācijas. Sestdien un svētdien festivāls turpinājās Sanktpēterburgas iedzīvotāju iecienītajā atpūtas vietā - Kirova centrālajā kultūras un atpūtas parkā Jelagina salā.

Festivāls norisinājās jau ceturto gadu pēc kārtas, sniedzot iespēju Sanktpēterburgas iedzīvotājiem tuvāk iepazīt Latgales reģionu, tā daudzkrāsaino kultūru un tradīcijas. Latgales dienās Sanktpēterburgā piedalījās Latgales reģiona attīstības aģentūras darbinieki, savu amatu tradīcijas rādīja vairāk nekā 30 dažādās nozarēs strādājoši Latgales amatnieki – keramiķi, audējas, kalēji, maizes cepēji, pinēji, priekšnesumus sniedza folkloras kolektīvi "Svātra" un "Sovaļnīki."

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Pasaulē skaistākie vulkāni, kurus iespējams apskatīt ceļotājiem

22.06.2015

Vulkāni, kuru ugunīgie lavas kanāli savienojas ar Zemes kodolu, ir kaut kas maģisks. Aktīvi vai mierīgi – tie izstaro enerģiju, skaistumu un varenību. Tie vardarbīgā ceļā izveido dabiskas ainavas, taču par spīti visam, tie piesaista cilvēku uzmanību no visas pasaules. Piedāvājam uzzināt, kuri ir pasaulē skaistākie vulkāni, kurus vērts apskatīt.

Santorīni, Grieķija
Santorīni sala, kura vislabāk zināma savu balto namu dēļ, kuri novietojušies uz dažādu krāsu klintīm, ir tas, kas palicis pāri pēc tam, kad viens no lielākajiem vulkānu izvirdumiem pasaules vēsturē (izraisot Krētas kultūras norietu) noslaucīja no zemes virsmas lielāko daļu salas, radot izmaiņas arī ģeogrāfiskā ziņā.

Mūsdienās Santorīni piesaista tūristu uzmanību no visas pasaules, un viņi salā, kas būtībā ir aktīvs vulkāns, var novērtēt to, kas pēc leģendārā izvirduma ir palicis pāri. Lai novērtētu, cik patiesībā maģiska un majestātiska ir šī sala, ieteicams nokļūt vulkāna krāterī jeb salas līcī (pats vulkāns atrodas jūrā, zem saliņām), stāvēt uz kādas klints malas un izbaudīt burvīgo saulrietu.

Tāpat tūristiem vajadzētu apmeklēt neapdzīvoto Nea Kameni, kas atrodas salas līcī. Tā pati par sevi it kā šķiet visai neglīta vieta, jo ainaviski skaistā krātera vidū ir tādi kā melni un brūni plankumi, bet, pastaigājot apkārt, itin ātri var saprast, ka šai vietai tomēr ir savs īpašais skaistums.

Majona vulkāns, Filipīnas
Majona vulkāns atrodas uz Lusonas salas, 450 kilometrus ziemeļaustrumu virzienā no Filipīnu galvaspilsētas Manilas, un tas ir visaktīvākais vulkāns Filipīnās. Piemēram, 2014.gada septembrī tā izvirduma dēļ tūkstošiem cilvēku bija spiesti pamest reģionu, kurā tas atrodas.

Tie, kuri dodas iekarot šo vulkānu, tiek atalgoti ar brīnišķīgiem skatiem uz Kluso okeānu un Albajas provincē esošajām pilsētām. Savukārt tie, kuri izvēlas šos skatus vērot no attāluma, var doties uz netālu esošajām Kagsavas drupām –18. gs. celtu franciskāņu baznīcu, kura tika iznīcināta, kad 1814.gadā notika līdz šim nāvējošākais Majona vulkāna izvirdums. No baznīcas mūsdienās palicis tikai akmens tornis, kas vēl joprojām stāv turpat, kalpojot kā vieta, no kurienes vērot šo dabas brīnumu - Majona vulkānu.

Kilimandžāro un Ngorongoro krāteris, Tanzānija
Piedzīvojumu meklētāji no visas pasaules dodas uz Tanzāniju, lai iekarotu Kilimandžāro. Taču daudzi nezina, ka Kilimandžāro ir ne vien augstākais kalns Āfrikā, bet arī šī kontinenta augstākais vulkāns, kas ir unikāls ar to, ka tam ir trīs vulkāna konusi. Kamēr divi no tā konusiem, Mawenzi un Shira, ir neaktīvi, augstākais no tiem – Kili, vēl joprojām ir aktīvs un no tā izdalās tvaiks un gāzes.

Tiem, kuri vēlas uzrāpties Kilimandžāro, jābūt gataviem dramatiskām temperatūras izmaiņām.

Aptuveni 200 kilometrus no Kilimandžāro atrodas Ngorongoro krāteris, kas reiz augstumā esot bijis pielīdzināms Kilimandžāro, līdz tas pats no sevis saruka. Mūsdienās, esot 610 metrus dziļam un 22,5 kilometrus platam diametrā, Ngorongoro ir lielākais krāteris uz zemes, radot unikālus dabas apstākļus tur mītošajām radībām – ūdenskritumi, kuri skalojas no klintīm, rada zaļas ganības un piepilda ezerus, tādēļ krāterī uzturas daudz dažādus dzīvnieku – flamingo, lauvas, zebras, degunradži, nīlzirgi, bifeļi un vēl daudzi citi.

Kelimutu vulkāniskie krāteri, Indonēzija
Flores salā esošie trīs noslēpumainie ezeri, kuri ir Kelimutu vulkāniskajos krāteros, piesaista gan tūristu, gan zinātnieku uzmanību. Viens ezeriem ir smaragdzaļā krāsā, otrs ir tumši sarkans, bet trešais – piķa melnumā. Zinātnieki skaidro, ka ezeru krāsas ir ķīmiska reakcija, kura norāda uz to, ka vulkāniskās gāzes ir saskārušās ar ezerā esošajiem minerāliem.

Vietējiem iedzīvotājiem gan ir cita teorija. Proti, viņi tic, ka ezeri ir aizgājušo dvēseļu atpūtas vieta, un krāsu maiņa ir balstīta uz to, kādas dvēseles tajā plūst.

Kilauea un Maunakea, Havaju salas
Havaju vulkāni ir zināmi to biežo izvirdumu dēļ, kā arī skaisto, gluži kā no citas pasaules nākušo ainavu dēļ. Havaju salu jaunākais vulkāns Kilauea regulāri izvird jau no 1983. gada – lavas ir tik daudz, ka tā nu jau krīt uzreiz jūrā, veidojot milzīgus dūmu mākoņus un melnus akmeņus brīnišķīgās formās.
Vēl Havajās ir arī Maunakea vulkāns, kurš ir aptuveni vienu miljonu gadu vecs. Tas ir snaudošs vulkāns, no kura virsotnes paveras elpu aizraujošs skats. Tā kā, lai nokļūtu Maunakea vulkāna virsotnē, ir jāieplāno aptuveni 10 stundu ilgs pārgājiens, tā ir vieta, kur var izvairīties no cilvēku pūļiem un ļauties dabas ainavām.

Fudzi kalns, Japāna
Japānā esošo Fudzi kalnu droši vien var dēvēt par pasaule slavenāko simetrisko stratovulkānu, kas gadsimtu garumā ir bijis iedvesmas avots daudzu cilvēku mākslinieciskajām izpausmēm. Fudzi kalns ir Japānas nacionālais simbols – tā virsotni sedz sniegs, bet pakājē pavasaros var priecāties par ziedošiem ķiršu kokiem. Noslēpumainības un skaistuma pilns ir ne vien pats kalns, bet arī Aokigahara mežs kalna ziemeļrietumu pakājē. Vēl viena labā ziņa ir tā, ka vulkāns nav aktīvs – pēdējo reizi tas izvirda 1707.gadā.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Ķīnā izveidots pasaulē augstākais un garākais stikla tilts

11.06.2015

Tilts, kas atrodas Zhangjiajie Lielajā kanjonā, Ķīnā tiks atvērts apmeklētājiem jūlijā, un tas jau tiek uzskatīts par augstāko un garāko stikla tiltu pasaulē. Tāpat to uzskata par Ķīnas jaunāko sasniegumu.

Zhangjiajie, nacionālais parks, kurā atrodas arī Ķīnas Lielais kanjons, gatavojas jūlijā atvērt apmeklētājiem pasaulē garāko un augstāko stikla tiltu. Tilts atrodas starp 2 klintīm kanjona apvidū - tas ir 430 metrus garš, 6 metrus plats, un atrodas 300 metru augstumā no zemes.

Salīdzināšanai - ASV Lielajā kanjonā esošais stikla tilts ir 21 metru garš, un tas atrodas 219 metru augstumā virs kanjona, pamatīgi atpaliekot no 300 metru augstā Ķīnas stikla tilta.

Ķīnā esošo stikla tiltu projektēja izraēlietis Haims Dotans, kurš apgalvo, ka tilts var izturēt aptuveni 800 cilvēku svaru. Tiks piedāvāta iespēja no Ķīnas stikla tilta lēkt ar gumiju, piedāvājot laisties 233 metru lielā lidojumā.

Pats dabas parks, kur atrodas tilts - Zhangjiajie, ir 56 km2 liels tūristu parks. Apmeklētājiem tas ir atvērts kopš 2009. gada, kā arī šis parks ir iedvesmas avots skaistajai planētai Pandorai, kas tika attēlota Dž. Kamerona filmā ''Avatars''.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Četri iemesli, kādēļ Ķīnai vajadzētu būt tavu nākotnes ceļojumu sarakstā

04.06.2015

Ķīna ir viena no brīnumainākajām valstīm, kuru apceļot. No vienas puses, tā ir cilvēkiem pārbagāta valsts, kurā ēd citādi kā Rietumeiropā, dažas no tās pilsētām ir piesārņotas un pārapdzīvotas, taču tas Ķīnai neliek zaudēt savu skaistumu un šarmu. Piedāvājam četrus iemeslus, kādēļ ikvienam reizi dzīvē vajadzētu apmeklēt šo interesanto Austrumu valsti.

Ķīnas provinces
Ķīnā, it īpaši tās rietumu daļā, kur ir daudz kalnu, ir ļoti daudz brīvu, neapdzīvotu zemju. Šajā Ķīnas reģionā, pateicoties daudzajiem klosteriem, mūkiem un lūdzēju karogiem, kuri brīvi plīvo vējā, var itin viegli sajust Tibetas auru. Savukārt dodoties uz dienvidiem, iespējams nonākt Junaņas provincē, kura ir labi piemērota vieta pārgājieniem. Tāpat dienvidos ir atrodami rīsu skaisti rīsu lauki, tādēļ, lai atklātu tos un upes, kas tos ieskauj, uz vietas iznomā uz vienu dienu riteni un dodies provinču apskatē.

Cilvēki
Labi zināms ir fakts, ka ķīnieši angliski runā ļoti maz (iespējams, tādēļ šajā valstī ir tik liels pieprasījums pēc angļu valodas pasniedzējiem). Tomēr neskatoties uz nespēju komunicēt ar daudziem cilvēkiem no Rietumu pasaules, ķīnieši ir ļoti izpalīdzīgi, un, ja vien būs nepieciešams, centīsies tev palīdzēt, kā vien varēdami.
Savukārt, ja izdodas satikt kādu vietējo, kurš runā angļu valodā, ņem vērā, ka viņi būs ļoti ieinteresēti uzklausīt tevi un uzzināt ko jaunu gan par tevi pašu, gan tavu dzīves stilu. Tāpat ir ļoti iespējams, ka tiksi uzaicināts uz kopīgu maltīti, jo ķīnieši ir ļoti atvērti, ziņkārīgi, dāsni un laipni.

Ēdiens
Nereti Ķīna mums asociējas ar dīvainiem ēdieniem, taču patiesībā tur ir arī Rietumu pasaulē zināmi un atzīti ēdieni. Piemēram, viens no populārākajiem ēdieniem Ķīnā ir pelmeņi, kurus var pagatavot daudzos un dažādos veidos. Atkarībā no tā, kādā reģionā atrodies, pelmeņi var būt cepti uz grila, tvaicēti vai pat kārtīgi apcepti. Daži no tiem būs pusmēness formā, citi var izskatīties kā mazas kastītes ar virsū uzsietu banti. Pelmeņu pildījums Ķīnā parasti ir no cūkgaļas, tofu vai olām, sajauktām kopā ar dārzeņiem un garšvielām.

Tāpat Ķīnā iecienītas ir aukstas nūdeles, tofu zupa, čilī tofu, cepta cūkgaļa ar medus un ingvera mērci un daudz kas cits – vārdu sakot, ķīnieši ēdieni garšas ziņā ir tiešām dažādi, tādēļ ikvienai gaumei būs iespējams atrast ko piemērotu un gardu.

Vēsture
Ķīna ir civilizācija, kura ir gandrīz 5000 gadus veca. Sākot ar Ķīnas pirmo imperatoru Cjiņu Šihuansu, turpinot ar atklājēju Marko Polo un līdz pat varenā Čingishana iebrukumam – Ķīnas vēsture ir patiešām bagāta un notikumiem piepildīta.
Ķīnas vēsturi itin labi var sajust, apskatot Lielo Ķīnas mūri, kurš stiepjas 21 196 kilometru garumā. Vēl viens vēstures apskates objekts ir Terakotas armija, kura atrodas pie Siaņas pilsētas – vairāk nekā 8000 kareivju un simtiem zirgu un kariešu tika izcirstas no cieta māla un apraktas kopā ar pirmo imperatoru Šihuansu, kurš uzskatīja, ka šīm skulptūrām pietiks spēka, lai aizsargātu viņu arī aizkapa dzīvē.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Lamu - sala, uz kuras laiks ir apstājies

01.06.2015

Lielākajai daļai cilvēku Kenija, visticamāk, vēl joprojām saistās ar lauvām, zebrām, Land Rover mašīnām un moskītu tīkliem. Iespējams, šajā sarakstā iekļauta arī Mombasas vecpilsēta, Kenijas centrālās piekrastes Malindi bezgalīgās pludmales vai mistiskais Mau mežs. Taču patiesībā Kenija glabā vēl ļoti daudz noslēpumu, un viens no tiem ir atrodams Kenijas otrās lielākās pilsētas Mombasas ziemeļos - Lamu.

Lamu ir gleznaina sala, uz kuras aug daudz magrovju un kuru ieskauj tirkīzzili ūdeņi. Tā ir daļa no lielāka arhipelāga ar tieši tādu pašu nosaukumu, un sajūta šajā salā ir gluži tāda pati, kā Zanzibārā, pirms tā kļuva par masu tūrisma objektu. Esot Lamu tā vien šķiet, ka laiks pēkšņi sācis ritēt lēnāk. Šādu sajūtu rada arī vietējie iedzīvotāji, kuri ir pazīstami ar savu nesteidzīgumu un mierīgo attieksmi. Pret jebkuru iebraucēju Lamu salas iedzīvotāji izturas ar apbrīnojamu vienaldzību, tādēļ vienkāršam tūristam varētu likties visai pārsteidzoši, ka, piemēram, dodoties peldēties, neviens nepievērš tam uzmanību.

Salā atrodas rūpīgi pārraudzīts vēstures muzejs, dažas smalkas viesnīcas un veikali, kuros tiek pārdoti masaju kareivju suvenīri. Lamu vecpilsēta ir vecākā svahili apmetne Austrumāfrikā un tā ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Pati pilsēta ir apbūvēta ar baltām mājām, piepildot līkumotās ieliņas ar eleganci. Būvētās mājas ir celtas no koraļļu akmens un magrovju kokmateriāliem – daudzām no tām ir grebumiem rotātas koka durvis un apkārt tām ir apbūvētas skaistas sētas.
Patīkamākais un vieglākais veids, kā izbaudīt Lamu salas skaistumu, ir noīrēt tradicionālo koka laivu un ar to paceļot apkārt visu dienu, izbaudot nekā nedarīšanu saules staros un niršanu. Tāpat ir iespējams makšķerēt zivis, kuras turpat pludmalē vari pagatavot sev vakariņās.

Vienīgi jāatceras, ka, lai arī cik skaisti nebūtu šajā saliņā, Lamu var būt tūristiem bīstama vieta, tādēļ iebraucējiem uz šīs salas nepieciešams būt īpaši uzmanīgiem.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Piecas «Zelta apļa» pilsētas, kuras apskatīt, ja atrodies Maskavā

28.05.2015

Daudzi tūristi, kuri apmeklē Krieviju, lielākoties apskata tikai tās galvaspilsētu Maskavu, taču apkārt mūsu varenās kaimiņzemes galvaspilsētai ir ne mazums unikālu mazu pilsētiņu, kurās ir saglabājies Krievijas kultūras mantojums. Iepazīstinām ar septiņām neatkārtojamām, galvaspilsētai tuvu esošām pilsētiņām, kurās ir vērts iegriezties.

Tula
Tula atrodas 180 km uz dienvidiem no Maskavas. Uz šo pilsētu no galvaspilsētas iespējams aizbraukt ar vilcienu, kura biļete maksā aptuveni 9 eiro vienā virzienā. Tulas teritorijā ir vairāk kā 300 kultūras mantojuma objekti, tai skaitā arī pieminekļi un mākslas darbi, un šī pilsēta jau ilgu laiku tiek uzskatīta par vienu no krievu tautas centriem.

Volokolamska
Volokolamska ir vecākā Maskavas reģionā esošā pilsēta – vadoties pēc Laurentija hronikām, tā pat ir par 12 gadiem vecāka kā Maskava.

Volokolamska atrodas aptuveni 100 km uz rietumiem no Maskavas, un biļete vienā virzienā vilcienā uz to maksā aptuveni 5, 6 eiro. Pilsētā tūristiem ir iespējams apskatīt vietējās baznīcas, kuras celtas 17.gs un 15.gs, kā arī pieminekli, kas veltīts panfiloviešu varoņiem, kuri Otrā pasaules karā apturēja Vācijas tanku mēģinājumu lauzties uz Maskavu, paši ziedodami savas dzīvības.

Vladimira
Vladimira ir viena no interesantākajām vietām Zelta aplī, kā tiek dēvētas ap Maskavu esošās senās pilsētiņas. Šai pilsētai, kura atrodas 176 kilometrus uz austrumiem no Maskavas, ir tūkstošiem gadu sena vēsture. Lai no galvaspilsētas nokļūtu līdz Vladimirai, ir jābrauc ar vilcienu, kura biļete vienā virzienā maksā aptuveni 9 eiro.
Galvenais apskates objekts šajā pilsētiņā ir no balta akmens veidoti arhitektūras pieminekļi, kuri arīdzan iekļauti UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā.

Jaroslavļa
Vēl viens UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā iekļauts objekts ir Jaroslavļa, kas atrodas apmēram 300 km attālumā uz ziemeļrietumiem no Maskavas. Volgas krastos esošās pilsētas teritorijā iespējams apskatīt 140 arhitektūras pieminekļus.

Tāpat, kā uz iepriekšējām pilsētām, arī uz Jaroslavļu no galvaspilsētas var aizbraukt ar vilcienu – biļete vienā virzienā maksā 9 eiro.

Pereslavļa-Zaļeska
Pereslavļa atrodas Jaroslavļas reģionā - 140 km uz ziemeļiem no Maskavas. Tā kā pilsētā nav dzelzceļa, uz to no galvaspilsētas ir jādodas ar autobusu. Biļete vienā virzienā tev izmaksās aptuveni 7 eiro.

Pilsēta atrodas Pļeščejeva ezera krastos un šim reģionam bija dots Nacionālā parka statuss. Netālu no Pereslavļas tika izveidota Pētera Pirmā flote – vienīgais izdzīvojušais kuģis atrodas vietējā muzejā.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Skaistas valstis, kuras iespējams apceļot ar koledžas studenta budžetu

25.05.2015

Vēlies doties ceļojumā, bet tev ir niecīgs budžets tam atvēlēts? Ceļojuma plānošana koledžas studenta budžeta ietvaros, varētu būt lielisks risinājums, lai dotos kārotajā ceļojumā. Šajā rakstā vari aplūkot interesantu galamērķu vidējās izmaksas par dažādām pozīcijām – naktsmītne, transports, maltītes, dzērieni, atrakcijas un citi izdevumi

Iesakām doties interesantā ceļojumā uz šādām vietām:

Kolumbija
Kolumbija ir ieskauta starp Andu kalniem un atrodas Karību jūras krastā, un ir viena no eksotiskākajām Dienvidamerikas valstīm, kur gūt neaizmirstamus iespaidus.
Vidējās izmaksas par dažādām pozīcijām Kolumbijā:
Naktsmītne – 10 EUR
Transports – 1,50 EUR
Maltītes – 10 EUR
Dzērieni – 3 EUR
Atrakcijas – 6,50 EUR
Papildus izdevumi – 30 EUR

Ekvadora
Ekvadora ir bagāta ar krāšņo arhitektūru un gleznainiem dabas skatiem. Pateicoties lietus mežu burvībai un majēstātiskajiem vulkāniem, jutīsies kā pasakā.
Vidējās izmaksas par dažādām pozīcijām Ekvadorā:
Naktsmītne – 9,60 EUR
Transports – 0,45 EUR
Maltītes – 8 EUR
Dzērieni – 2,70 EUR
Atrakcijas – 4,70 EUR
Papildus izdevumi –15,50 EUR

Kostarika
Kostarikas Republika ir Centrālamerikas valsts, kur var doties pārgājienos caur lietus mežiem, apbrīnot rotaļīgās ūdens krāces un vērot episku pasules klases sērfošanas šovu.
Vidējās izmaksas par dažādām pozīcijām Kostarikā:
Naktsmītne – 10,70 EUR
Transports – 1,30 EUR
Maltītes – 20 EUR
Dzērieni – 5,40 EUR
Atrakcijas – 8,30
Papildus izdevumi –45,60 EUR

Rumānija
Rumānija ir galamērķis tiem, kam vecās Eiropas sakārtotība šķiet mazliet par garlaicīgu un pelēku. Rumānijā viss joprojām notiek pa īstam! Emocijas sit augstu vilni, vīns ir salds un dzīve rit uz priekšu pilnā sparā.
Vidējās izmaksas par dažādām pozīcijām Rumānijā:
Naktsmītne – 11,50 EUR
Transports – 1 EUR
Maltītes – 14,70 EUR
Dzērieni – 3,80 EUR
Atrakcijas – 3,60 EUR
Papildus izdevumi – 34,50 EUR

Šrilanka
Šrilankā var baudīt gardu ēdienu, relaksējošu gulšņāšanu pludmalē un brīnišķīgus dabas skatus. Attālumi starp dažādām vietām Šrilankā ir nelieli, tāpēc izdevīgi doties ceļojumā uz šo salu.
Vidējās izmaksas par dažādām pozīcijām Šrilankā:
Naktsmītne – 14,30 EUR
Transports – 0,40 EUR
Maltītes ieturēšana – 4,10 EUR
Dzērieni – 3,70 EUR
Atrakcijas – 13,40 EUR
Papildus izdevumi – 36 EUR

www.travelnews.lv

 

 

 

Dodies apskatīt skaistas vietas Horvātijā, Adrijas jūras krastā

21.05.2015

Ceļojumā pa Horvātiju tevi priecēs koši zilā Adrijas jūra, dabas parki un Romas imperatora celtā Diokeltiāna pils. Dodies cauri Dubrovnikai, atrodi bijušās pirātu apmetnes, marmora bagātās zemes, vīna reģionus, kuros vērts doties pārgājienos un slepenās peldēšanas vietas, kuras atklāt no jauna. Travelnews.lv redakcija aicina iepazīties ar skaistām vietām Horvātijā, kuras apskalo Adrijas jūra.

Dalmācija
Visvairāk apmeklētais reģions Horvātijā ir Dalmācija, tas plešas 5000 km gar Adrijas jūru, padarot to par visvairāk izroboto piekrasti Vidusjūrā. Reģiona nosaukums ir cēlies no dalmatu cilts nosaukuma, kas šajā reģionā dzīvoja pirms to iekaroja romieši. Dalmācijas teritoriālā platība ir aptuveni 12 tūkstoši km². Dalmācija ir viena no vietām, kur norisinās slavenā seriāla „Game of Thrones” filmēšana.

Lastovo sala
Starp Horvātijas anklāviem Adrijas jūrā atrodas Lastovo sala. Vēsturiski sala bijusi pirātu ciems. Lostovo ir populāra ar 15. un 16. gadsimta arhitektūru. Salā sastopama bagāta zemūdens dzīve, kā arī daudzas mežu klātas teritorijas. Sala klāj aptuveni 50 km2 lielu platību. Lastovo piekraste daudzviet ir diezgan stāva, un to apkļauj dziļa, tīra un dzidra jūra.

Pučišća
Pučišća atrodas uz Brača salas un ir otra lielākā pilsēta Horvātijā, tajā apskatāmi interesanti tūristu apskates objekti un vēstures kultūras mantojumi. Iespaidīgāko arhitektūru Horvātijā iespējams apskatīt Pučišća. Pilsēta ir mājvieta Vidusjūras stila celtnēm ar renesanses un Venēcijas stila pieskārienu.

Pelešacas pussala
Tālāk uz dienvidiem atrodas Pelešcas pussala, kas ir populāra ar savu vīna darīšanas mākslu, kā arī pārsteidz ar burvīgu kanu un mežu ainavu. Uz pussalas atrodas pilsēta Orebiča, kur iespējams doties interesantos taku pārgājienos. Uz pussalas atrodas majestātisks kalns Sveti Ilijair, kas ir aptuveni 961m augsts, un pārsteidz tūristus ar skaistu skatu uz Adrijas jūru.

Koločepa sala
Koločepa salā ir vistīrākais ūdens Horvātijā, kas ir pārsteidzoši dzidrs un tirkīzzils. Šajā salā atrodas slepeni peldēšanas caurumi un līči, starp tiem atrodas Zilās alas, kurās ūdens ir elektriski tumši zilā krāsā.

Lokrum sala
Lokrum sala ir slavena ar dažādām vietām - Benediktīniešu klosteri, Karalisko pili, botānisko dārzu, kā arī skaisto pludmali. Šī ir vēsākā vieta, lai paslēptos no Adrijas jūras svelmes, kas atrodas 10 minūšu brauciena attālumā ar prāmi no krasta.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Iepazīsti pasauli nomaļus – Madeira

18.05.2015

Madeira nav parasta, vientuļa sala, bet gan neparasta salu grupa, kas bagāta atklājumiem un vērtīgām atmiņām. Dažas Madeiras salas ir neapdzīvotas un mežonīgas, citās atrodas zeltainas pludmales, bet visas salas piedāvā neticamu savvaļas dzīvnieku un augu klāstu. Madeiras salās var baudīt maigu, subtropu klimantu visa gada garumā, kā arī salās var apskatīt neparastu ainavas daudzveidību.

Viens no skaistākajiem galamērķiem Eiropā – Madeira - ir pārpilna ar dažādām koku un ziedu sugām, kā arī vasaras un ziemas lutina, jo ir maigas un siltas. Madeira ir bagāta ar savu dabas skaistumu un vēsturi. Pirms miljons gadiem, apmēram 1000 km no Lisabonas izcēlās vulkāna izvirdums un izveidojās burvīga sala.

Lielākā daļa Madeiras iedzīvotāju šobrīd dzīvo salu grupas dienvidu daļā. Pateicoties varenajiem kalniem, Madeira tiek aizsargāta no mākoņu ietekmes, tādēļ šeit ir maigs un patīkams klimats visu gadu. Šis ir iemesls, kādēļ lielākā daļa viesnīcu un veikalu apmetušies šajā salas daļā.

Madeiras dienvidos atrodas Funšala – burvīga un skaista pilsēta, kurā visu gadu ir tropisks klimats. Tiem, kuri vēlas piedzīvot neaizmirstamu un interesantu tūrisma pieredzi, tad Funšalā to iespējams gūt. Dabas, autentiskuma un pārgājienu cienītājiem iesakām apceļot salas ziemeļu daļu, dažkārt šeit ir mazliet vēss, bet tur atrodas elpu aizraujošas ainavas.

Piepildi savu sapni par brīvdienām neaizmirstamā, skaistā un saulainā vietā. Laipni aicināts neaizmirstamā brīnumzemē, aicināts Madeirā!

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Iepazīsti pasaules skaistākos ūdenskritumus

14.05.2015

Savā ziņā ūdenskritumu pasaule ir nenovērtēta, jo daļa no tiem šķiet tik vientuļi un pamesti. Ūdenskritums vienmēr ir iedarbinājis iztēli uz skaistumu – tik skaisti tas mutuļo pār upi vai ezeru, ka sirds iesāpas no skaistuma.

Lai arī Jūsu sirds jūt skaistumu, piedāvājam aplūkot telegraph.co.uk apskatītos pasaulē 10 skaistākos ūdenskritumus:

1) Kaieteur ūdenskritums
Kajetura ūdenskritums atrodas Gavjānā un ir 226 metrus augsts. Kajetura ūdenskritumu izcilu padara ūdenskrituma neparastie izmēri - šeit salīdzinoši liela upe krīt neparasti augstu un pilnīgi vertikāli. Ūdenskritums krīt pār cieta smilšakmens ieža malu. Ūdenskrituma augšdaļā smilšakmens ir cietāks, tāpēc tā apakšējā daļa ir atkāpusies tālāk. Līdz ar to ūdens veic pilnīgi vertikālu, brīvu kritienu. Ūdenskritums izveidojis 8 kilometrus garu aizu, ap kuru plešas pirmatnēji tropiskie džungļi.

2) Angel ūdenskritums
Eņģeļa ūdenskritums atrodas Venecuēlas lietus mežā, un tā augstums ir 979 metri. Ūdenskritumu arī mēdz saukt par "galda kalniem" (ko precīzi izskaidro to izmēri). Eņģeļa ūdenskritums ir zināms kā garākais ūdenskritums pasaulē.

3) Iguassu ūdenskritums
Ūdenskritumu kompleksa platums ir 2,7 kilometri un tas sastāv no apmēram 270 atsevišķiem nelieliem ūdenskritumiem. Lielākais to augstums ir 82 metri, tomēr vairums ūdenskritumu ir 60 metrus augsti. Lielākais no tiem ir Garganta del Diablo - U-veida pārrāvums 150 metru platumā un 700 metru garumā. Šis ūdenskritums atzīmē Brazīlijas un Argentīnas robežu.

4) Tugela ūdenskritums
Dienvidāfrikā atrodas otrs pasaulē augstākais ūdenskritums – Tugela, kas ir 850 m augsts, kas ir tikai 129 m zemāks par pasaulē augstāko Anhela ūdenskritumu.

5) Victorias ūdenskritums
Viktorijas ūdenskritums ir pasaulē lielākais ūdenskritums. Drosmīgākie cilvēki var doties peldēties velna paseinā (Devil’s Pool), bet pārējie var vērot ūdenskritumu kādā drošā vietā.

6) Niagara ūdenskritums
Niagāras ūdenskritums ir viens no populārākajiem ūdenskritumiem visā pasaulē. Tas atrodas uz Kanādas un Amerikas Savienoto valstu robežas. Tā augstums sasniedz vien 51 metru. Pec formas Niagāras ūdenskritumu var nosaukt par klasisku.

7) Browne ūdenskritums
Brauna ūdenskritums ir garākais ūdenskritums Austrālijā, tā garums sasniedz 836 metrus.

8) Vinnufossen ūdenskritums
Ūdenskritums – Vinnufossen ir Eiropā garākais un pasaulē sestais garākais ūdenskritums. Labākais laiks šī ūdenskrituma apmeklēšanai ir no jūnija līdz augustam, jo pārējā laikā tas ir novirzīts uz elektrību un nav drošs.

9) Dettifoss ūdenskritums
Varenais Dettifossa ūdenskritums atrodas Islandē un atrodas 572 km no Reikjavikas. Detifoss ir Eiropas varenākais ūdenskritums. Šajā ūdenskritumā 1sekundē tiek triektas 212 tonnas ūdens.

10) Eas a’ Chual Aluinn ūdenskritums
Eas a’ Chual Aluinn ūdenskritums atrodas Skotijā un ir 3 reizes garāks par Niagāras ūdenskritumu.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Izklaides parks piedāvā iespēju nokļūt Zvaigžņu karu pasaulē

11.05.2015

Izklaides parks "Walt Disney World" piedāvā iejusties īsta džedaja ādā visiem tiem, kuri nespēj sagaidīt filmas "Zvaigžņu kari" septīto daļu, organizējot "Zvaigžņu karu nedēļas nogales".

"Walt Disney World" rīkotās "Zvaigžņu karu" nedēļas nogales var apmeklēt katru piektdienu, sestdienu un svētdienu teju mēneša garumā – no 2015. gada 15. maija līdz 14. jūnijam. Viesus sagaidīs Džeimss Arnolds Teilors, kurš bija Obi-Van Kenobi lomas ierunātājs. Viņa pavadībā viesi tiks ievesti Zvaigžņu karu pasaulē, kas izskatās gluži tāpat kā filmā. Ikviens varēs izmēģināt spēkus džedaju treniņos, piedalīties filmas stila pusdienās un citās aktivitātēs.

Pasākuma laikā varēs satikt Zvaigžņu karu aktierus, piemēram, Ianu Makmaidu, Frenku Ozu, Reju Parku un citus. Faniem tiks dota iespēja aprunāties ar saviem mīļākajiem varoņiem.

Šāds pasākums norisināsies jau 16 reizi. "Zvaigžņu karu" pasaule atrodas Floridā, izklaides parka "Walt Disney World" Holivudas studijā.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Aerodium lidos NFL Draft pasākumā ASV

07.05.2015

Aerodium jau no šodienas būs viena no galvenajām aktivitātēm ASV nozīmīgajā sporta notikumā – NFL Draft (Nacionālās futbola līgas spēlētāju atlase) pasākumā! Pasākuma fani varēs paši lidot vēja tunelī, kā arī reizi stundā vērot lidošanas paraugdemonstrējumus. NFL Draft notiks no šodienas (30. aprīļa) līdz 2. maijam Čikāgā, ASV.

Pasākuma rīkotāji lidošanu vēja tunelī nodēvējuši par "Sweetness Simulator", lai ikviens fans varētu izbaudīt brīvo lidojumu, kādu ļoti daudzās spēlēs izbaudījusi Chicago Bears leģenda Walter Payton jeb Sweetness.

Ivars Beitāns, Aerodium valdes priekšsēdētājs: "NFL Draft komanda mūs uzrunāja, lai piedāvājam izklaides aktivitātes viņu pasākuma apmeklētājiem. Viņiem ļoti iepatikās tas, ko varam piedāvāt! Šī ir fantastiska iespēja, kā caur ASV populārākā sporta veida nozīmīgo pasākumu sevi parādīt plašajam un mums aktuālajam Ziemeļamerikas tirgum. Mūs redzēs miljoniem skatītāju! Tā ir unikāla iespēja!"

NFL Draft piedāvā ne tikai NFL spēlētāju atlasi, bet arī fanu festivālu Draft Town, kas izvietots Čikāgas Grant parkā. Draft Town piedāvā plašas izklaides iespējas – koncertus, tikšanos ar NFL zvaigznēm, interaktīvas spēlēs, lidošanu vēja tuneli un daudz ko citu. Pasākumā notiekošo atspoguļos ASV lielākie mediji, kas nodrošinās, ka gan NFL Draft norisi, gan arī Draft Town piedāvātās aktivitātes neklātienē varēs redzēt miljoniem amerikāņu.

Aerodium ir viens no pasaules līderiem vertikālo vēja tuneļu būvniecībā un pasaules līderis lidošanas šovu sniegšanā. Uzņēmums ik dienu izgudro, ražo, uzstāda un apkalpo vertikālos vēja tuneļus atpūtas, šovbiznesa, sporta un militārajai industrijai visā pasaulē. Aerodium vēja tuneļi līdz šim ir bijuši 30 pasaules valstīs: Ķīnā, ASV, Meksikā, Itālijā, Krievijā, Somijā, Dienvidāfrikā, Argentīnā un citur. Aerodium strādā misijas vadīts – sniegt iespēju lidot katram un parādīt, ka neiespējamais ir sasniedzams!

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Grandiozākie mūzikas festivāli Eiropā

05.05.2015

Tuvojas vasara un tas ir labākais laiks, lai baudītu mūzikas festivālu burvību. Ik gadu Eiropā notiek tūkstošiem mūzikas festivālu. Mēs esam apkopojuši 14 grandiozākos un interesantākos mūzikas festivālus, sākot ar Slepeno dārza ballīti Lielbritānijā (Secret Garden Party) un beidzot ar Ibizas Slēgto ballīti (Ibiza Closing Parties).
Apskati 14 labākos mūzikas festivālus un iepazīsti dažādas unikālas pieredzes:

SECRET GARDEN PARTY
Secret Garden Festival ik gadu notiek Lielbritānijā. Šis festivāls tika izveidots divu iemeslu dēļ – lai izveidotu unikālāko un labāko brīvdienu mūzikas festivālu un, lai ziedoto labdarībai daļu no nopelnītas naudas.

EXIT
Festivāls Exit katru gadu norisinās Serbijā un tiek uzskatīts par vienu no pasaules labākajiem festivāliem. Šis ir unikāls festivāls, kurš savu darbību uzsāka, cīnoties par mieru un demokrātiju Serbijā. Arī šodien festivāla misija ir palīdzēt jaunatnei būt spēcīgākai un drosmīgākai.

TOMORROWLAND
Tomorrowland ir elektroniskās mūzikas festivāls, kura norises vieta ir Beļģijā. Festivāls tiek rīkots kopš 2005. gada un tiek uzskatīts par vienu no ievērojamākajiem pasaules festivāliem.

GLASTONBURY FESTIVAL
Glastonbury Festival, kas ik gadu norisinās Lielbritānijā, ir pasaules lielākais brīvdabas festivāls. Šķiet, ka šis festivāls ir pavisam cita pasaule, atbraucot uz šejieni, vairs nav tik strikti noteikumi un "krīt cilvēku mākslīgi uzliktās maskas".

SZIGET FESTIVAL
Sziget Festival norises vieta ir Ungārija, un šis ir viens no lielākajiem multikulturālajiem pasākumiem Eiropā. Festivālu apmeklē ap 400 000 cilvēku no 70 pasaules valstīm. Festivāls ir nebeidzama ballīte, kur vēl interasantāku padara dzīvās mūzikas koncerti.

COLOURS OF OSTRAVA
Festivāls Colours of Ostrava ik gadu norisinās Čehijas pilsētā Ostravā. Šis festivāls piedāva plašu mūzikas klāstu – džezu, roku, popu un alternatīvo mūziku. Festivāls piedāvā arī teātra, debašu un radošo darbnīcu programmas.

IBIZA CLOSING PARTIES
Festivālā Ibicā valda maģiska gaisotne. Šī festivāla norises laikā noteikti varēsi baudīt lielisku atmosfēru, jo laikapstākļi uz salas neliks vilties, kā arī pati sala ir ļoti skaista.

ROSKILDE FESTIVAL
Roskilde Festival ir nedēļu garš festivāls, kas ik gadu notiek Dānijā. Viens no festivāla kvalitātes rādītājiem balstās uz moderno mūziku. Visi Roskildes festivāla ienākumi tiek ziedoti humanitārajai un kulturālajai attīstībai.

DONAUINSELFEST FESTIVAL
Donauinselfest Festival ik gadu notiek Austrijā. Šogad tajā piedalīsies ap 2000 mākslinieku, būs iespēja baudīt 6000 stundas garu izkaidi. Festivāla apmeklētāju skaits drīzumā varētu sasniegt 3 miljonus.

WOMAD FESTIVAL
Womad Festival notiek Lielbritānijā jau kopš 1982. gada. Womad Festival bija pirmais starptautiskais mūzikas festivāls.

INSOMNIA FESTIVAL
Insomnia Festival ik gadu notiek Norvēģijas ziemeļu daļā. Festivālā lielākoties dzirdama ir elektro un tehno kultūras mūzika.

FUSION FESTIVAL
Fusion Festival norsies vieta ir Vācija. Kopš 2011. gada festivāla rīkotāji vairs uzbāzīgi nepiedāvā biļetes – cilvēkiem, kuri vēlas piedalīties festivālā sākumā ir jāpiedalas loterijā.

BUKTA OPEN AIR FESTIVAL
Bukta Tromsø Open Air Festival ir brīvdabas rokmūzikas festivāls, kas ik gadu notiek Tromsø, Norvēģijā. Festivāla norises vieta atrodas ļoti skaistā vietā, kuru ieskauj kalni, koki un līdzās atrodas pludmale. Ja tu dodies uz šo festivālu, atceries – nekāda gulēšana nesanāks.

CACTUS FESTIVAL
Cactus Festival ļoti pievērš uzmanību kvalitātei, atmosfērai un baudāmi lielai publikai. Šajā mūzikas festivālā spēlē gan pazīstamas grupas, gan arī vēl neatklātas. Norises vieta ir Beļģija.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Jaunais telefona numurs ceļotājiem uz Taizemi būtu jāzina

30.04.2015

Taizeme ir iecienīts ceļotāju galamērķis arī Latvijas ceļotājiem, tāpēc informējam, ka tūristi Taizemē tagad var sūdzēties par sliktiem pakalpojumiem vai citiem ikdienas jautājumiem pa telefona numuru 1111. Taizemes Tourism Authority of Thailand Bangkokā informē, ka tas darbojas visu diennakti. Tūrisma policijas telefona numurs

1155 ir palicis iepriekšējais un uz to jāzvana tikai īpašu briesmu gadījumā.
Taizemes tūrisms šobrīd piedzīvo recesiju, tāpēc valsts meklē visas iespējas, lai veicinātu tūristu interesi. 2014. gadā Taizemi apciemoja gandrīz 25 miljoni tūristu (26,5 miljoni, 2013).

Vairāk informācijas – www.tourismthailand.org

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Ārvalstu tūristiem ir mainījusies Ēģiptes vīzu izsniegšanas kārtība

27.04.2015

Individuālajiem ārvalstu tūristiem uz Ēģipti būs jāiegūst ieceļošanas vīza dzimtenē, proti, pirms došanās uz Ēģipti vīza ir jāpieprasa attiecīgās valsts Ēģiptes vēstniecībā. Jaunie noteikumi stājas spēkā ar 2015. gada 15.maiju. Vīzu izsniegšanas noteikumi grupu braucieniem (ar tūroperatoru) nemainās, proti, ceļotāji vīzas saņems ieceļošanas laikā, piemēram, Hurgadas vai Šarm el Šeihas lidostā. Oficiāls valdības skaidrojums par šo izmaiņu nepieciešamību nav pieejams.

Vairāk informācijas: www.egypt.travel

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Indonēzijā, izņemot Bali, apgrūtina alkohola pārdošanu

23.04.2015

Kopš 16.04.2015 Indonēzijā ir pieņemts likums, kas aizliedz mazajiem veikaliem pārdot vieglos alkoholiskos dzērienus. Kopumā šis aizliegums skar 55 000 mazos veikaliņus un 16 000 mazos lielveikalus. Aizliegums nav skāris hinduistu salu Bali, kur arī turpmāk pludmales veikaliņos varēs iegādāties vieglo alkoholu.

Indonēzijā līdz šim mazajos veikalos pārdeva tikai vieglo alkoholu (taizemiešu alu), jo stipri grādīgā alkohola tirdzniecībai ir augstas birokrātiskās prasības un īpašas atļaujas. Tagad Indonēzijā alkoholu varēs iegādāties tikai lielos lielveikalos, ārvalstu tūristu viesnīcās, restorānos un bāros.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Itālijas katoļu baznīca aicina tūristus uz bēgļu iecienīto Lampedūzas salu

20.04.2015

Itālijai piederošā Lampedūzas sala jau mēnešiem ir Eiropas plašākie vārti imigrantiem no nemieru plosītās Ziemeļāfrikas. Lampedūzieši, kuri viesmīlīgi sagaida ikvienu ciemiņu, tagad sāk izjust šīs popularitātes sekas. Salu aizvien retāk apciemo tūristi, lai gan tieši tūrisms ir viens no salas iedzīvotāju būtiskākajiem ienākumu avotiem.

Itālijas katoļu baznīca kopā ar katoļu arodbiedrību «Acli» ir uzsākusi reklāmas kampaņu «I love Lampedusa», lai salai pievilinātu ne tikai bēgļu straumes, bet arī inteliģentus tūristus. Jaunais tūrisma informācijas centrs, ko atbalsta katoļu baznīca, tika atklāts 18.04.2015 un tā uzdevums būs, iepazīstināt tūristus ar salas skaistākajām vietām un atbrīvoties no bēgļu salas imidža. Kopumā te dzīvo tikai 6.000 iedzīvotāju, taču ik gadus te ierodas tūkstošiem bēgļu no Ziemeļāfrikas, kuri caur Lībiju un Lampedūzas salu cenšas nokļūt Sicīlijā un tālāk Eiropā.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Ieteikumi, izgaršojot citu tautu virtuvi

16.04.2015

Bieži gadās, ka bailes ir spēcīgākas par vēlmi. Kāds gan būtu ceļojums, ja viesojoties piedzīvojumu pilnajā Brazīlijā, neizgaršosi valsts nacionālo virtuvi?

Lai tas nenotiktu, ir ieteikumi sapņu ceļojuma pilnīgai izbaudīšanai.

Ja dodies uz kādu no svešzemju tradicionālajiem restorāniem, iepriekš iepazīsties ar ēdienkarti. Raugies, lai tajā ir pietiekami plaša izvēle,jo var gadīties, ka ēdiens ir tavām garšas kārpiņām cienīgs, taču kāda no sastāvdaļām var izraisīt pat alerģisku reakciju.

Dod priekšroku mājas labumiem. Tāpat kā tirgū tiek iepirkti Latvijas tomāti, tāpat arī ārvalstīs ir savi nacionālie lauku labumi. Tiesa gan, tie varētu būt eksotiskāki, taču ķīmiski neapstrādāti.
Ja ceļojuma laikā vēlies piknikot kādā no vietējiem parkiem vai pludmalēm, iegriezies veikalā, kurā valda acīmredzama tīrība. Pievērs uzmanību produktu uzglabāšanas vietām.

Dzīve ik pa laikam atgādina, ka ir jābūt gatavam uz visu, tāpēc iesakām savā ceļojumu aptieciņā ielikt medicīnu, kas palīdzētu pārtikas saindēšanās gadījumā.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Ieteikumi pārgājienam pa Amerikas Lielo kanjonu

13.04.2015

Lielais kanjons atrodas Amerikas Savienoto Valstu dienvidu daļā, Arizonas štatā. Tas tiek uzskatīts par vienu no iespaidīgākajiem pasaules dabas brīnumiem. Lielais kanjons plešas 446 kilometru garumā un 29 kilometru platumā, un tā dziļums sasniedz gandrīz divus kilometrus. Kanjons ir ļoti stāvs, un to pašā apakšā sašķeļ Kolorado upe. Tūkstošiem gadu atpakaļ Lielo kanjonu apdzīvoja Amerikas pirmiedzīvotāji indiāņi, bet tagad tas ir viens no populārākajiem apskates objektiem ASV.

Neskaitot, vienkāršu kanjona apskatīšanu no tā pieejamās dienvidu malas, Lielā kanjona nacionālajā parkā tiek piedāvātas dažādas citas aktivitātes, tajā skaitā, laivu braukšana pa Kolorado upi, došanās pārgājienā lejup pa kanjonu, kā arī pat helikoptera tūres virs Lielā kanjona.

Lai gan Lielais kanjons ir patiešām stāvs, varētu šķist, ka ir neiespējami doties tajā iekšā jeb lejā līdz upei. Taču, tas ir iespējams un daļa apmeklētāju patiešām izmanto izdevību kanjonu iepazīt no visām tā pusēm. Neapšaubāmi, tas nav viegls pārgājiens – nokāpt lejā 2 kilometrus iespējams neprasa pārāk daudz pūļu, taču, uzkāpt atpakaļ augšā pa stāvu nogāzi, ir daudz grūtāk. Lai gan ir izveidotas speciālas takas šiem pārgājieniem, nožogojumi pie īpaši bīstamām vietām un atpūtas koka beņķi, kur ievilkt elpu, parka pārstāvji tomēr neiesaka vienā dienā veikt pārgājienu līdz upei un atpakaļ. Lielais karstums, kas lielāko daļu sezonas valda Lielajā kanjonā un spiediena maiņa, dodoties lejup un atpakaļ augšup pa nogāzi, var kļūt bīstams pat pieredzējušiem kalnos kāpējiem.

Var ņemt vērā, ka nav obligāti jānokāpj lejā visa distance, ir vērts kaut vai pāris simtus metrus pakāpt zemāk – ieraudzīt jaunus skatus no citiem leņķiem vai pat uzrīkot nelielu pikniku kaut kur kanjona vidū. Taču, ja esi nolēmis doties lejup, vienalga vai līdz pašai apakšai vai tikai nedaudz, jānodrošinās ar ūdens pudeli un ļoti ērtiem apaviem. Ne visos takas posmos būs ēna, kur paslēpties, tāpēc jāsaprot, ka brīžiem var būt patiešām grūti, jo saules stari nudien nežēlos ar savu klātbūtni. Tāpēc pirms došanās ceļojumā uz Lielo kanjonu, ir vērts rūpīgi izpētīt gaidāmās laika prognozes. Kopumā apstākļi Lielā kanjona reģionā gan raksturojami kā sausi, taču tie reizēm var kļūt arī diezgan ekstrēmi. Vasarā temperatūra lielākoties pārsniedz 30 grādu atzīmi, taču ziemā rādītājs noslīd pat desmit grādus zem nulles.

Tāpat arī nav jāsteidzas paspēt izbaudīt Lielā kanjona burvību vienas dienas laikā. Teritorijā ir izveidoti kempingi, kuros varēs pārlaist nakti. Taču rezervācija jāveic ļoti laicīgi, jo tūristu, īpaši kanjona populārajā dienvidu malā, netrūkst. Ja ir vēlme vairāk izbaudīt savvaļu, var doties uz kanjona ziemeļu malu – tur būs mazāk cilvēku. Palikt vairākas dienas Lielā kanjona reģionā būs arī vērtīgi, jo tajā ir viena no tīrākajām gaisa kvalitātēm visā ASV.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Galamērķi no kuriem var gūt maksimāli daudz izklaides

09.04.2015

Vai tu tiecies pēc saules un sērfošanas? Pēc kultūras? Vai varbūt Piedzīvojumiem? Izvēloties atvaļinājumu var dabūt visu, to apstiprina tūrisma portāls ''Travel and Leisure'' . Interneta tūrisma žurnāls iepazīstina ar pieciem ceļojumu galamērķiem, kur var izbaudīt maksimāli daudz izklaides un mākslas iespējas, pie reizes ķert sauli un ūdens viļņus.

Komo, Itālija
Idilliskais ezers Komo ir Itālijas skaistums un brīnišķīga atpūtas vieta. Ezers ir ieskauts starp lepniem kalniem un vēsturiskām villām, kas Itālijas pilsētā Komo rada ļoti burvīgu ainu, gluži kā no kino. Pilsētas apkārtnē var apskatīt villas, vietējo zemnieku dārzus. Komo apskate būs patīkams restarts, lai atjaunoto spēkus un enerģiju.

Austrālija
Dinamiskā pilsētā Sidneja ir slavena ar operas namu un ostu. Taču ar to ekskursija pa Sidneju nebeidzas, vēl var doties uz Karalienes salu (Queensland), un apskatīt Karalisko botānisko dārzu. Austrālija ir bagāta arī ar eksotiskiem dzīvniekiem. Valsts ūdeņos var ieraudzīt 1500 zivju sugas, bet debesīs saskatīt 215 dažādus putnus. Tāpat Austrālijā beidzot var ieraudzīt vaļus, delfīnus un bruņurupučus. Pēc Austrālijas apmeklēšanas būs grūti to neierindot pasaules brīnumu sarakstā, jo Austrālija ir viena no pārsteidzīgākajām salām uz pasaules.

Dienvidāfrika
Apceļojot Johanessburgu, Āfrikā, var apskatīt muzejus, iepirkt vietējās delikateses un nomedīt dārgumus ''Neighbourgood'' tirdziņā. Safari sajūtas var noķert Nacionālajā parkā ''Kruger'', kur var tuvāk iepazīties ar ziloni, un nakšņot safari teltīs.

Bali
Indonēzijas pārsteidzošā Bali pilsēta ir apburoša ar vietējo kultūru un piekrasti. Ja esi Bali, noteikti, apskati Hindu templi, majestātiskos vulkānus un muzeju ''Puri Lukisan''. Kā arī dodies pārgājienā, kur aci pret aci sastapsies ar ūdenskritumiem un vaniļas plantācijām .

Grieķija
Vieta, kur saullēktu var vērot uz senajām antīku drupām. Plašas izklaides, kultūras un piedzīvojumu iespējas sniedz vienas no skaistākajām Grieķijas salām – Santonīni, Krēta, Mikonos un Roda. Katra no salam ir ar savu šarmu un interesantiem galamērķiem.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

15 ekstrēmi notikumi, ko vajadzētu iekļaut savā ceļojumu darāmo lietu sarakstā

07.04.2015

Vai mums tas patīk, vai nē – dzīve nekad nav gaidījusi uz mums. Tāpēc ceļošanas iedvesmotāju blogs Thrillophilia.com iesaka 20 lietas, ko vajadzētu iekļaut kādā no saviem ceļojumu maršrutiem. Brīdinām – dažas no lietām ir patiešām ekstrēmas!
1. Doties velosipēdu izbraukumā, šķērsojot dažādas valstis.
2. Iekarot vienu no septiņām pasaules kalnu virsotnēm.
3. Nirts ar okeāna briesmoņiem.
4. Veikt pārgājienu uz aktīvo vulkānu.
5. Apmeklēt Ziemeļu vai Dienvidu polu.
6. Doties gaisa balonu izbraucienā Kapadokijā (Turcija).
7. Smaiļo pa ūdenskritumu.
8. Relaksējies Nāves jūrā.
9. Izmēģini lēkšanu no klints.
10. Apgūsti Muay Thai cīņu.
11. Brauc ar riteni pa Bolīvijas ''nāves ceļu''.
12. Slēpo naktī Hokaido (Japāna).
13. Apmeklē starptautisku mūzikas festivālu.
14. Atstāj piemiņas lietu katrā no pasaules septiņiem kontinentiem – Āfrika, Antarktīda, Āzija, Austrālija, Eiropa, Ziemeļamerika, Dienvidamerika.
15. Lido ar ''Fighter Jet''.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

SES: Satelīti attīstās aizvien straujāk

02.04.2015

Satelīti spēlē būtisku lomu globālajā pasaules digitalizācijā un nākamās paaudzes video un datu tīklu izveidē. Ievērojamo progresu kosmosa kuģu un palaišanas sistēmu attīstības jomā SES S.A. (NYSE NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) saskata kā spēcīgu katalizatoru šai lomai.

Vadošā satelītu operatora SES nesen publicētajā dokumentā "Creating Space - The Satellite Revolution" satelītu visaptverošā izvērtējumā norādīts, ka „satelītu tehnoloģijas sevi pierādījušas jau vairāk nekā vienas paaudzes garumā un šobrīd sper nākamo milzu soli jaunajā, nepārtrauktās savienojamības ērā."

Dokumentā norādīti trīs galvenie faktori, kuri visspilgtāk izsaka satelītu tehnoloģiju būtību jeb satelītu jauno mantru, proti, svara vieglums, signāla nosūtīšanas efektivitāte un ātra iekļaušanās tirgū". Dokumentā arī sniegta informācija par to, kā elektriskā vilce, iebūvētie digitālie procesori un modulāra ražošana nodrošinās papildus panākumus nozarei.

Šī jaunā domāšana satelītu izstrādē un ražošanā apvienota ar nesen veiktajiem uzlabojumiem satelītu palaišanas nozarē jau ir nesusi pirmos pozitīvos rezultātus satelītu industrijai kopumā. Sagaidāms, ka orbitālās nesējierīces kļūs komerciāli izmantojamas jau tuvā nākotnē - to potenciāls uzņemties galveno lomu turpmākā pasaules digitalizācijā ir milzīgs", nobeigumā uzsver SES.

SES (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) ir pasaules vadošais satelītu operators ar vairāk nekā 50 ģeostacionāriem satelītiem. Uzņēmums sniedz satelīta komunikāciju pakalpojumus raidsabiedrībām, satura un interneta pakalpojumu sniedzējiem, mobilo un fiksēto tīklu operatoriem, kā arī komerciālajām un valsts organizācijām visā pasaulē. SES apzīmē ilgstošas biznesa attiecības, augstas kvalitātes pakalpojumus un izcilību pārraides industrijā. Reģionālās SES komandas darbojas visā pasaulē, nodrošinot klientiem viņu īpašo prasību izpildi attiecībā uz satelītu pārraides joslas platumu un pakalpojumu kvalitāti. SES piedalās arī O3b tīklu - nākamās paaudzes satelītu tīkla attīstībā, kur šķiedras kabeļu ātrums tiek apvienots ar satelītu piedāvāto sasniedzamību. Papildus informācija šeit: www.ses.com.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Kutna Hora – 20 gadus UNESCO mantojuma sarakstā

30.03.2015

Atzīmējot 20. gadadienu kopš Kutna Horas iekļaušanas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, visu gadu Kutna Horā notiks pasākumi, semināri un diskusijas, kā arī koncerti un izstādes.

Kutna Hora – sena sudraba raktuvju pilsēta 80 km attalumā no Prāgas. Kutna Hora saista tūristus ar vēsturisko un kultūras mantojumu. Populārākie pilsētas tūrisma objekti: kalnraču aizbildnes - Svētās Barbaras katedrāle, Marijas Debesbraukšanas un Jāņs Kristītāja katedrāle, Sudraba muzejs un raktuve.

Kutna Horas visslavenākais un interesantākais objekts - unikālā kaulu kapliča pie Marijas Debesbraukšanas un Jāņs Kristītāja katedrāles, kura veidota no vairāk kā 40 000 cilvēku kauliem - husītu karu un mēra upuriem. Kaulu kapliča atrodas nelielā Sedlec pilsēta pie Kutna Horas.

Kutna Hora - sezonas svarīgākie notikumi:

18. aprīlis – Tūrisma sezonas atklāšana

15. majis – Muzejus nakts

29. majis – Baznīcu nakts

20 – 21. jūnijs - Karaliskā Kutnas Horas Apsudrabošana

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Galamērķi no kuriem var gūt maksimāli daudz izklaides

27.03.2015

Vai tu tiecies pēc saules un sērfošanas? Pēc kultūras? Vai varbūt Piedzīvojumiem? Izvēloties atvaļinājumu var dabūt visu, to apstiprina tūrisma portāls ''Travel and Leisure'' . Interneta tūrisma žurnāls iepazīstina ar pieciem ceļojumu galamērķiem, kur var izbaudīt maksimāli daudz izklaides un mākslas iespējas, pie reizes ķert sauli un ūdens viļņus.

Komo, Itālija
Idilliskais ezers Komo ir Itālijas skaistums un brīnišķīga atpūtas vieta. Ezers ir ieskauts starp lepniem kalniem un vēsturiskām villām, kas Itālijas pilsētā Komo rada ļoti burvīgu ainu, gluži kā no kino. Pilsētas apkārtnē var apskatīt villas, vietējo zemnieku dārzus. Komo apskate būs patīkams restarts, lai atjaunoto spēkus un enerģiju.

Austrālija
Dinamiskā pilsētā Sidneja ir slavena ar operas namu un ostu. Taču ar to ekskursija pa Sidneju nebeidzas, vēl var doties uz Karalienes salu (Queensland), un apskatīt Karalisko botānisko dārzu. Austrālija ir bagāta arī ar eksotiskiem dzīvniekiem. Valsts ūdeņos var ieraudzīt 1500 zivju sugas, bet debesīs saskatīt 215 dažādus putnus. Tāpat Austrālijā beidzot var ieraudzīt vaļus, delfīnus un bruņurupučus. Pēc Austrālijas apmeklēšanas būs grūti to neierindot pasaules brīnumu sarakstā, jo Austrālija ir viena no pārsteidzīgākajām salām uz pasaules.

Dienvidāfrika
Apceļojot Johanessburgu, Āfrikā, var apskatīt muzejus, iepirkt vietējās delikateses un nomedīt dārgumus ''Neighbourgood'' tirdziņā. Safari sajūtas var noķert Nacionālajā parkā ''Kruger'', kur var tuvāk iepazīties ar ziloni, un nakšņot safari teltīs.

Bali
Indonēzijas pārsteidzošā Bali pilsēta ir apburoša ar vietējo kultūru un piekrasti. Ja esi Bali, noteikti, apskati Hindu templi, majestātiskos vulkānus un muzeju ''Puri Lukisan''. Kā arī dodies pārgājienā, kur aci pret aci sastapsies ar ūdenskritumiem un vaniļas plantācijām .

Grieķija
Vieta, kur saullēktu var vērot uz senajām antīku drupām. Plašas izklaides, kultūras un piedzīvojumu iespējas sniedz vienas no skaistākajām Grieķijas salām – Santonīni, Krēta, Mikonos un Roda. Katra no salam ir ar savu šarmu un interesantiem galamērķiem.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Austrālija lepojas ar akmeni, kas atgādina milzīgu vilni

24.03.2015

Akmens, kas novietojies Austrālijā, ir 14 metru augsts un 110 metru garš. Tas tiek dēvēts par ''Wave Rock'' jeb viļņa akmens, jo tā forma atgādina iespaidīgu okeāna vilni.

Akmens jau vairāk nekā 2,700 miljonu gadu atrodas Austrālijā parkā "Hyden Rock". Akmens izveidojies no erozijas, kas ir ūdens straumju iedarbība uz iežiem. Iespaidīgi, ka šis brīnumainais akmens nekad nav gatavojies salūzt. Akmens iekrāsojies gaiši brūnā, sarkanā, dzeltenā un pelēkā krāsā. "Wave Rock" krāsu būtiski ir ietekmējis lietus un saule.

''Wave rock'' ir populāra pieturas vieta, lai uzņemtu foto.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Honkongā atklāta Latvijas mākslas darbu izstāde «World Cities. Live Paintings»

19.03.2015

2. martā Honkongā tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova un prorektora prof. Kristapa Zariņa mākslas darbu izstāde ''World Cities. Live Paintings''. Tā aplūkojama Honkongas Politehniskās universitātes Dizaina skolas galerijā, kuru projektējusi viena no mūsdienu izcilākajām arhitektēm, prestižās Prickera balvas ieguvēja Zaha Hadida (Zaha Hadid), kura projektēs arī Tokijas 2020. gada Olimpisko spēļu stadionu.

Atklājot izstādi, Latvijas vēstniecē Ķīnā Ingrīda Levrence izteica cerību, ka tās apmeklētājiem radīsies papildu stimuls iepazīt Latviju un tās bagāto kultūru, kā arī novēlēja sekmes un enerģiju Latvijas Mākslas akadēmijai un Honkongas Politehniskajai universitātei, īstenojot sadarbības līgumu. Līgums starp abām augstskolām tika parakstīts izstādes atklāšanas laikā, un tas paredz sadarbību akadēmiskā personāla un studentu pieredzes apmaiņā, izstāžu veidošanā, pētniecībā, akadēmisko programmu veidošanā un citās augstāko izglītību mākslās sekmējošās aktivitātēs.

Izstādē apskatāmas mākslinieku gleznotās pilsētu ainavas no pasaules metropolēm un kultūrvēsturiski nozīmīgām vietām. Darbu klāstu mākslinieki nemitīgi papildina, rīkojot mākslas akcijas un gleznojot plenērā aizvien jaunas pilsētas un vietas. Projekts tapis un līdz šim prezentēts jau vairākās citās pilsētas, tai skaitā arī Deli un Vašingtonā.

Mākslas projekts ''World Cities. Live Paintings'' ir iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Tās mērķis ir atklāt Latviju kā augstas profesionalitātes un kultūras sasniegumu izcelsmes un iedvesmas centru, kultūras tūrisma galamērķi un uzticamu sadarbības partneri. Prezidentūras kultūras programmu veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Uzzini, kuras pasaules ielas iedvesmo

16.03.2015

Vai tev ir sava iemīļotākā pilsētas iela pa kuru soļot mierīgā pastaigā, iepirkties vai doties uz darbu? Un vai zināji, ka ir arī tādas ielas, kas iedvesmo mūzikas radīšanai, filmu scenārijiem un ceļošanai.

Broadway, Ņujorka
Pasaulē ir daudz ielas ar nosaukumu Broadway, taču tieši Manhetena ir iedvesma mūziklam. Mahetenas Broadway ir senākā ziemeļu - dienvidu iela pilsētā, kuru šķērso nozīmīgi skvēri – Madison, Union, Herald, un Times.

Champs – Elysées, Parīze
Kad Luijs XIV aicināja šo avēniju, kas ieskauta kokos, dēvēt par Tilerī dārziem, viņam nebija ne jausmas, ka tas kļūs par apskates objektiem uz vienu no slavenākajām ielām pasaulē. Elizejas avēnijai oficiālais nosaukums tika dots 18.gadsimtā. Triumfa arkas šo vietu ir nodrošinājusi kā populārāko parādes maršrutu Parīzē.

Pacific Coast Highway, Kalifornija
Šis štata ceļš nav ātrākais veids kā nokļūt no Kalifornijas gala līdz otram, taču tas ir visskaistākais. Šoseja ir bijusi populārs ceļojumu ceļš kopš 1930.gada.

Michigan Avenue, Čikāga
Avēnija ir aktīvākā tirdzniecības zona Čikāgā. Uz šīs ielas atrodas populārais parks - Millennium.

Hollywood Boulevard, Holivuda
Iela, kuru pavada zvaigžņu ceļš. Aptuveni 2500 zvaigznes jeb slavas zīmes ar slavenāko un nozīmīgāko slavenību vārdiem ieved lielajā mūzikas un kino pasaulē.

Wall Street, Ņujorka
Šī iela ir Amerikas finanšu simbols, kur ar tirgošanu nodarbojas jau kopš 17.gadsimta.

Abbey Road, Londona
Ielu savulaik popularizēja slavenā grupa The Beatles, kad mūziķi 1969.gadā izdoto albumu nodēvēja par godu Abbey Road. Arī ielas fotogrāfija tika uz albuma vāka, kas mūsdienās kalpo kā tūristu apskates objekts, jo neskaitāmi ceļotāji vēlas atdarināt The Beatles fotogrāfiju (skatīt titulbildē).

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Aizraujoši atrakciju parki, kas tiks atvērti šogad

12.03.2015

Ceļotāji mīl iepazīt jaunus maršrutu, izgaršot maltīti no nezināmas ēdienkartes un apskatīt svaigus tūrisma objektus. Labā ziņa ir tā, ka šogad pasaulē tiks atklāti ietekmīgi muzeji, centri un kompleksi. Šoreiz sarakstā tikusi Amerika, Indonēzija, Lielbritānija, un citas valstis.

The National Videogame Arcade (Notingema, Lielbritānija,), tiks atvērts martā
Piecstāvu ēka vērtība ir 3,9 miljoni dolāri, tā mērķis ir ar 12 tūkstošiem objektu izglītot un sagatavot spēļu radītājus rītdienai. Nodēvēts kā pasaules augstākās klases video spēļu centrs, kurā varēs apskatīt video spēļu arhīvus, programmas, interaktīvas izstādes.

Grand Texas Sports & Entertainment District (Teksasa), tiks atvērts pavasarī
Milzīgajā parkā galvenais akcents tiks likts uz sporta kompleksu, motosporta parku un akvaparku.

The National Blues Museum (Sentluisa, Misūri štats), tiks atvērts gada nogalē
Šis muzejs liks smaidīt un priecāties visiem blūza faniem un ne tikai. 13,5 miljonu vērtais komplekss piedāvās interaktīvas izstādes, teātri un publiskus pasākumus.

Garage Museum of Contemporary Art (Maskava, Krievija), tiks atvērts jūnijā
Grandiozais muzejs vienuviet apkopos labākos Krievijas un citu valstu modernos mākslas darbus.

Eternity Passage (Pekina, Ķīna), tik atvērts vasarā
Dēvēts par tehnoloģiju fantāziju parku, kas sadalīts divās daļās – iekštelpā un dabā. Ēka būs ar iepirkšanās centru, kūrorta viesnīcu un konferences telpām

Grand Egyptian Museum (Kaira, Ēģipte), tiks atvērts rudenī
Centrs ar 7000 gadu senu pagātni būs lielākais pasaules arheoloģijas muzejs. Tajā būs ne tikai muzejs, bet arī konferences centrs, sporta centrs un dažādi arheoloģiski veikali.

National Gallery Singapore (Singapūra, ), tiks atvērts novembrī
Nacionālais parks piedāvās apskatīt Āzijas vizuālo mākslu, kas iekļaus mākslu no 19.gadsimta līdz mūsdienām.

Fantasy Island (Riau sala, Indonēzija), tik atvērts gada ceturksnī
240 miljonu vērtā zona būs lielākais vides parks, kurā varēs apskatīt lietus mežus, zemes un upes safari, daivingošanas vietas un akvāriju.

Louvre Abu Dhabi (Abu Dabi, Apvienotie Arābu Emirāti), tiks atvērts decembrī
Ar naftu bagātā Abu Dabi atklās 100 miljonu vērto ēku, kurā dzīvos kultūras institūts.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Piecas stindzinoši aukstākās vietas pasaulē

09.03.2015

Gaidot silto pavasara siltumu, varam atgādināt, ka Latvijas ziema šogad bijusi maiga. Ja salstot biezajā mētelī, tu to vēl nevari atzīt, tad ieskaties pasaules aukstākajā vietās.

Nūka, Grenlande

Grenlandes krāsainā galvaspilsēta ik ziemu pavada biezā sniega kārtā, ar zemu temperatūru.

Jakutska , Krievija

Jakutska, kas atrodas rokas stiepiena attālumā no polārā loka, ir viena no Zemes aukstākajām pilsētām. Janvāra vidējā gaisa temperatūra ir no -40 līdz -45 °C, bet zemākā reģistrētā temperatūra ir -64,4 °C.

Eureka, Kanāda

Mazajā pētniecības bāzes pilsētā, kas atrodas ziemeļu Kanādas teritorijā pēdējās nedēļas temperatūra ir vietējiem iedzīvotājiem maiga – mīnus 42 grādi °C.

Haleja stacija, Antarktīda

Halejas polārstacija ir izvietota uz šelfa ledāja, kas gadā pārvietojas ziemeļrietumu - rietumu virzienā par aptuveni 700 m. Vasaras vidējā temperatūra ir ap -10 °C, ziemas — ap -20 °C. Zemākā novērotā temperatūra ir -55 °C.

Oimjakona , Krievija

Oficiāli aukstākā vieta pasaule. Vidējā gaisa temperatūra Oimjakonā janvārī ir -47 °C. Oficiāli pati zemākā gaisa temperatūra Oimjakonā bija -67,7 °C.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Lētas un mazbudžeta brīvdienas piedāvā Igaunija

05.03.2015

Brīvdienām nav jānotiek tikai reizi gadā. Igaunija ir lieliska vieta, kur atpūsties, neiztukšojot savu krājkasīti. Daži padomi, kā ieplānot lētas brīvdienas.
Igaunija ir populārs brīvdienu galamērķis tās vēsturisko pilsētu, skaistās dabas, draudzīgo vietējo iedzīvotāju un izdevīgo cenu dēļ. Līdzīgi kā citās plaukstošās Eiropas valstīs, cenas var atšķirties un gan vietējie, gan valsts viesi novērtē cenu dažādību. Daži gudri padomi mazbudžeta brīvdienām Igaunijā:

Domā kā vietējais
Jūties Igaunijā kā mājās, apmetoties Bed&Breakfast tipa naktsmītnē vai kempingā vasarā. Lētie hosteļi un viesnīcas pilsētas centrā būs lieliski piemērotas tiem, kuri vēlas uzreiz iejukt Igaunijas pilsētas dzīvē.
Izvairies no tūristu vietām pilsētu centros
Iepērkoties vai dodoties izklaidēties, izvairies no pilsētu laukumiem, tomēr neizslēdz tos no sava maršruta pavisam, jo parasti cilvēku lielajai uzmanībai ir labs iemesls, piemēram, unikālā viduslaiku arhitektūra. Ņem vērā, ka foršu un lētu vietu tu vari atrast pavisam netālu no populārām tūristu vietām.

Ēd ārā
Lai gan vairums kafejnīcu un ēdnīcu piedāvā īpašos pusdienu komplektus par aptuveni 3,00 eiro (ēdienkartē meklē vārdus päevapakkumine vai päeva), visā pilsētā izkaisītie lielveikali piedāvā siltas maltītes līdzņemšanai. Nopērc plastmasas galda piederumus vai vēl labāk - ietaupi naudu un paņem līdzi pats savējos - un pusdieno kādā no daudzajiem Igaunijas parkiem vai zaļajām zonām.
Igaunijas krogos tiek piedāvāti dažādi ēdieni no vieglām uzkodām līdz kārtīgām maltītēm ar vairākiem ēdieniem cenās no 3,00 līdz 8,00 eiro, kas ir lieliska un lēta alternatīva restorānu maltītēm. Veģetāriešu ēdieni (igauņu valodā taimetoit) arī parasti ir pieejami vairumā pilsētas krogu, un daudzviet iespējams nokomplektēt porciju pašam pēc savas patikas.

Ej kājām un brauc ar velosipēdu
Lai gan ir simtiem un pat tūkstošiem iemeslu, kādēļ pārvietoties ar kājām vai velosipēdu, Igaunijas pilsētas un ciemi bieži vien ir tik kompakti, ka braukt ar autobusu vai taksometru nemaz nav nepieciešams.

Dodies uz laukiem
Ņemot vērā, ka pusi no Igaunijas teritorijas klāj meži, izvairīties no laukiem ir gandrīz neiespējami, turklāt nekas nevar būt lētāks par tiem. Pāris dienas vai nedēļas Igaunijas neskartajā dabā nāks par labu tavai dvēselei un maciņam.

Atceries - pašas labākās lietas dzīvē nāk par brīvu
Iesaisties vietējā dzīvē - igauņi varbūt ir nedaudz rezervēti, taču viņi ir ļoti izpalīdzīgi, ja mēs paši tā varētu teikt. Apspriedies ar vietējiem un citiem ceļotājiem, lai saņemtu vērtīgus padomus par labākajām apskates vietām, notikumiem un īpašiem piedāvājumiem, kas padarīs tavas mazbudžeta brīvdienas vēl neaizmirstamākas.
Kā redzi, ir daudz iespēju aizvadīt kolosālas un jautras brīvdienas Igaunijā, ceļojot pa lēto. Iesūti savas fotogrāfijas un seko citu ceļotāju piedzīvojumiem Igaunijā Visit Estonia sociālo mediju lapās.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Riodežaneiro atrodas iespējams zaļākais dārzs pasaulē

02.03.2015

Riodežaneiro botāniskais dārzs ''Jardim Botânico'' veidots no vietējo un ārvalstu augiem, zālājiem, krūmiem un kokiem, kā rezultātā pilsētā var apskatīt iespējams zaļāko dārzu pasaulē. Dārzā ir aptuveni 6500 dažādu augu sugas, tajā skaitā arī apdraudētās sugas. ''Jardim Botânico'' dārzs ir aprīkots ar vairākām siltumnīcām dārza teritorijā. Botāniskajā dārzā ir arī pieminekļi, kas ir vēstures, mākslas un arheoloģiskās nozīmības.

''Jardim Botânico'' darbojas arī pētniecības centrs. Tas ir svarīgs pētniecības institūts, kas attīsta plašu botānisko pētījumu nozari visā Brazīlijā. Parkā darbojas arī uz botāniku specializēta bibliotēka.

Dārzs tika izveidots 1808.gadā, Portugāles karaļa Jāņa VI laikā (John VI). Sabiedrībai dārzs tika atvērts 1822.gadā un šobrīd darbojas arī kā populārs tūrisma objekts.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

20 pazīmes, kas liecina par atkarību no ceļošanas

26.02.2015

Jūs pārņem panika, ja nav saplānots vismaz neliels izbrauciens nākamajām brīvdienām? Radinieki ir noraizējušies par jūsu pēdējā laika pārvērtībām?

Iespējams, jūs ciešat no dromomānijas jeb "klejotāja slimības" – impulsīva medicīniska stāvokļa, kas raksturojams kā nepārvarama tieksme doties prom no mājām, aizceļot tālu no ierastās vides, pastāvīgi mainīt dzīvesvietu, klaiņot.


20 pazīmes, kas liecina par atkarību no ceļošanas
1. Jūsu ceļasomas nekad nav pilnībā izkravātas.
2. Jūs protat lamāties vismaz četrās valodās.
3. Galvenā motivācija, kādēļ ik rītu dodaties uz darbu, ir sapņi par nākamajām brīvdienām.
4. Pat neielūkojoties biļetē, stjuartes zina jūsu vārdu.
5. Jums ir vairāk draugu ārzemēs nekā mājās.
6. Nākamā ceļojuma plānošanu jūs uzsākat jau mājupceļā no iepriekšējā.
7. Ceļabiedri regulāri jautā jums norādes uz kādu svešu vietu, un jūs veiksmīgi spējat paskaidrot, kā tur nokļūt.
8. Apsēžoties pie rakstāmgalda darba vietā vai mājās, jūs meklējat drošības jostu.
9. Varat lepoties ar lielāku šķērsoto attālumu lidmašīnā nekā savā automašīnā.
10. Jūsu vannasistabā dominē maza tilpuma parfimērijas un higiēnas līdzekļu pudelītes.
11. No rīta pamostoties mājās, jūs pārņem dīvainas sajūtas.
12. Bieži vien gultas spilvenu cenšaties apliekt galvai līdzīgi kā tā dēvēto ceļojuma spilvenu.
13. Pretstatā vairumam ļaužu, jūsu grāmatplauktos atrodami nevis literatūras krājumi, bet neskaitāmi suvenīri.
14. Jūs uzskatāt sevi par ekspertu valūtas maiņas jautājumos, bet ikkatrā jūsu istabas stūrī atrodami dažādu valūtu krājumi.
15. Jūs krītat panikā, ja pārāk ilgi nākas uzturēties vienuviet.
16. Jums ir pagrūti iemigt, ja apkārt nav dzirdams reaktīvo dzinēju troksnis un jūtamas vibrācijas.
17. Jūs protat sakravāt ceļasomu piecu minūšu laikā.
18. Jūsu mūža vēlmju saraksts sastāv galvenokārt no neskaitāmiem ceļojumu galamērķiem visā pasaulē.
19. Jūsu garderobē dominē t-krekli un citi apģērba gabali ar vairāku pasaules valstu simboliku.
20. Pārrodoties mājās un šķērsojot durvju slieksni, reizēm nespējat apvaldīt skumjas.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Eksotiskā atpūta – padomi ceļotājiem

23.02.2015

Kad ārā lietavas, aukstums un pelēcība, tad ceļotājus visbiežāk vilina siltās zemes, piemēram, Taizeme, Indonēzija, Ēģipte, Indija. Baudīt eksotiku – tas nozīmē apgūt dīvainās un savdabīgās svešo zemju parašas un kultūru, kā arī baudīt dabu, saskaroties ar nezināmo. Tomēr nekādā gadījumā nedrīkst piemirst par profilaksi, kā arī vajadzētu ievērot dažus vienkāršus noteikumus, kas palīdzēs saglabāt veselību un dzīvību.
Braucot uz eksotiskām zemēm nepieciešams potēties – pret A hepatītu, stinguma krampjiem, polieomielītu un dizentēriju. Tāpat līdzi vajadzētu būt aptieciņai ar līdzekļiem malārijas ārstēšanai. Visaktuālāk pretmalārijas preparāti vajadzīgi, braucot uz Indiju.

Nedrīkst aizmirst, ka liela daļa eksotisko zemju ir nabadzīgas valstis, tādēļ nepieciešams īpašu uzmanību pievērst tam, kā būs organizēta ēdināšana. Piemēram, karstā laikā produkti bojājas ātrāk, tāpēc vajadzētu ļoti uzmanīgi attiekties pret ēdienu, kas kaut neilgi bijis izņemts no ledusskapja.

Viennozīmīgi vispareizākā izvēle ir ēdiens, kas pagatavots tieši jūsu acu priekšā – svaigi un karsti ēdieni ir visdrošākie. Nav ieteicams ēst ēdienus, kas pastāvējuši uz letes. Piemēram, ja jūsu viesnīcā ir zviedru galds, ieteicams izvēlēties tikko no virtuves atnestus ēdienus.

Centieties lietot dzērienus bez ledus. Šis padoms ir aktuāls ne tikai tropu kūrortu, bet arī dažu Eiropas zemju apceļotājiem – vairākas Spānijas un Portugāles kafejnīcas un pat restorāni tikuši pieķerti, ledus sagatavošanai izmantojot parastu krāna ūdeni. Savukārt karstajās zemēs krāna ūdens var būt pat bīstams dzīvībai, tāpēc speciālisti iesaka izvairīties arī no vietējā saldējuma.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Igaunijas garā krasta līnija vilina apmeklētājus visu cauru gadu

19.02.2015

Vakariņas jūras krastā ir īpaši patīkamas vasaras laikā, tomēr Igaunijas garā krasta līnija vilina apmeklētājus visu cauru gadu. Neesi pārsteigts, kad, apmeklējot kādu no daudzajiem Igaunijas zvejnieku ciematiem un piejūras pilsētām, pavāri liks galdā vietējās jūras veltes.

Pateicoties tās 3800 km garajai krasta līnijai, Igaunija pati ir gandrīz kā sala. Teorētiski Igaunija ir salu sala, jo tās teritorija aptver gan cietzemi, gan 1521 salu. Ja tev patīk zivju ēdieni, dodies uz jūrmalu un salām, kur plašā klāstā pieejamas tādas sālītas zivis kā Baltijas siļķe, vimba un asaris, kā arī dažādas žāvētas zivis, tai skaitā vietējo tik ļoti iecienītās butes. Kūpinātas zivis bieži vien tiek pasniegtas atsevišķi, un to ēšana, ar pirkstiem no tievajām asakām nolasot sulīgākos gabaliņus, ir gandrīz kā rituāls — var teikt, ka tas prasa zināmu piepūli, taču sāļā un vienlaikus mīkstā un stingrā gaļa noteikti ir tā vērta.

Ja vēlies iepazīt Igaunijas piekrastes virtuvi kā īstam gardēdim pienākas, tad tev ir paveicies, jo daudzi ievērojami igauņu pavāri ir pievērsušies piekrastes dzīvesveidam. OKO Kabernēmē, Villa Mary un Noa Vīmsi, Wicca Laulasmā, MerMer Jumindas pussalā un Ruhe Jeelehtmē piedāvā nobaudīt piekrastes delikateses jūrmalas stilā iekārtotā interjerā. Un pats labākais ir tas, ka šie smalkie restorāni tiek uzskatīti arī par vieniem no 50 labākajiem restorāniem Igaunijā. Ja tu brīvdienās dodies uz Igaunijas piekrasti, vari apmeklēt Igaunijas labāko restorānu Alexander, kas arī atrodas pie jūras un ļauj baudīt brīnišķīgus skatus. Sāc plānot savu gardēža ceļojumu tūlīt, izmantojot 50 Igaunijas labāko restorānu karti.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Noslēgusies balsošana par labāko galamērķi Eiropā

16.02.2015

Divdesmit izvēlētas Eiropas pilsētas sacentās par prestižo titulu ''Eiropas labākais tūrisma galamērķis 2015''. Pēc trīs nedēļu ilgās tiešsaistes balsošanas mājas lapā eurpoeanbestdestination.com, ir noskaidrots titula īpašnieks – Bordo.

1. Bordo (Francija) – 42.396 balsis
2. Lisabona (Portugāle) – 37.621
3. Atēnas (Grieķija) – 28.184
4. Valleta (Malta) – 21.658
5. Rīga (Latvija) – 15.627
6. Zagreba (Horvātija) – 15.583
7. Ļubļana (Slovēnija) – 13.114
8. Insbruka (Austrija) – 12.023
9. Milāna (Itālija) – 11.122
10. Brisele (Beļģija) – 10.814

Bordo ir ostas pilsēta Francijas dienvidrietumos, Garonnas upes grīvā. Pilsēta vienmēr ir dinamiska un kosmopolītiska, kas atklāj jaunas šķautnes un īpašības. Vēsturiskā pilsētas daļa ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā ar 18. gadsimtā celtām ēkām. Taču tās otra šķautne – modernisms - vilina ceļotājus, lai iepazītu franču kultūru, dzīvesveidu un, protams, vīnu.

Bordo ir pasaules lielākā vīna ražošanas apgabala centrs. Pavisam noteikti Bordo ir izsmalcināts galamērķis gardēžiem un kultūras cienītājiem. Tieši Bordo atzīta par vienu no Francijas elegantākajām pilsētām.

www.travelnews.lv

 

 

 

Minhenes lidostā atver viesnīcu Hilton

12.02.2015

Hilton Hotels & Resorts viesnīcu ķēde pieaug un nu jau sasniegusi Vācijas lidostu, atverot savu pirmo viesnīcu blakus Minhenes lidostai.

Viesnīca ar 393 numuriņiem ir vienīgā viesnīca, kas spiedāvā tiešu pieeju lidostas termināla ēkai. "Ar vidēji 40 miljoniem pasažieru, kuri ceļo caur Minhenes lidostu, Hilton viesnīca ir unikālā situācijā, jo tagad var piedāvāt ērtu un elegantu nakšņošanu," atklāšanas dienā sacīja Hiltons Hotels & Resorts viceprezidents Saimons Vincents (Simon Vincent).

Plašā Hilton viesnīca Minhenes lidostā ir aprīkota ar visām ērtībām – 20 konferenču zāles, vietējās un starptautiskās virtuves ēdiens, baseins, sauna, tvaika pirts un sporta zāle.

www.travelnews.lv

 

 

 

Japānā viesnīcas administratorus nomaina pret robotiem

10.02.2015

Japānā slavena ir tieksme uz visu ekscentrisko. Šo īpašību varēja pamanīt Japānas viesnīcas Henn-na-Hotel atklāšanas laikā, kur viesnīca demonstrēja administratorus – robotus.

Paredzēts, ka viesnīca savas durvis vērs šī gada jūlijā un tur, administrācijā jūs sagaidīs robots, kas gan pēc izskata, mīmikas, žestiem, acu kustībām un runas veida kopēts no japāņu sievietes.

Roboti veiks administratora funkcijas, tajā skaitā parūpēsies par viesu bagāžām un ar smaidu pasniegs tasi kafijas. Truklāt roboti nav vienīgais ar ko viesnīca izcelsies. Tehnoloģiski Henn-na-Hotel izmantos arī sejas atpazīšanas funkcijas, lai viesi varētu atvērt sava numuriņa durvis bez atslēgām vai kartēm.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Austrālija lepojas ar akmeni, kas atgādina milzīgu vilni

05.02.2015

Akmens, kas novietojies Austrālijā, ir 14 metru augsts un 110 metru garš. Tas tiek dēvēts par ''Wave Rock'' jeb viļņa akmens, jo tā forma atgādina iespaidīgu okeāna vilni.

Akmens jau vairāk nekā 2,700 miljonu gadu atrodas Austrālijā parkā "Hyden Rock". Akmens izveidojies no erozijas, kas ir ūdens straumju iedarbība uz iežiem. Iespaidīgi, ka šis brīnumainais akmens nekad nav gatavojies salūzt. Akmens iekrāsojies gaiši brūnā, sarkanā, dzeltenā un pelēkā krāsā. "Wave Rock" krāsu būtiski ir ietekmējis lietus un saule.

''Wave rock'' ir populāra pieturas vieta, lai uzņemtu foto.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Dubaija pārņem Hītrovas lidostu, padarot to par vienu no aizņemtākajām lidostām Eiropā

02.02.2015

Dubaijas vadošās aviokompānijas ir pārņēmušas Londonas Hītrovas lidostu, piepludinot to ar pieaugušu pasažieru skaitu. Hītrovas lidostā 2014.gadā tika uzņemti 68,1 miljons starptautisko pasažieru, kas bija par 1,2% procentiem vairāk nekā 2013.gadā.

Lai arī Londonas lidosta vienmēr bijusi top lidosta, kas veic starptautiskos lidojumus, tomēr par vēl noslogotākām lidostām atzītas Amerikas lidostas. Noslogotāko pasaules lidostu sarakstā ietilpst Čikāgas O’hāras lidosta, aiz sevis atstājot Atlantas lidostu. Jāmin, ka Atlantas lidosta kopš 2005.gada ir bijusi aizņemtākā lidosta pasaulē ar visvairāk ienākošajiem pasažieriem.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Ir nosauktas pasaules drošākās aviokompānijas

29.01.2015

Pēc jaunākajiem datiem, ko publicējis Lidmašīnu Avāriju Datu Novērtēšanas centrs, Honkongas lidsabiedrība ''Cathay Pacific'' ir atzīta par drošāko pasaulē. Aiz tās seko "Emirates", ''EVA Air of Taiwan un ''Air Canada''. Eiropā par drošāko aviokompāniju atzīta holandiešu lidsabiedrība ''KLM Royal Dutch Ailines''.

Avāriju centrs analizēja pasaules 60 lielāko aviokompāniju datus, ņemot vērā pēdējo 30 gadu nelaimes gadījumus un katastrofas.

Centrs izpētījis, ka 2014.gadā bojā gājušie pasažieri ir bijuši četres reizēs vairāk, nekā 2013. gadā. Šie dati padarījuši 2014.gadu kā sliktāko 10 gadu laikā.

Mirstības līmenis palielinājās pēc ''Malaysia Airlines'' dēvēto ''Dvīņu katastrofu''. Tā rezultātā, Malaysia Airlines, drošāko aviokompāniju sarakstā, no 34.vietas klasificējās uz 57.vietu.

Aptuveni puse no pagājušā gada bojāgājušajiem, atrasti Klusā okeāna reģionā.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Ērtākai ceļošanai iegaumē interesantus ceļojuma trikus

27.01.2015

Reizēm ceļojums var sagādāt ne tik patīkamus mirkļus, kuru dēļ nekādīgi neizdodas atbrīvoties. Lai tā nenotiktu, ieskaties trikos, kas mazinās uztraukumu par sīkām nedienām.

Izvēlies sēdēt lidmašīnas spārna pusē, lai pēc iespējas mazāk izjustu turbīnas darbību

Lejupielādē Uber.com aplikāciju, lai pārvietotos vienkāršāk un ātrāk

Savu bagāžu apzīmē ar zīmi ''trausls'', lai mēģinātu iespējot tā drošu pārvadāšanu

Atceries par kontroli un drošības pārbaudi. Ģērbies tā, lai bez kavējumiem izietu šo pārbaudi. Jo mazāk rotas lietu, jo ātrāk

Izmanto TV ar USB pieeju, lai uzlādētu mobilo ierīci vai fotoaparātu

Šķidrumu saturošus produktus ietin plēvē

Sarullē drēbes, lai paplašinātu vietu koferī

Lejupielādē aviokompānijas mobilo aplikāciju, lai sekotu līdzi savai rezervācijai

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Tūristi no Saūda Arābijas ārzemju ceļojumos tērē visvairāk naudas

22.01.2015

Tūristi no Saūda Arābijas, dodoties ārzemju ceļojumos, tērē vairāk naudas nekā jebkuras citas pasaules valsts iedzīvotāji – teju 18 miljardus eiro gadā, tā liecina valsts valdības nesen apkopoti dati.

Kā ziņo laikraksts "Al-Sharq", vismaz 4,5 miljoni tūristu no bagātās Arābijas pussalas valsts dodas vismaz vienā atpūtas ceļojumā ik gadu, ārzemēs tērējot vidēji sešreiz vairāk naudas nekā ceļotāji no Rietumvalstīm.

Ar šādu informāciju Saūda Arābijas valdība nākusi klajā pēc tam, kad citā, starptautiskā pētījumā tika noskaidrots, ka viens atpūtnieks no Saūda Arābijas viena ārzemju ceļojuma laikā vidēji iztērē vismaz 5 700 eiro, kas ir vairāk nekā jebkuras citas pasaules valsts iedzīvotāji. Viņiem seko tūristi no Austrālijas, no kuriem katrs viena ceļojuma laikā ārzemēs vidēji iztērē ap 3 400 eiro, un tūristi no Ķīnas ar vidēji 3 200 eiro.

Tā kā valsts iedzīvotāji ārzemēs tērē tik daudz naudas, Saūda Arābijas valdība nu meklē jaunus veidus, kā attīstīt vietējo tūrisma tirgu, lai mudinātu iedzīvotājus ārzemju ceļojumu vietā doties atpūsties valsts robežās.

www.travelnews.lv

 

 

 

Luvra saglabā pasaulē apmeklētākā muzeja statusu

20.01.2015

Kā liecina nesen apkopoti dati, Parīzes Luvra vēl aizvien ir pasaulē pats apmeklētākais muzejs.

Muzejs šonedēļ apkopojis datus par 2014. gadu, atklājot, ka pērn to apmeklējuši 9,3 miljoni interesentu. No tiem 70 procenti bijuši ārzemju tūristi, no kuriem lielākā daļa – amerikāņi, ķīnieši, itālieši, briti un brazīlieši.

Kopā Luvras muzejā apskatāmos meistardarbus, tostarp da Vinči pasaulslaveno gleznu "Mona Liza", kura bieži kļūst par centrālo intereses objektu muzeja apmeklētāju vidū, pērn apbrīnot ieradās par 100 000 cilvēku vairāk nekā 2013. gadā.

Vēl viens darbs, kurš pērn izpelnījās ievērojamu apmeklētāju interesi Luvrā, bija sengrieķu skulptūra "Spārnotā Samotrākes uzvara", kura atkal kļuva skatāma pēc tās restaurācijas.

Interesanti, ka vairāk nekā puse apmeklētāju, kuri pērn ieradās Luvras muzejā, bija jaunāki par 30 gadiem.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Vācijas muzejs plāno no jauna uzbūvēt Hitlera bunkuru

15.01.2015

Kāds Vācijas muzejs iecerējis no jauna uzbūvēt bunkuru, kas savulaik kalpoja par slēpni Ādolfam Hitleram un viņa sievai Evai Braunai, un kurā pēcāk abi izdarīja pašnāvību.

No jauna uzbūvētu "Fīrera bunkuru" jau šovasar interesentiem plāno atvērt muzejs "Top Secret" Oberhauzenē – teju 500 kilometru attālumā no vēsturiskā telpu kompleksa īstās atrašanās vietas Berlīnē.

"Patlaban norit tikai plānošana; pie tā strādā arhitekti," portālam TheLocal.de pavēstījis muzeja direktors Ingo Mersmans. "Mēs vēlamies, lai šī vieta būtu izglītojoša – tā, lai ģimenes vai skolēnu grupas [bunkuru] redzētu tieši tādu, kāds tas savulaik bija," viņš atzinis.

Tiesa, oriģinālo Hitlera portretu vietā uz bunkura sienām iecerēts izvietot tukšus rāmjus, projekta autoriem norādot, ka viņu iecere ir tikai izglītojošas dabas, un no jauna uzbūvētais bunkurs nekādā mērā nebūs dēvējams par piemiņas vietu.

No jauna uzbūvētais komplekss ietvers nacistiskās Vācijas līdera reiz izmantotās telpas, viņa sekretāres biroju, radiotelpu un klīniku, kurā strādāja Hitlera ārsts Teodors Morels. Bunkuru iecerēts būvēt, balstoties uz vēsturiskiem telpu plāniem, fotogrāfijām un rakstisku dokumentāciju.

Īstais Hitlera bunkurs Berlīnē tika sagrauts 1947. gadā, un nu šajā vietā ierīkota autostāvvieta. Vienīgā liecība par tā kādreizējo eksistenci tur ir 2006. gadā uzstādīta plāksne ar bunkura plānu un vēsturiskiem faktiem.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Dānijā notiks lielākā Skandināvijas ceļojumu izstāde «Danish Travel Show»

13.01.2015

Pēc ļoti veiksmīgiem 2014.gada panākumiem, ''Danish Travel Show'' notiks šī gada 20.-22. februārī.

2014.gadā notikusī izstāde pulcēja 1,008 pasākuma dalībniekus, 205 žurnālistus un 64,520 apmeklētājus.

Izstādē varēs satikt profesionālus tūrisma nozares pārstāvju no visas Skandināvijas. ''Danish Travel Show'' piedāvās ne tikai informāciju par tūrisma nozares aktualitātēm, bet arī dažādas izklaides pasākumus. 2015.gada šova programmā būs gan mākslinieku uzstāšanās, gan ceļojumu prezentācijas, konkursi, bērnu parks un, kā sola, organizatori – daudz citu atrakciju un pārsteigumu.

Ja arī tu vēlies doties uz "Danish Travel Show", tad plšāka informācija par noķļūšanu un nakšņošanu pieejama - www.danishtravelshow.com

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Varšavā plāno atklāt modernu Vodkas muzeju

08.01.2015

Polijas galvaspilsētā Varšavā 2017.gadā plāno atklāt modernu vodkas muzeju Polskiej Wódk, kas informēs pilsētas viesus par vodkas kultūrvēsturiskām tradīcijām Polijā. Tas atradīsies divās vēsturiskās ēkās Praga rajonā ar 5 modernām galerijām, ko senāk izmantoja spirta brūzis Koneser. Tūristi varēs iepazīties ar pilnu ražošanas procesu un izejvielām.

Spirta brūža Koneser hallēs nākošajos divos gados uzbūvēs kavejnīcas, veikalus, mākslas galerijas un apartamentus. Vairāk informācijas – www.koneser.eu

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Tadžmahalā ieiejas biļetes tagad varēs rezervēt tikai internetā

05.01.2015

Indijas viens no populārākajiem tūrisma objektiem ir Tadžmahala mauzolejs, kas 1983. gadā tika uzņemts UNESCO kultūras mantojuma sarakstā, tagad ir apmeklējams ar interneta vietnē www.asi.irctc.co.in iegādātu biļeti. Tas ļauj tūristiem izvairīties no garām biļešu kases rindām. Interneta vietnē var iegādāties ieejas biļetes arī uz Humajuna mauzoleju un tiek plānots piesaistīt arī citus tūrisma objektus.

Tadžmahala kompleksu veido pieci elementi - galvenie vārti, dārzs, mošeja, džavabs un pats mauzolejs ar četriem minaretiem. Tadžmahala celtniecība sākta ap 1632. gadu, bet pabeigta apmēram pēc 15 gadiem. Pie celtniecības darbiem strādāja vairāk nekā 20 tūkstoši strādnieku no Indijas, Persijas, Osmaņu impērijas un Eiropas.

Leģenda vēsta, ka tiklīdz celtniecības darbi bijuši galā, imperators pavēlējis arhitektam Ustadu Ahmadu Lahaurī nocirst rokas un izdurt acis, lai viņš nekad vairs nevarētu uzcelt ko līdzīgu. Lieliskais Tadžmahala mauzolejs jau kopš seniem laikiem pazīstams kā „astotais pasaules brīnums''.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Tūristi masveidā atdod Pompejos reiz nočieptus «suvenīrus»

02.01.2015

Senās Romas pilsētas Pompeju pārziņi priecājas par simtiem sūtījumu, kurus viņi saņēmuši no tūristiem dažādās pasaules malās. To saturs – reiz nozagti senās pilsētas drupu fragmenti un aizkustinošas vēstules, kurās izteikta nožēla par nodarīto.

Šogad oktobrī mediji visā pasaulē ziņoja par kādu sievieti no Kanādas, kura pati personīgi atpakaļ Itālijā bija nogādājusi kādu Pompeju drupu fragmentu, kuru viņa bija paņēmusi kā "suvenīru" pirms 50 gadiem, Eiropā pavadot savu medusmēnesi. Sieviete neslēpa, ka par seno nodarījumu viņu allaž mocījusi sirdsapziņa.
Taču nu Masimo Ozanna, UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā objekta pārvaldnieks, atzinis, ka pēdējo gadu laikā saņemti simtiem sūtījumu ar Pompeju fragmentiem un klāt pievienotām vēstulēm dažādās valodās.

"Jau vairākus gadus saņemam simtiem paciņu ar simtiem fragmentu," Ozanna pastāstījis laikrakstam "Il Messaggero". "Ļaudis raksta, jo vēlas izteikt nožēlu par notikušo. Viņi saprot, ka reiz pieļāvuši briesmīgu kļūdu, un vairs nekad nevēlas nodarīt ko līdzīgu, tādēļ sūta mums nočieptos gabalus," viņš stāsta. "Taču no antropoloģiskā viedokļa visinteresantākās ir pašas vēstules, kurās lieliski atklājas, cik dažādi ir cilvēki un viņu izpratne par lietām. Es uzskatu, ka tas viss ir kāda pētījuma vērts."

Sajūsmu par atsūtītajiem fragmentiem nav slēpis arī Itālijas Arheologu savienības prezidents Alesandro Pintuči. Tomēr viņš atzinis, ka senvietās būtu stingrāk jākontrolē apmeklētāju rīcība, lai turpmāk novērstu līdzīgas zādzības.
Tiek uzskatīts, ka Pompeju pilsēta 79. gadā mūsu ērā piedzīvoja tuvumā esošā Vezuva izvirdumu, un tā tika aprakta zem bieza pelnu slāņa. Līdz mūsdienām saglabājušās Pompeju drupas ik gadu piesaista aptuveni 2,5 miljonus tūristu.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Pētījumā atklāj Eiropas pilsētas ar vislētākajām pieczvaigžņu viesnīcām

29.12.2014

Lieki sacīt, ka atpūsties greznībā vēlas teju ikviens ceļotājs – jo īpaši, ja tas ietver viesnīcu ar pūkaini baltiem peldmēteļiem un augstākā līmeņa apkalpošanu numurā.
Tūrisma piedāvājumu meklēšanas serviss Kayak.com nesen veicis pētījumu, analizējot tūkstošiem ceļotāju veiktos pieprasījumus vietnē, lai noteiktu, kurās Eiropas pilsētās apmešanās luksusa viesnīcā izmaksā vismazāk.

Pētījumā tika noskaidrots, ka, piemēram, nakšņošana pieczvaigžņu viesnīcā Polijas galvaspilsētā Varšavā vienai personai vidēji izmaksā pat četrreiz mazāk nekā numurs līdzīgā Londonas viesnīcā. Pēc Kayak.com aplēsām, smalku viesnīcu greznību par salīdzinoši zemu cenu iespējams baudīt ne vien vairākos galamērķos Austrumeiropā, bet arī Grieķijas, Portugāles un Beļģijas galvaspilsētās.

Eiropas pilsētas, kurās nakšņošana pieczvaigžņu viesnīcā izmaksā vismazāk (Kayak.com pētījuma rezultāti):

1. Varšava, Polija – vidēji 110 eiro par nakti
2. Saloniki, Grieķija – 114 eiro
3. Bukareste, Rumānija – 128 eiro
4. Atēnas, Grieķija – 136 eiro
5. Lisabona, Portugāle – 148 eiro
6. Budapešta, Ungārija – 149 eiro
7. Brisele, Beļģija – 160 eiro
8. Prāga, Čehija – 180 eiro
9. Berlīne, Vācija – 189 eiro
10. Madride, Spānija – 202 eiro

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Peru paziņo par plāniem radīt «otru Maču Pikču»

25.12.2014

Ceļotāju redzeslokā jau drīzumā varētu nonākt viens no Peru vislabāk glabātajiem noslēpumiem.

Kamēr vairākus gadu desmitus tūristu uzmanību Peru galvenokārt piesaistījusi senā Maču Pikču citadele un citas inku senvietas valsts dienvidos, Čačapojo (Chachapoyas) kultūras jeb tā dēvēto "mākoņu cilvēku" atstātais mantojums atrodas prom no populārajiem tūrisma maršrutiem, un šīs drupas apskatīt ierodas tikai retais. Taču šķiet, ka situācija drīzumā varētu mainīties, jo Peru valdība, vienlaikus cerot samazināt apmeklētāju skaitu populārākajās senvietās, gatavojas attīstīt tūrismu arī valsts ziemeļu reģionos.

Jaunā plāna ietvaros kā tūrisma centru valsts ziemeļos iecerēts popularizēt Kuelapas (Kuelap) cietoksni (attēlā), kā arī citus Čačapojo vēsturiskos objektus, kas tiek datēti ar aptuveni 9. gadsimtu. Patlaban tūristi tos ierodas skatīt salīdzinoši reti, jo trūkst gan informācijas, gan transporta iespēju.
Aizvadītajā nedēļā tika sperti pirmie soļi, lai uzlabotu piekļuvi Kuelapai, kas, līdzīgi kā vairākas citas senvietas valsts ziemeļos, atrodas sevišķi kalnainā apvidū. Valdība paziņoja, ka tur tiks izbūvēts gaisa tramvaja ceļš.

"Kuelapa itin viegli varētu kļūt par otru Maču Pikču," atzinis Peru prezidents Oljanta Umala. "Mums ir visas iespējas tur radīt tūrisma maršrutu, kurš spētu konkurēt ar [valsts] dienvidiem."

Sagaidāms, ka gaisa tramvajs, kura izbūve izmaksās ap 18 miljoniem ASV dolāru, darbību varētu uzsākt 2016. gadā. Pagaidām gan nav konkrētu ziņu par to, vai arī citas senvietas, kas saistītas ar Čačapojo kultūru, piedzīvos uzlabojumus.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Ēģiptē atklāj restaurētu, 3 200 gadu senu Amenhotepa III statuju

22.12.2014

Luksorā no jauna uzslieta iespaidīga faraona Amenhotepa III statuja, kura pirms vairāk nekā 3 000 gadu, domājams, bija cietusi spēcīgā zemestrīcē.
Statuja no jauna uzstādīta pie faraona tempļa Nīlas rietumu krastā. Templis jau iepriekš bijis pazīstams ar divām 3 400 gadus vecām statujām – Memnona kolosiem (attēlā), kuros Amenhoteps III attēlots sēžam tronī.

12,9 metrus augstā statuja, kuru atklāja svētdien, 14. decembrī, uzslieta blakus vēl vienam valdnieka attēlojumam, kuru plašāka publika pirmoreiz ieraudzīja šī gada martā. Kā atzinusi tempļa saglabāšanas projekta vadītāja, arheoloģe Huriga Suruzjana, šīs abas ir augstākās zināmās statujas, kurās Amenhoteps III attēlots stāvus.
Suruzjana norāda, ka monolīta statuja, kas sver aptuveni 110 tonnu, atjaunota no 89 lieliem un vairākiem mazākiem fragmentiem. Valdnieks tajā attēlots ar Augšēģiptes balto kroni galvā, rokās turot papirusa tīstokli ar savu vārdu.

Kā norāda arheologi, Amenhoteps III savulaik mantoja impēriju, kas pletās no Eifratas līdz pat mūsdienu Sudānas teritorijai. Reģenta – savas mātes – aizbildniecībā viņš par valdnieku kļuva jau 12 gadu vecumā. Faraons nomira ap 1354. gadu pirms mūsu ēras, kad tronī kāpa viņa dēls Amenhoteps IV, plašāk pazīstams kā Ehnatons.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Ričards Brensons atliek dziļūdens tūrisma projekta «Virgin Oceanic» īstenošanu

18.12.2014

Šķiet, ka Pasaules okeāna dziļākā ieplaka – Marianas dziļvaga, kur līdz šim pabijuši mazāk cilvēku nekā uz Mēness, – vēl kādu laiku nekļūs par tūrisma objektu.
Britu miljardieris, "Virgin Group" dibinātājs Ričards Brensons pagaidām atteicies no iepriekš lolotās ieceres par tūristu nogādāšanu dziļākajā zināmajā okeāna dziļvagā uz Zemes. Kā izrādās, iepriekš visai plaši apspriesto projektu "Virgin Oceanic" nu piemeklējušas tehniskas grūtības.

Ar šādu paziņojumu Brensons nācis klajā vien neilgi pēc tam, kad kosmosa tūrisma projekta "Virgin Galactic" kosmoplāns "SpaceShipTwo" avarēja virs Mohaves tuksneša Kalifornijā.

Darbs pie projekta "Virgin Oceanic" aizsākās 2011. gadā, kad interesentiem, kuri gatavi šķirties no 500 000 ASV dolāru, tika solītas ekspedīcijas Pasaules okeāna dziļākajās vietās.

Projekts "Virgin Oceanic" bija saistīts ne vien ar ekskursijām Marianas dziļvagā – 11 kilometrus dziļā Klusā okeāna ieplakā, kuras gultni sasniegt ir tik riskanti un sarežģīti, ka kopš tās izveidošanās pirms deviņiem miljoniem gadu tur pabijuši vien trīs cilvēki. Bija iecerēts, ka speciāli šim nolūkam uzbūvēta zemūdene "DeepFlight Challenger" varēs iegremdēties arī 8 742 metru dziļajā Puertoriko dziļvagā Atlantijas okeānā, kā arī vēl trīs īpaši dziļās vietās citur pasaulē.

Tiesa, laikraksts "Sunday Telegraph" nesen vēstīja, ka uzņēmums "DeepFlight", kurš bija apņēmies uzbūvēt nepieciešamo zemūdeni, nav spējis īstenot iecerēto, jo tā rīcībā esošās tehnoloģijas neesot drošas daudzkārtējai izmantošanai dzīlēs. Pārtrauka arī "Virgin Oceanic" tīmekļa vietnes darbība.

Laikā, kopš Brensons paziņoja par projektu "Virgin Oceanic", kanādiešu kinorežisors Džeimss Kamerons kļuva par pirmo cilvēku, kurš Marianas dziļvagā nolaidies vienatnē. To viņš paveica 2012. gadā, ar zemūdeni "DeepSea Challenger" ārkārtīgi lielajā dziļumā pavadot vismaz trīs stundas, kas ir krietni ilgāk par Donu Velšu un Žaku Pikāru, kuri pirms 52 gadiem tur uzturējās vien aptuveni 20 minūtes.

"Mūs vēl joprojām ļoti interesē okeāna dzīļu izpēte. Taču šobrīd mēs paplašinām redzesloku un šim nolūkam meklējam jaunu tehnoloģiju," paziņojumā norādījis Ričards Brensons.

www.travelnews.lv

 

 

 

Tallinas Dizaina un arhitektūras galerijā būs apskatāma izstāde «Piparkūku mānija»

15.12.2014

No 18. decembra līdz 8. janvārim Tallinas Dizaina un arhitektūras galerijā būs apskatāma aizraujoša un unikāla mākslas un dizaina izstāde „Piparkūku mānija”. Izstāde kļuvusi par adventes laika tradīciju un šogad norisināsies jau astoto gadu. Kā atklāj izstādes nosaukums, visi Ziemassvētku tematikā veidotie eksponāti tapuši no piparkūku mīklas.

''Piparkūku mānija'' ir oriģināla un rotaļīga mākslas un dizaina izstāde, kurai analogs nav atrodams nekur citur pasaulē. Trīs nedēļu garumā Tallinas Dizaina un arhitektūras galerijā būs iespējams aplūkot vairāk nekā simt igauņu mākslinieku un dizaineru radītos eksponātus, kas aizvedīs izstādes apmeklētājus gardas aizrautības un neticamu piedzīvojumu smaržīgajā sapņu pasaulē.

Šogad izstādes ekspozīcija veltīta tēmai ''Rotaļlietu muzejs'', un pārsteigumi tajā sagaida kā mazos, tā arī lielos apmeklētājus. Iepriekšējo gadu izstādes pierāda, ka piparkūku mīkla ir lielisks materiāls, kas ļauj māksliniekiem īstenot visneparastākās idejas, jo iepriekšējo gadu izstādēs dizaineriem piparkūku konstrukcijas izdevies pat apvienot ar pulksteņu mehānismiem, radot neparastus pulksteņus, bet modes mākslinieki parādījuši to, ka arī piparkūku mīkla var kalpot par materiālu īpaši garšīgam modes dizainam. Lai uzzinātu, ko Igaunijas māksliniekiem izdevies radīt šogad, aicinām jau no 18. decembra apmeklēt Tallinas Dizaina un arhitektūras galeriju!

www.travelnews.lv

 

 

 

Lielākās dzīvās egles rekords fiksēts Hondurasā

10.12.2014

Eksotiskajā Hondurasā, kas atrodas Centrālamerikā, tika uzstādīts jauns pasaules rekords ar lielāko dzīvo egli. Tās veidošanā piedalījās 2,945 tūkstoš cilvēku, kas tērpušies egles krāsu apģērbos.

Pēc Hondurasas prezidenta un viņa meitu iniciatīvas, dzīvā egle tika uzstādīta 1.decembrī. Kā jau Ziemassvētkos ierasts, egle tiek rotāta. Tādēļ egles veidošanai bija nepieciešami dalībnieki ar tumši brūnas, zaļas, sarkanas un dzeltenas krāsas apģērbiem. Cilvēkiem savās pozīcijās bija jāpaliek nekustīgiem, apmēram, 6 minūtes. Pēc rekorda fiksēšanas un fotogrāfiju uzņemšanas egles veidotāji un skatītāji pievienojās Hondurasas Ziemassvētku atklāšanas svinībām.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Eifeļa torni pirmo reizi varēs iekarot skriešanas sacensībās

08.12.2014

Nākamgad Eifeļa tornī iecerēts rīkot līdz šim pirmās sacensības, kuru laikā 1 665 pakāpienus ceļā uz Parīzes pazīstamākā simbola smaili centīsies pievārēt skrējēji.
2015. gada 20. martā tūristiem, kuri vēlēsies apmeklēt Eifeļa torni, nāksies uzgaidīt, kamēr tur norisināsies vēl nebijis pasākums: skrējiens pa kāpnēm "La Verticale de la Tour Eiffel".

Eifeļa tornis sekos pa pēdām citām pazīstamām pasaules augstceltnēm, kur jau iepriekš rīkotas līdzīgas sacensības, piemēram, Ņujorkas "Empire State Building".
"Starp otro un trešo [Eifeļa torņa] līmeni dalībnieki varēs sajusties gluži kā putni debesīs," sacensību unikalitāti pamato to organizators Žans Šarls Perāns.

Tiesa gan, pirmajā Eifeļa torņa skrējienā, kas Francijas galvaspilsētā aizsāks visdažādākajām skriešanas sacensībām bagātu nedēļas nogali ar nosaukumu "Ecotrail Paris", varēs piedalīties ne kurš katrs gribētājs. Iecerēts, ka vietu uz starta līnijas ieņems 60 pieredzējuši atlēti, no kuriem 40 būs profesionāli ekspertu komitejas izvēlēti dalībnieki, bet tikai 20 – citi interesenti, kuriem skrējienam jāreģistrējas līdz 31. decembrim, samaksājot 10 eiro un vienlaikus nodrošinot apliecinājumu savām skriešanas spējām.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Japāņi vēlas būvēt okeānā iegremdējamas pilsētas

04.12.2014

Apbūves iespējas uz sauszemes nākotnē pārapdzīvotības dēļ daudzviet pasaulē varētu būt greznība, tādēļ kāds Japānas būvuzņēmums nu nācis klajā ar unikālu projektu – okeānā iegremdējamām pilsētām gigantisku spirāļu veidolā.

Kā apgalvo "Shimizu Corporation", viena zemūdens pilsēta, kas nodēvēta par "Ocean Spiral", nākotnē varētu kļūt par mājvietu aptuveni 5 000 cilvēku. Katrs spirālveida komplekss ietvertu ne vien mājokļus, bet arī tirdzniecības centrus, birojus, viesnīcas un izklaides vietas.

Plašāka publika ar "Ocean Spiral" skicēm tika iepazīstināta novembra beigās Tokijā, kur "Shimizu" pārliecinoši apgalvoja, ka pirmās zemūdens pilsētas iedzīvotājus varētu uzņemt jau 2030. gadā.

Jūras līmenī "Ocean Spiral" būtu gigantisks peldošs kupols, kas nelabvēlīgos laika apstākļos hermētiski noslēdzams un iegremdējams zem ūdens. Zem kupola atrastos gigantiska spirālveida konstrukcija, kas varētu iesniegties pat 15 kilometru dziļumā. Vienlaikus platformu varētu izmantot arī, lai no okeāna gultnes iegūtu minerālus. "Shimizu" ambīcijas ietver arī elektroenerģijas ražošanu, izmantojot temperatūras atšķirības dažādos okeāna dziļumos, kamēr zemūdens piestātnes nodrošinātu ne vien nepieciešamo resursu piegādi pilsētai, bet arī iespējamu pētījumu veikšanu.

"Shimizu" "Ocean Spiral" konstrukcijās tradicionālos materiālus cer aizstāt ar kompozītmateriāliem, atsevišķu elementu izgatavošanai izmantojot gigantiskus 3D printerus. Pirmās zemūdens pilsētas būvniecības izmaksas tiek lēstas ap trim triljoniem jenu (ap 20 miljardiem eiro), tomēr uzņēmums apgalvo, ka tai sekojošie varianti būs ievērojami lētāki.

"Shimizu" pie projekta "Ocean Spiral" strādā kopā ar Japānas Jūras un Zemes zinātņu un tehnoloģiju aģentūru, kā arī Tokijas Universitāti. Tiek apgalvots, ka viena zemūdens kompleksa izbūvei būtu nepieciešami pieci gadi.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Tūristiem Maskavā kļūst pieejama «kultūras pase»

01.12.2014

Krievijas galvaspilsētas viesiem nu tiek piedāvāts jauns veids, kā ietaupīt naudu, apmeklējot pazīstamākos kultūras tūrisma objektus – ieejas karte, kas tiek dēvēta par "kultūras tūrista pasi". Kā apgalvo izstrādātāji, karte tūristiem ļauj ietaupīt līdz pat 80 procentiem, salīdzinot ar ierasto ieejas maksu Maskavas muzejos, pagaidu izstādēs un kultūras pasākumos.

Ieejas karte, kas nopērkama jau šobrīd, ir "sezonas biļete", kas derīga no vienas līdz piecām dienām un nodrošina atlaides 40–80 procentu apmērā 74 muzejos un vismaz 100 kultūras pasākumos Maskavā. Sarakstā ietilpst, piemēram, Puškina muzejs un Maskavas Modernās mākslas muzejs.

Tūristi var izvēlēties kādu no trim ieejas kartēm, kas nodrošina attiecīgi trīs, sešus vai 12 muzeju vai kultūras pasākumu apmeklējumus. Karšu cenas variē no 590 līdz 3 690 rubļiem jeb aptuveni no 9 līdz 60 eiro.

Pastāv divi veidi, kā karti iegūt savā īpašumā. To iespējams iegādāties kādā no deviņiem tūrisma informācijas centriem Maskavā un pēcāk aktivizēt izstrādātāja "Voxxter" mājaslapā. Tāpat karti iespējams pasūtīt tiešsaistē, apmaksājot pirkumu un saglabājot karti elektroniskā formātā vai to izdrukājot.

Maskavas Tūrisma un viesmīlības nozares komitejas preses pārstāvis Mihails Dubrovskis skaidro, ka karte ir unikāla, jo izmantojama arī pagaidu izstāžu apmeklējumiem. "Citas kartes šādu iespēju nepiedāvā," viņš atzīst. "Turklāt, pateicoties elektroniskajam kodam uz kartes, nav nepieciešams stāvēt garā rindā pēc biļetēm."

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Darbu atsāk Igaunijas lielākais iepirkšanās centrs

26.11.2014

Lieliska ziņa tiem, kam neatņemama ceļojuma sastāvdaļa ir iepirkšanās! Pēc plašiem rekonstrukcijas darbiem Tallinā durvis apmeklētājiem vērsis Igaunijas lielākais iepirkšanās centrs „Ülemiste”! Atjaunotajā un paplašinātajā iepirkšanās centrā nu atrodami 23 apavu veikali, kā arī visā Igaunijā lielākā spēļu zona bērniem!

Kopumā iepirkšanās centrs papildināts ar 60 jauniem veikaliem. Lai iepirkšanos pircējiem padarītu īpaši ērtu, iepirkšanās centrs iedalīts tematiskos sektoros, piemēram, atsevišķā sektorā vienkopus savietoti apavu, apģērbu, sporta u.c. veikali. Savukārt apmeklētāju papildu ērtībai grandiozajā iepirkšanās centrā ierīkotas piecas atpūtas zonas, kuras aprīkotas ar bezmaksas stacijām planšetdatoru, telefonu un portatīvo datoru uzlādēšanai.

Pēc rekonstrukcijas modernizēta arī iepirkšanās centra fasāde – tā aprīkota ar modernām gaismas tehnoloģijām, kas ēku izgaismos dažādās krāsās.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

KLM piedāvā nakšņot aviolainerī iekārtotā pop-up viesnīcā

21.11.2014

Savu laiku nokalpojis aviolaineris, kurš teju 4 000 reižu aplidojis apkārt Zemeslodei, nu pārvērsts pārsteidzošā pop-up viesnīcā, kādā apmesties, šķiet, sapņo katrs aviācijas entuziasts.

Tiesa gan, nakti pasažieru lidmašīnas salonā varēs pavadīt vien trīs laimīgie Nīderlandes aviokompānijas "KLM" portālā Airbnb.com rīkotā konkursa dalībnieki.
Viesi bez maksas varēs apmesties aptuveni 370 kvadrātmetru plašajā aviolainera "McDonnell Douglas MD-11" salonā, kur līdzās septiņām lidmašīnas tualetēm un divām virtuvēm nu iekārtota lepna guļamistaba, kinozāle un pat bērnu rotaļu zona.

Nakšņot lidmašīnā, kas novietota Amsterdamas Šipholas lidostā, būs iespējams vien trīs naktis – no 28. līdz 30. novembrim. "KLM" viesiem sola neaizmirstamu atpūtu, kā arī, iespējams, saldāko miegu, kāds viņiem jebkad būs bijis lidmašīnā. Jāatzīmē, ka konkursa uzvarētājus aviokompānija Amsterdamā sola nogādāt no jebkuras vietas pasaulē.

Portālā Airbnb.com šobrīd apskatāmi vismaz 800 000 naktsmītņu piedāvājumu, un vairāki no tiem ir savu laiku nokalpojuši un viesu uzņemšanai pielāgoti gaisa kuģi.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Nīderlandē atklāj pasaulē pirmo veloceliņu – saules elektrostaciju

19.11.2014

Netālu no Nīderlandes galvaspilsētas Amsterdamas nesen atklāts veloceliņš, kurš vienlaikus kalpo kā saules elektrostacija.

100 metru garais veloceliņa posms Amsterdamas pievārtē, līdzīgi kā saules elektrostacijas, piemēram, uz ēku jumtiem, saules enerģiju pārvērš elektroenerģijā. Tiesa, lai tos pasargātu no nolietošanās, šajā gadījumā saules paneļi klāti ar rūdīta stikla slāni, savukārt velosipēdistiem saķeri ar ceļa virsmu nodrošina izturīga un raupja plastikāta virskārta.

Projekta "SolaRoad" autori no uzņēmuma "TNO" atzīst, ka nelielais veloceliņa posms, kuru ik dienu izmanto ap 2 000 riteņbraucēju, gada laikā spēj saražot elektroenerģiju, ar kuru apgādājamas divas līdz trīs mājsaimniecības. Ja projekts izrādīsies veiksmīgs, to iecerēts izvērst arī citos Nīderlandes reģionos.

Jāatzīst, ka projekts "SolaRoad" ir itin iederīgs Nīderlandē, kur vairāk nekā ceturtā daļa visu braucienu tiek veikti ar velosipēdu. Nīderlande ir pazīstama ar teicamu veloinfrastruktūru, kuru raksturo veloceliņi ar visdažādāko aprīkojumu riteņbraucēju ērtībām un drošībai.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Ēģiptē tūristiem atkal atvērs teritoriju ap Lielo Sfinksu

11.11.2014

Ēģiptes senlietu ministrs paziņojis, ka jau drīzumā, noslēdzoties četrus gadus ilgai statujas restaurācijai, tūristiem atkal tiks atvērta teritorija pie Lielās Sfinksas.
Lielā Sfinksa, pasaulē lielākā monolīta statuja, ir viens no visvairāk apmeklētājiem pieminekļiem pasaulē, un tā regulāri tiek attīrīta no gaisa piesārņojuma veidotajiem nosēdumiem, vienlaikus novēršot arī pazemes ūdeņu radīto kaitējumu.

"[Lielās] Sfinksas priekšpagalms pirmo reizi pēc [skulptūras] restaurācijas tiks atvērts apmeklētājiem," svētdien paziņojis Ēģiptes senlietu ministrs Mahmuds el Damati. Tikmēr Mohameds al Saīdi, kurš uzraudzījis pieminekļa restaurāciju, norādījis, ka pagaidām konkrēts objekta atklāšanas datums vēl nav noteikts.
Kā atzinis Saīdi, paveiktie darbi galvenokārt saistīti ar restaurāciju statujas kreisajā pusē, kur iepriekš tika atrastas plaisas, kā arī tās krūšu un kakla daļas atjaunošanu, lai novērstu turpmāku eroziju. "Līdzko teritorija būs atvērta, tūristi varēs brīvi pārvietoties apkārt Sfinksai," viņš piebildis.

Lielā Sfinksa būvēta pirms aptuveni 4 500 gadu faraona Hefrena valdīšanas laikā. Arheologi vēl aizvien nav vienisprātis par nolūku, kādēļ tā tapusi, tomēr galvenokārt tiek uzskatīts, ka skulptūra celta reliģiskiem vai astronomiskiem nolūkiem.

Damati norādījis, ka vienlaikus plašākai publikai pirmoreiz durvis vērs neliels, faraona Amenhotepa II valdīšanas laikā būvēts templis, kas atrodas blakus Lielajai Sfinksai. Savukārt no 10. novembra, noslēdzoties trīs gadus ilgai restaurācijai, apmeklētājiem atkal pieejama Mikerina piramīda, kas ir mazākā no trīs Gīzas piramīdām.

www.travelnews.lv

 

 

 

Hilton viesnīcā Argentīnā durvis ver «Bārbijas apartamenti»

06.11.2014

Interjers teju visos acij izšķiramajos rozā toņos, gigantisks spogulis un visapkārt lelles – šāds skats pārsteidz viesus "Hilton" viesnīcā Buenosairesā, kur durvis vēris tematiskais lelles Bārbijas numurs.

Populārās lelles fani Argentīnā nu var apmesties pasaulē pirmajā viesnīcas numurā, kas tapis pēc Bārbijas leļļu mājas "projekta". Šāds prieks izmaksā aptuveni 145 eiro, bet tūrisma sezonas pilnbriedā – pat līdz 450 eiro par nakti.

Apartamenti "Barbie's Dreamhouse" atklāti par godu 10. gadadienai kopš "Hilton Buenos Aires" un rotaļlietu ražotāja "Mattel" sadarbības sākuma. Tagad tie interesentiem pirmoreiz kļuvuši pieejami visu cauru gadu, un jau iemantojuši milzu popularitāti – numurs ir pilnībā rezervēts līdz 2015. gada sākumam.

Numurā atrodama vannasistaba ar marmora apdari, varens drēbju skapis, multimediju centrs ar Bārbijas filmu kolekciju, kā arī, protams, kaudze leļļu un citu rotaļlietu. Jau viesnīcas vestibilā par Bārbijas klātbūtni liecina gigantisks rozā papēdis, bet uz pašu numuru ved karaliskas kāpnes. Tā kā "Barbie's Dreamhouse" galvenokārt radīts ar nolūku izklaidēt bērnus, blakus tam ierīkots arī standarta numurs mazo atpūtnieku vecākiem.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Vācija - ceļojumu populārākais galamērķis Latvijas iedzīvotājiem

03.11.2014

Populārākie rudens braucienu galamērķi Eiropā bez Vācijas ceļotājiem ir arī Itālija, Lielbritānija, Spānija, Francija un Skandināvijas valstis. Dodoties ārpus valsts, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk apdrošina neparedzētus ārstēšanās un atgriešanās Latvijā jeb repatriācijas izdevumus.

Rudenī iedzīvotāji visbiežāk izvēlas doties 8 dienas ilgos braucienos un visbiežāk atpūtas ceļojumā dodas 1-3 cilvēki.

„Vidējā apdrošināšanas atlīdzība rudens – ziemas mēnešos, saskaņā ar If Apdrošināšana datiem, ir 700 eiro un tas ir neskaitāmas reizes mazāk, nekā vidējā apdrošināšanas polises cena, kas ir 9 eiro. Tāpat apkopotā informācija liecina, ka visbiežāk ceļotājiem tiek kompensēti ārstēšanās izdevumi, kas 62% no visām ceļojumu apdrošināšanas atlīdzībām). Gandrīz katra ceturtā kompensācija ceļotājiem ir saistīta ar repatriācijas izdevumu atlīdzību (24%), kā arī izdevumu atlīdzību par bagāžu (10%) un ceļojuma atcelšanu vai pārcelšanu (4%),“ informē If Apdrošināšana Ceļojumu un nelaimes gadījumu produktu vadītāja Viktorija Antropova.

Populārākie rudens – ziemas mēnešu ceļojumu galamērķi ārpus Eiropas ir Turcija, ASV, Ēģipte, Izraēla, Taizeme, Maroka, Ķīna, Apvienotie Arābu Emirāti, Austrālija, Indija un Indonēzija. Dodoties ārpus Eiropas, ceļotāji izvēlas arī plašākus apdrošināšanas segumus, iekļaujot apdrošināšanas aizsardzībā arī tādus riskus kā bagāžas aizkavēšana, bojāšana vai nozaudēšana, ceļojuma atcelšana, pārtraukšana vai aizkavēšanās, arī civiltiesiskās atbildības un juridisko uzdevumu apdrošināšana.
Gandrīz 8000 eiro par repatriāciju pēc insulta

Oktobrī If Apdrošināšana kompensēja repatriācijas izdevumus ar sauszemes medicīnisko transportu par kāda vīrieša repatriāciju pēc insulta no Itālijas uz Latviju. Saslimušā vīrieša radiniekiem tika apmaksāti arī ceļa un uzturēšanas izdevumi pie sasirgušā vīrieša.
Šobrīd medicīnas iestādēm atlīdzinātā summa ir 7580 eiro.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

 

Romā plašākai publikai atklāj Musolīni slepeno bunkuru

30.10.2014

Otrā pasaules kara laika bunkurs, kurš savulaik tika būvēts kā Itālijas fašistiskā līdera Benito Musolīni patvertne uzlidojumu laikā, pirmoreiz vēris durvis plašākai publikai.

Kā ziņo "Reuters", pārveidotais vīna pagrabs, kas izbūvēts trīs metrus zem tagadējā Romas parka, kur reiz atradās Musolīni privātā villa (attēlā), ietver vairākus bunkurus, kas bija paredzēti fašistu partijas līderiem.

Aptuveni 50 metrus garajam bunkuram ir dubultas tērauda durvis, kas pasargā arī gāzes uzbrukumu gadījumos, un gaisa attīrīšanas sistēma, kas 15 cilvēkus ar skābekli varētu nodrošināt 3–6 stundas. Ieeja bunkurā atrodas dārzā aptuveni 120 metrus no Musolīni nama; patvertnei ir trīs atsevišķas slepenās izejas.

Kā vēsta Itālijas laikraksts "Corriere della Sera", bunkurā, kas tika atklāts nesen, neviens nebija spēris kāju kopš kara beigām. Musolīni uzsākt bunkura būvniecību pavēlēja 1940. gadā, taču tas tika izmantots ļoti reti. Laikā, kad Romu satricināja Sabiedroto uzlidojumi, Musolīni režīms jau bija gāzts.

www.travelnews.lv

 

 

 

Honkongas uzņēmējus pārsteidz viņu restorāna viltojums

22.10.2014

Ko darītu jūs, ja jums piederošam restorānam kādudien uzrastos viltojums? Tieši tā gadījies kādas ēstuves īpašniekiem Honkongā.

Iecienīta Honkongas restorāna "Chachawan Isaan Thai and Bar" līdzdibinātāja Jena Vona nesen no paziņas saņēma e-pasta vēstuli ar vairākām fotogrāfijām, kurās redzama vēl viena "Chachawan" ēstuve Šanhajā. Arī restorāna Facebook lapā ļaudis vaicāja, vai "Chachawan" vēris durvis arī Šanhajā.
Apskatot attēlus vērīgāk, uzņēmēja atskārta, ka censoņi kontinentālajā Ķīnā radījuši teju perfektu viņas veiksmīgā restorāna kopiju – ar gandrīz identisku fasādi, interjeru un ēdienkarti. Turklāt restorāna pakaļdarinājums, kurš apmeklētājiem atvērts vien mēnesi, jau bija izpelnījies pozitīvas atsauksmes kādā Ķīnas interneta vietnē.

"Esam ārkārtīgi vīlušies, redzot, kā kāds restorāns Ķīnā izmantojis ne vien "Chachawan" vārdu, bet arī mūsu logo un šriftu, kurš tika radīts īpaši mums," atzinusi restorāna vadība. "Viņi izmantojuši arī ļoti līdzīgus retro plakātu motīvus interjeram un reklāmas materiāliem, kā arī dažādus dekorus."

Lai gan pakaļdarinājuma – Šanhajas "Chachawan" – vadība un darbinieki CNN reportieriem apgalvojuši, ka viņiem nav bijis zināms par līdzīga restorāna eksistenci Honkongā, oriģinālās ēstuves īpašnieki par to ir vairāk nekā pārsteigti. "Patiesībā mūsu uzņēmumam ar viņiem bija formāla tikšanās, un viņi izteica interesi par mūsu filiāles atvēršanu kontinentālajā Ķīnā, no kā mēs atteicāmies," norādījis oriģinālā restorāna pārstāvis.

Neskaitot plaši dokumentētus gadījumus par "Apple" veikalu atdarināšanu, pēdējā laikā par pakaļdarinātāju upuriem Ķīnā bieži kļūst arī restorāni. Piemēram, Japānas uzņēmumam "Uncle Rikuro" pirms kāda laika kļuva zināms, ka Ķīnā zem tāda paša nosaukuma atvērts vesels kafejnīcu tīkls. Zināms, ka vēl joprojām valstī darbojas vismaz 200 "Uncle Rikuro" kafejnīcu atdarinājumi.

Tikmēr centieni šādas situācijas risināt tiesiskā ceļā uzņēmējiem vairumā gadījumu ir nesekmīgi. Lai gan Ķīnā ir spēkā likumi, kas paredz preču zīmju aizsardzību, kāds Honkongas jurists norāda, ka daudziem uzņēmējiem esot grūtības izprast un veikt preču zīmes reģistrācijas procesu. Neskaitot nepieciešamo dokumentāciju, valdība pieprasa arī, lai attiecīgā koncepcija jau būtu guvusi "labu atpazīstamību", un kas tāds tik biezi apdzīvotā valstī kā Ķīna nav panākams viegli.

www.travelnews.lv

 

 

 

Bangkokā plāno būvēt augstāko celtni Dienvidaustrumāzijā

20.10.2014

Kāda Taizemes kompānija nesen paziņojusi par plāniem valsts galvaspilsētā līdz 2019. gadam uzbūvēt debesskrāpi, kurš būtu ierindojams starp 10 augstākajām celtnēm pasaulē.

Kompānija "Grand Canal Land Public" publiski paziņojusi, ka plānotā ēka "Super Tower" 125 stāvos būs 615 metru augsta. Tajā atradīsies luksusa viesnīca, biroju telpas un novērošanas platforma, apmeklētājiem piedāvājot elpu aizraujošus skatus uz allaž rosīgo Bangkoku.

Kā liecina Starptautiskās Augstceltņu un pilsētvides padomes rīcībā esošā informācija par pasaulē augstākajām ēkām, Bangkokas "Super Tower", ja tās būvniecība noslēgtos paredzētajā laikā, kļūtu par devīto augstāko celtni pasaulē.

Ambiciozais projekts, par kuru tika paziņots oktobra vidū, interpretējams kā uzticēšanās Taizemes ekonomikai, kas pēdējo gadu laikā ievērojami cietusi valstī valdošo politisko nemieru dēļ.

Jāatzīmē, ka patlaban pasaulē augstākā ēka ir debesskrāpis "Burj Khalifa" Dubaijā, kas sasniedz 828 metru augstumu. Tam ir 163 stāvi. Savukārt Dienvidaustrumāzijā šāds tituls pieder Petronas dvīņu torņiem Kualalumpurā, kuri ir 452 metrus augsti.

www.travelnews.lv

 

 

 

Eifeļa tornis nebeidz pārsteigt

15.10.2014

Eifeļa tornis, kas atrodas vienā no romantiskākajām pilsētām, ir visvairāk apmeklētais piemineklis pasaulē. Mūsdienās tas ir kļuvis par galveno Parīzes simbolu. Tika aizvadīti divi gadi, divi mēneši un piecas dienas, lai uzceltu grandiozo pieminekli. Pēc 20 gadiem bija paredzēts to demontēt, taču Eifeļa torņa autors Gustavs Eifelis uzstāja, ka piemineklis var būt galvenā zinātnisko inovāciju bāze. Travelnews.lv apkopoja neparastākos faktus par Francijas pārsteidzošāko pieminekli.

Eifeļa tornis tika atklāts par godu Francijas revolūcijas simtgadei 1889.gadā. 40 gadus piemineklis tika uzskatīts par augstāko celtni pasaulē, līdz 1929.gadā to pārspēja Chrysler Building debesskrāpis, kas atrodas Manhetenā, Ņujorkā. Eifeļa tornis augstums sasniedz 324 metrus. Tiem, kas vēlēsies uzkāpt tornī, nāksies pievarēt 1,665 pakāpienus. Pirmā Eifeļa torņa platforma atrodas 57 metru augstumā, otrā – 115 metru augstumā un trešā ir 276 metrus virs zemes. Tornis sastāv no 18 tūkstošiem dzelzs daļu, neieskaitot 2,5 miljoni kniedes. Eifeļa torņa svars sastāda vairāk nekā 10 tonnas. Apmeklētāju apskatei, tornis ir atvērts katru dienu visu cauru gadu. Kopš tā oficiālās atklāšanas, Eifeļa torni aplūkojuši 250 miljoni cilvēku no visas pasaules. 7,5 procenti no visiem 2012.gada apmeklētājiem bija pašrocīgi uzkāpuši torņa augšpusē. 87,5 procenti, kas to paveica bija ārzemnieki. Lielākā daļa Eifeļa torņa apmeklētāju nāk no Francijas (12,5 procenti). Pēc francūžiem seko amerikāņi (8,5 procenti), tad ierindojas angļi (7,1 procents). Apmeklētāju skaita ziņā ceturtajā vietā ir itāļi (6,7 procenti) un piektā vieta pieder vāciešiem (5,7 procenti). Šobrīd tiek runāts par pazemes zonas būvniecību, lai samazinātu cilvēku rindas pie lifta un kāpnēm tikšanai uz augšējiem torņa stāviem. Interesanti, ka prožektora gaismas, kas apgaismo Eifeļa torni naktī, ir redzamas 80 kilometru rādiusā. 2013.gadā nu jau par leģendu kļuvušā pieminekļa peļņa sastādīja 73 miljonus eiro. Lai nokrāsotu torni, nepieciešamas 60 tonnas krāsas. Sākotnēji tas ir bijis sarkanīgi brūnā krāsā. Šobrīd Eifeļa tornis ir trijos brūnajos toņos – tumši brūns lejā un gaiši brūns virspusē. Reizi septiņos gados gleznotājiem nepieciešamas 1500 sukas, lai atjaunotu Eifeļa torņa krāsu.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Venēcijā vēlas būvēt kruīza kuģu terminālu uz mākslīgās salas

13.10.2014

Jauns kruīza kuģu termināls Adrijas jūrā varētu būt risinājums debatēm, kas saistītas ar gigantisko laineru ienākšanu Venēcijas lagūnā.
Patlaban tiek pētītas iespējas Adrijas jūrā izbūvēt mākslīgo salu, uz kuras atrastos kruīza kuģu termināls. Pasažieri no salas Venēcijā tiktu nogādātu, izmantojot katamarānus. Viens no tiem spētu uzņemt ap 800 pasažieru, vēsturiskajā Venēcijas centrā tūristiem ļaujot nokļūt mazāk nekā stundas laikā. Tas nozīmētu, ka viņi vēl joprojām varētu baudīt braucienu pa Venēcijas lagūnu laivā, taču vienlaikus tiktu pielikts punkts sūdzībām par milzīgajiem kuģiem vēsturiskā pilsētas centra tuvumā.

Skeptiķi jau iepriekš izteikušies, ka kruīza laineri ne tikai piesārņo Venēciju, bet arī apdraud gadsimtiem senās celtnes, tiem kuģojot vien dažu simtu metru attālumā no Svētā Marka laukuma uz līdzšinējo kruīzu terminālu. Tomēr kruīzu industrija ir vitāli svarīga Venēcijas ekonomikai, jo pilsētas budžetā ik gadu ienes miljoniem eiro.
Patlaban nozares pārstāvjus apmierina jau iepriekš apspriestā iecere par jauna kanāla izbūvi lagūnā, kas ļautu kruīza laineriem sasniegt līdzšinējo terminālu, nekuģojot pārāk tuvu Venēcijai. Taču jauns termināls uz mākslīgas salas Adrijas jūrā ļautu izvairīties no kanāla rakšanas, ko neatbalsta vides aktīvisti. Terminālā vienlaikus varētu pietauvoties līdz pat pieciem lielizmēra kruīza laineriem, un tā izbūve izmaksātu ap 128 miljoniem eiro.

"Tas ir visloģiskākais risinājums," atzinis Renato Bodi no uzņēmuma "Duferco Engineering", kas nācis klajā ar jauno ieceri. "Šādi Venēcijas lagūna tiktu atbrīvota no lielajiem kruīza kuģiem, vienlaikus ļaujot tūristiem pilsētā arī turpmāk ierasties pa ūdeni."

Bodi piebildis, ka mākslīgās salas izbūve, kas prasītu aptuveni divus gadus, ir veids, kā izvairīties no jauna kanāla rakšanas, kas, visticamāk, atstātu negatīvu ietekmi uz vidi. Uzņēmuma piedāvātais risinājums jau guvis atbalstu gan no politiķu, gan vides aizsardzības organizāciju puses, un tiek liktas lielas cerības, ka Itālijas valdība lēmumu par labu ieceres īstenošanai pieņems tuvāko divu mēnešu laikā.

www.travelnews.lv

 

 

 

 

Žerāra Depardjē bārs Beļģijā tiks nodots jauna īpašnieka rokās

08.10.2014

Slavenais franču aktieris un vīndaris Žerārs Depardjē nu ir spiests pārdot savu bāru "Cellar Gerard", ko atklāja aptuveni pirms gada Beļģijā. Kā ziņo mediji, uzņēmums neguva pietiekami lielu peļņu, lai atmaksātu dārgo alkohola iepirkumu.

Tik tiešām, bārā pasniedza kvalitatīvus un ekskluzīvus vīnus, ko ražojis pats Depardjē un viņa kolēģi – Pjērs Rišārs, Žans-Luī Trentiņjans, Breds Pits un Andželina Džolija, kā arī Kopola ģimene.

Tagad Žerāra vīna bāru ar visu holivudas zvaigžņu alkohola kolekciju var nopirkt par 60 000 eiro.
Taču tas nav vienīgais viņa uzņēmums – Depardjē pieder arī restorāns Krievijā, daži bistro Eiropas gaumīgākajās galvaspilsētās un rokaspulksteņu kolekcija "Gods būt krievam".

www.travelnews.lv

 

 

 

Francijas apmeklētākie muzeji un galerijas drīzumā strādās bez brīvdienām

06.10.2014

Francijas valdība paziņojusi, ka trīs no valsts populārākajiem tūrisma objektiem – Luvra, Orsē muzejs, kā arī Versaļas pils – jau drīzumā apmeklētājiem durvis vērs septiņas dienas nedēļā.

Francijas kultūras ministrija jau vairākus mēnešus centusies panākt, lai valsts populārākie kultūras tūrisma objekti būtu atvērti ik dienu. Nu iecere beidzot apstiprināta, un tiek lēsts, ka šāds solis nesīs "pozitīvu kopējo ekonomisko devumu".

Jāpiebilst, ka, atšķirībā no līdzīga mēroga tūrisma objektiem citviet pasaulē, Francijas apmeklētākie muzeji patlaban vienu dienu nedēļā, parasti pirmdienās vai otrdienās, ir slēgti, turklāt šis fakts nereti mulsina tūristus. Tikmēr, piemēram, Londonas ievērojamākie muzeji, tostarp Nacionālā galerija un Britu muzejs, apmeklētājiem atvērti katru dienu; tas pats attiecas uz Ņujorkas Modernās mākslas muzeju.

Luvra, kas ir mājvieta Leonardo da Vinči pasaulslavenajai gleznai "Mona Liza", ir pasaulē visapmeklētākais muzejs. To ik gadu apmeklē vismaz 9,2 miljoni interesentu. Tikmēr Versaļas pils Parīzes dienvidaustrumos ik gadu piesaista septiņus miljonus apmeklētāju, bet Orsē muzejs – 3,5 miljonus. Izmaiņas šo objektu darba laikos, visticamāk, stāsies spēkā no 2015. gada.

www.travelnews.lv

 

 

 

Jauns pasaules rekords: trīs norvēģi diennakts laikā apceļo 19 valstis

01.10.2014

Trīs draugiem no Norvēģijas izdevies pārspēt līdzšinējo pasaules rekordu, 24 stundu laikā apceļojot visvairāk valstu.
Kā ziņo Norvēģijas "The Local", Gunars Garforss, Tai-Jan Paks un Eistens Djupviks vienas diennakts laikā pabija 19 valstīs, šādi pārspējot iepriekšējo rekordu – 24 stundu laikā apmeklētas 17 valstis.

Rekordu nesošais ceļojums pavisam neilgi pēc pusnakts 22. septembrī aizsākās Grieķijā. Tālāk trijotne devās ziemeļrietumu virzienā, šķērsojot Bulgārijas, Maķedonijas, Kosovas, Serbijas, Horvātijas, Bosnijas, Slovēnijas, Austrijas, Ungārijas, Slovākijas, Čehijas, Vācijas, Nīderlandes, Beļģijas, Luksemburgas, Francijas un Šveices robežas, galamērķī Lihtenšteinā ierodoties mazāk kā pēc 24 stundām (ceļojuma maršruts apskatāms kartē zemāk).

"Tagad atliek vien sarīkot tikpat ilgas svinības," pēc garā ceļa sarunā ar presi atzinis Gārforss. "Šis bija fantastisks ceļojums. [..] Mēs iekļāvāmies laikā ar uzviju, taču laika apstākļi bija pārāk nelabvēlīgi, lai turpinātu ceļu uz 20. valsti – Itāliju."

Lai ceļojums noritētu pēc iespējas veiklāk, trijotne izmantoja auto nomu pakalpojumus un divreiz kāpa lidmašīnā – maršrutā no Maķedonijas galvaspilsētas Skopjes uz Belgradu Serbijā, kā arī no Vīnes uz Diseldorfu. Ceļā piedzīvoto viņi dokumentēja sociālās saziņas vietnēs, izmantojot mirkļbirku #recordrun. Gārforss norāda, ka, neskaitot sliktos laika apstākļus Šveicē un problēmas ar nomas auto Grieķijā vēl pirms došanās ceļā, viss izdevies kā plānots.

Tiesa, trijotne līdzīgu rekordu centusies uzstādīt jau iepriekš – šī gada maijā, taču toreiz viņiem izdevās vien ierindoties līdzās iepriekšējiem rekordistiem – grupai draugu, kuri 2012. gadā 24 stundu laikā pabija 17 valstīs.

www.travelnews.lv

 

 

 

Tunisijā ievieš izbraukšanas nodokli ārzemniekiem

29.09.2014

Tunisija nesen paziņojusi, ka, sākot no oktobra, visiem nerezidējošajiem ārzemniekiem, valsti pametot, būs jāmaksā izbraukšanas nodoklis. Šāds valdības solis skaidrojams ar centieniem vairot ieņēmumus valsts budžetā.

"Tunisijas valdība paziņo, ka tiek ieviests izbraukšanas nodoklis, kas, sākot no 1. oktobra, būs jāmaksā visiem nerezidējošajiem ārzemju ceļotājiem, kuri pametīs valsti," minēts Tunisijas Tūrisma ministrijas oficiālajā Facebook lapā.

Tas nozīmē, ka tūristiem, izceļojot no Tunisijas, turpmāk būs jāmaksā nodoklis 30 Tunisijas dināru jeb aptuveni 13 eiro apmērā.
Jāpiezīmē, ka tunisiešiem, izņemot tos, kuri dzīvo ārzemēs, kā arī ārzemniekiem ar uzturēšanās atļaujām Tunisijā, jau šobrīd jāmaksā nodoklis 60 dināru (ap 26 eiro) apmērā ik reizi, kad viņi izbrauc no valsts.

Par jaunā nodokļa ieviešanu publiski tika paziņots otrdien, 23. septembrī. Tas ir viens no soļiem, kurus Tunisijas valdība spērusi, lai valsti paglābtu no finanšu problēmām. Kopš 2011. gada revolūcijas, kad tika gāzts valsts prezidents Zinelabidīns ben Ali, Tunisijas ekonomikā vērojama nestabilitāte.

www.travelnews.lv

 

 

 

Austrālietim Eiropā nozog telefonu; viņu šokē mobilo sakaru rēķins par 400 000 eiro

24.09.2014

Pukojaties par visai iespaidīgo mobilo sakaru rēķinu, kuru saņēmāt pēc brīvdienām ārzemēs? Tad ziniet, ka jūsu situācija, visticamāk, nav ne tuvu tik dramatiska kā kādam austrālietim, kuram pēc atvaļinājuma Eiropā, kā laikā tika nozagts viņa mobilais tālrunis, par sakaru pakalpojumiem piestādīts prātam neaptverams rēķins teju 400 000 eiro apmērā.

Sākotnēji Austrālijas mobilo sakaru operators kategoriski uzstāja, lai vīrietis rēķinu apmaksā. Taču jau drīz viņš uzņēmumā griezās ar sūdzību, norādot, ka ceļojuma laikā Eiropā tālrunis, kurš tobrīd atradās pie viņa dēla, tika nozagts. Izrādās, ka pēcāk no tā bija veikti zvani, no kuriem liela daļa – uz Somāliju.
"Atgriežoties Austrālijā, viņa rēķina kopsumma pārsniedza 570 000 Austrālijas dolāru (aptuveni 397 000 eiro). Veikto sarunu vidū bija arī zvani uz Somāliju," norādījis telekomunikāciju kompānijas pārstāvis.

Tiesa, šim stāstam gan ir itin laimīgas beigas: izskatot situācijas apstākļus, operators visbeidzot anulēja prasību rēķinu apmaksāt. Tomēr tas liek pievērst uzmanību faktam, ka mobilo sakaru viesabonēšanas pakalpojumi pasaulē ceļotājiem vēl aizvien mēdz sagādāt galvassāpes.

www.travelnews.lv

 

 

 

Londonas muzeji un galerijas šoruden sola daudz pārsteigumu

22.09.2014

Šoruden Londonas pazīstamākie muzeji, teātri un citas kultūras iestādes kopīgiem spēkiem sola apmeklētājus priecēt ar vērienīgām izstādēm un kultūras notikumiem, kādus nav iespējams baudīt nekur citur pasaulē.

Kā ziņo vietne Fodors.com, Londonas ievērojamākās kultūras iestādes patlaban aktīvi investē arī paplašināšanās projektos un jaunu galeriju izveidē. Turklāt der atgādināt, ka nacionālos muzejus un galerijas Londonā – tostarp Britu muzeju, Nacionālo galeriju, muzeju "Tate Britain" un "Tate Modern", kā arī Viktorijas un Alberta muzeju – interesenti var apmeklēt bez maksas.

Tā, piemēram, šoruden tiek solīti pārsteigumi Šerloka Holmsa cienītājiem – "The Museum of London: Sherlock Holmes" būs pirmā vērienīgā leģendārajam detektīva tēlam veltītā izstāde kopš 1951. gada. Savukārt ekspozīcija "Rembrandt: The Late Works" Londonas Nacionālajā galerijā interesentiem, sākot no oktobra beigām, sola unikālu iespēju iepazīt Rembranta vēlīnā perioda slavenākās gleznas, bet Londonas Dabas vēstures muzejs piedāvās izstādi "Wildlife Photographer of the Year", kurā būs skatāmi starptautisku atzinību izpelnījušies dabas fotogrāfu darbi.

www.travelnews.lv

 

 

 

Barselonas taksisti sāk apgūt ķīniešu valodu

17.09.2014

Tā kā tūristu plūsma no Austrumu valstīm pēdējo gadu laikā ievērojami palielinājusies un aizvien turpina augt, ķīniešu valoda kļuvusi par profesionālu nepieciešamību taksometru vadītājiem, kuri vēlas paplašināt savu klientu skaitu.

Spānijā ir uzsākti ķīniešu valodas kursi taksometru vadītājiem, ko organizē pasažieru pārvadātājs MyTaxi un starptautiskais uzņēmums Chinese Friendly International. Pirmajā apmācību kursā, kas ilga tikai divas stundas, taksisti uzzināja par Ķīnas kultūru un iedzīvotājiem, kā arī apguva dažas vienkāršas frāzes – piemēram, tagad viņi spēj atbildēt uz klienta zvanu vai pateikt, cik jāmaksā par braucienu.Tāpat viņiem piedāvāja turpināt šīs apmācības arī turpmāk – bez maksas.

Komunikācijas grūtību gadījumā taksometru vadītāji izmantos viedtālruņa aplikāciju, kas "prot runāt" ķīniešu valodā par minētajām tēmām.

"Mēs ceram, ka visi 1 800 profesionāļi, kas šobrīd strādā mūsu uzņēmumā, apgūs ķīniešu valodas pamatus pietiekamā līmenī, lai bez grūtībām apkalpotu pasažierus, kas atbraukuši no visapdzīvotākās pasaules valsts," teic MyTaxi mārketinga menedžere.

www.travelnews.lv

 

 

 

Dubaijā apstiprina pasaulē lielākās lidostas izveides plānu

15.09.2014

Dubaijas valdnieks apstiprinājis gandrīz 25 miljardus eiro vērtu Al Maktūma starptautiskās lidostas paplašināšanas plānu, kura ietvaros iecerēts radīt pasaulē lielāko lidostu, kas ambiciozi tiek dēvēta arī par aerotropoli jeb "lidostpilsētu".

Jāatzīmē, ka patlaban pasaulē noslogotākā ir Atlantas Hārtsfīlda-Džeksona starptautiskā lidosta ASV, kas pērn apkalpoja 94,4 miljonus pasažieru. Tikmēr Al Maktūma lidostas paplašināšanas ietvaros iecerēts tās kapacitāti pakāpeniski palielināt līdz pat 200 miljoniem pasažieru gadā.

Kā atzīst uzņēmuma "Dubai Airports" vadītājs Pols Grifits, lidostas paplašināšanas projekta pirmo fāzi, kas ietver divu jaunu skrejceļu un divu terminālu izbūvi, iecerēts noslēgt tuvāko sešu līdz astoņu gadu laikā. Taču, projektu īstenojot pilnībā, lidostā būs pieci paralēli skrejceļi, kuri viens no otra izvietoti pietiekami tālu, lai tos visus varētu izmantot vienlaicīgi, kā arī nepieciešamais aprīkojums, lai vienlaikus apkalpotu vairākus simtus platfizelāžas aviolaineru un 120 miljonus pasažieru gadā.
Bijušā Dubaijas valdnieka šeiha Maktūma bin Rašīda Al Maktūma vārdā nosauktā lidosta tuksnesī uz dienvidiem no emirāta centrālās daļas kravas pārvadājumiem tika atvērta 2010. gada vasarā, bet pirmos pasažierus tā apkalpoja dažus mēnešus vēlāk.

Aizvadītajā gadā emirāta otra lidosta – Dubaijas Starptautiskā lidosta – tika atzīta par septīto lielāko pasaulē apkalpoto pasažieru skaita ziņā. Arī tā šobrīd tiek paplašināta. Grifits norāda, ka lidostu paplašināšana Dubaijā, ņemot vērā straujo aviopārvadājumu apjoma pieaugumu, ir vitāli nepieciešama.
Tiesa gan, Al Maktūma lidostas paplašināšanas darbus, visticamāk, pilnībā nebūs iespējams noslēgt līdz 2020. gadam, kad Dubaijā tiks rīkota vispasaules izstāde "World Expo".

www.travelnews.lv

 

 

 

Apstiprina ieceri būvēt «Maiami Eifeļa torni»

10.09.2014

Augusta beigās Maiami iedzīvotāji balsojumā devuši zaļo gaismu augstceltnes "SkyRise Miami" būvniecībai. Tas būs 305 metrus augsts un teju pusmiljardu ASV dolāru vērts debesskrāpis, kura izstrādātāju ambīcijas apliecina arī fakts, ka projekts tajā pielietoto tehnoloģiju un visai iespaidīgo raksturlielumu dēļ jau nodēvēts par "Maiami Eifeļa torni".
Neskaitot trīs novērošanas platformas un restorānu, "SkyRise Miami" ietvers arī divus pārsteigumus tiem apmeklētājiem, kas allaž izslāpuši pēc adrenalīna – kontrolēta brīvā kritiena atrakcijas "SkyRise Drop" un "SkyPlunge". Savukārt augstceltnes pēdējos stāvos, sekojot Maiami Sautbīčas tradīcijām, būs izvietots naktsklubs, kā arī zāle īpašiem pasākumiem un "gaisa teātris", kas ļaus no putna lidojuma uzlūkot pilsētu.
Jaunā debesskrāpja būvniecība varētu aizsākties jau šogad. Pēc būvdarbu noslēgšanās, kas sagaidāma 2017. gadā, "SkyRise Miami" kļūs par augstāko celtni pilsētā.

www.travelnews.lv

 

 

 

Tagad metro vairs nebūs jāmaldās

08.09.2014

Beļģijā ir radīta tehnoloģija, kas ļaus atklāt cilvēka atrašanās vietu metro un palīdzēs orientēties metropolitēna un sabiedriskā transporta maršrutos. Šī izgudrojuma autors ir Haseltas universitātes students vārdā Tomass Stokss (Thomas Stockx).
Atrodoties zem zemes, viedtālruņi nespēj savienoties ar satelītiem, padarot vietas noteikšanas aplikācijas nederīgas. Tāpēc datorzinātņu programmas absolvents no Beļģijas nolēma izstrādāt viedtālruņa aplikāciju – metropolitēna pozicionēšanas sistēmu. Pēc studenta vārdiem, mūsdienīgi cilvēki ir ļoti pieraduši lietot GPS un internetu, lai orientētos vidē, tāpēc bez ierīces palīdzības viņi ātri vien "aizmaldās metropolitēna virzienu atzarojumos".

Jaunizstrādātā pozicionēšanas sistēma darbojas šādi: viedtālrunis tiek pieslēgts pie sabiedriskā transporta maršrutiem, ļaujot lietotājam skaidri saprast, kā tikt no punkta A līdz punktam B.

Šo tehnoloģiju veiksmīgi testēja Beļģijā, Vācijā, Lielbritānijā un ASV. Novembrī Stokss plāno prezentēt savu izgudrojumu tehnoloģiju izstādē Dalasā, ASV, lai pēc tam uzsāktu aplikācijas komercprojektu.

www.travelnews.lv

 

 

 

Lai piesaistītu tūristus, Zambijā atceļ aizliegumu medīt savvaļas dzīvniekus

03.09.2014

Zambijas valdība atcēlusi savvaļas dzīvnieku medīšanas aizliegumu, jo tas valstij esot radījis finansiālas problēmas.
Aizliegums, kas bija spēkā 20 mēnešus, 2013. gadā tika pieņemts pēc korupcijas skandāla un bažām par lielo kaķu populācijas izzušanu valstī.
"Pēc medību aizlieguma ieviešanas mēs zaudējām pārāk daudz naudas. Finansiālas problēmas piemeklēja arī Zambijas Savvaļas dzīvnieku pārvaldi (ZAWA)," atzinis valsts tūrisma ministrs Žans Kapata.
Tiesa gan, ZAWA pārstāvis norādījis, ka arī turpmāk būs liegts medīt lauvas un leopardus. "Medības varēs noritēt tikai specifiskos apstākļos un striktā ZAWA uzraudzībā. Tomēr spēkā paliks liegums medīt lielos kaķus," norādīts organizācijas ziņojumā.
Jāpiebilst, ka laikā, kad aizliegums stājās spēkā, bijušā Zambijas tūrisma ministre Silvija Masebo atzina, ka valstī "ir pārāk maz lielo kaķu, lai pieļautu to medības." Savukārt ZAWA iebilda šādam aizliegumam un norādīja, ka tas kaitētu tūrisma nozarei. Tāpat ZAWA pārstāvji atklāja, ka tolaik vidēji gadā tika nomedīti 55 kaķu dzimtas dzīvnieki. Tiesa gan, drīz pēc aizlieguma stāšanās spēkā ZAWA direktors un citas amatpersonas tika atstādinātas no amata uz aizdomu pamata par kukuļņemšanu.
Tikmēr dabas aktīvisti kategoriski iebilst pret medību aizlieguma atcelšanu. Britu fotogrāfs un Zambijā strādājošs tūrisma gids Pols Goldšteins uzskata, ka šāds solis ir "nožēlojams". "Ja vecs dzīvnieks mirst badā, un tūristi ir gatavi maksāt tūkstošiem dolāru, lai to nošautu, tad par šiem līdzekļiem būtu iespējams radīt jaunas skolas, atjaunot parku nožogojumus un pieņemt darbā uzraugus. Nenoliedzami, lielie kaķi varētu vairot ienākumus no tūrisma, taču ļoti žēl, ka dažu pērkamu un alkatīgu amatpersonu postošo iegribu dēļ plēsēju dienas tagad patiesi būs skaitītas," viņš atzīst.

www.travelnews.lv

 

 

 

Atklās pirmo zemūdens muzeju Spānijā

01.09.2014

Tagad jebkurš Islagrosa salas apmeklētājs varēs iejusties arheologa vai dziļo ūdeņu pētnieka lomā, vēsta Euromag.ru.

Šeit, Mursijas dzīlēs, apmeklētājiem ir atvērts pirmais zemūdens muzejs visā Pireneju pussalas teritorijā. Jāmin, ka apmeklētājiem būs ne vien jāiegādājas ieejas biļete, bet arī jābūt līdzi niršanas sertifikātam.

Ekskursijas laikā visi ūdensniršanas piekritēji varēs apskatīt dažādus vērtīgus arheologu atradumus ūdens dzelmēs – protams, gida pavadībā. Šo atradumu vidū ir senas nogrimuša feniķiešu kuģa paliekas un divi romiešu kuģi.

Muzeja apmeklētāji varēs kopā ar studentu grupu nolaisties ūdenī, lai aplūkotu īstu nogrimušo kuģu kapsētu, kurā pirms vairāk nekā 100 gadiem akmens nogruvuma dēļ nogrima simtiem kuģu.

Ekskursanti saņems ūdensnecaurlaidīgas kartes, uz kurām viņi atzīmēs atklāto atradumu vietas. Beidzoties ekskursijai, vērtīgākos un nozīmīgākos artefaktus izcels no ūdens un novietos tam paredzētā telpā uz sauszemes.

www.travelnews.lv

 

 

 

Berlīnieši pauž sašutumu par tūristu skaļo un nekontrolējamo uzvedību

27.08.2014

Atbildot uz iedzīvotāju sūdzībām, Berlīnes pazīstamākā ballīšu rajona birģermeistare pieprasījusi striktāku noteikumu ieviešanu attiecībā uz tūristiem.
Kolorītā Frīdrihshainas-Kreicbergas rajona, kur atrodas daži no Berlīnes visapmeklētākajiem naktsklubiem, birģermeistare Monika Hermane norādījusi, ka nepieciešams darīt galu tūristu bieži vien pārāk skaļajai un nekontrolējamai uzvedībai. Turklāt paši berlīnieši pat izteikušies, ka pilsētā nepieciešams izveidot zonas, kur aizliegts uzturēties tūristiem.

Hermane Vācijas laikrakstam "Tagesspiegel" atzinusi: "Šis rajons aizvien biežāk tiek reklamēts kā kolosālākā vieta Berlīnē, kur iespējams un arī atļauts ir itin viss. Manuprāt, daļa pilsētas viesu uzskata, ka viņi nokļuvuši kaut kādā Disnejlendā, bet paši berlīnieši ir kā masu skatu aktieri. Gandrīz visā rajonā ļaudis trokšņa dēļ naktīs nespēj iemigt."

Hermane norāda, ka, neskaitot bieži vien trakulīgu nakts uzdzīvi pilsētas ielās, vietējiem iedzīvotājiem traucē arī tūristu čemodānu riteņu klabēšana, pārvietojoties pa bruģi, tādēļ viņa vēlas ieviest noteikumus, kas trokšņa mazināšanas nolūkos kā obligātu paredzētu gumijotu riteņu izmantošanu. Tāpat esot svarīgi tūristiem pastiprināti skaidrot, ka ir aizliegts urinēt sabiedriskās vietās un izmest atkritumus uz ielas.

Kā izrādās, tūristi visvairāk nekārtību bieži pamanās sarīkot Varšavas ielas (Warschauer Straße) apkaimē, netālu no mākslinieciski saglabāta Berlīnes mūra posma, kas pazīstams kā "East Side Gallery".

Kāds komentētājs laikraksta "Tagesspiegel" interneta portālā izteicies krietni nediplomātiskāk, norādot, ka "vemjošu līksmotāju" dēļ viņš grasās pamest "skaisto Kreicbergu".

"Pilsētā ar steigu vajadzētu ieviest zonas, kur aizliegts uzturēties tūristiem," piebildis lasītājs.

www.travelnews.lv

 

 

 

Ziemeļitālijas viesnīcnieki tūristiem kompensēs par lietus izbojātām brīvdienām

25.08.2014

Pēc nepieredzētu lietavu, plūdu, krusas un viesuļvētru pārsātinātas vasaras Itālijas satriektās viesnīcu nozares pārstāvji meklē veidus, kā no jauna pievilināt burtiski aizbiedētos klientus. Viņi ir pārliecināti, ka viens no risinājumiem varētu būt viesiem piešķirt dažādu veidu kompensācijas, ja viņus brīvdienu laikā Itālijā pārsteigs nepatīkami laika apstākļi.

Šāds plāns seko teju katastrofālai sezonai reģionos Ziemeļitālijas piekrastē, kur jūlijā un augustā lietainu dienu bijis krietni vairāk nekā saulaino. Ar nolūku atkal piesaistīt klientus, viesnīcas valsts ziemeļu reģionos septembrī sola viesiem, kuri numuru rezervēs vismaz uz trim dienām, piedāvāt 50 procentu atlaidi gadījumā, ja līs lietus.

Interesanti, ka neparasti lietainās vasaras dēļ Toskānas kūrortpilsētas Forte dei Marmi mērs nesen aicinājis Itālijas valdību ļaut bērniem septembrī neapmeklēt skolu – tā, lai viņi šogad varētu pilnvērtīgi izbaudīt vismaz kādu saulainu dienu.

Savukārt Jezolo pilsētā Veneto reģionā vairāki viesnīcnieki anomālajiem laika apstākļiem atbild, saviem klientiem piedāvājot "apdrošināties" pret lietavām. Tikmēr viesnīca "Villa d'Alassio" Lacio reģionā viesiem piedāvā 20 procentu atlaidi, bet "Savoy Hotel" Versiljā – 10 procentu atlaidi par katru dienu, kad līst lietus.
"Tas galvenokārt ir kā mierinājums itāļiem, kuri šeit ierodas, lai atpūstos pie jūras," skaidro viesnīcas menedžeris Jakopo Čardella. "Ārzemniekus slikti laika apstākļi satrauc mazāk – viņi tādā gadījumā ņem nomas auto un izmanto iespēju apmeklēt kādu pilsētu vai muzeju. Galu galā Ufici galerija allaž ir skaista – neatkarīgi no laika apstākļiem."

Taču kāds cits viesnīcnieks paudis viedokli, ka ir bezjēdzīgi atpūtniekiem piedāvāt atlaides vai kāda cita veida kompensāciju. "Ja līst vismaz divas dienas, mani klienti dodas mājās, jo šeit viņiem gluži vienkārši nav ko darīt," atzīst viesnīcas "Olivo di Arco", kas atrodas pie Gardas ezera, īpašnieks Matia Detoni. "Problēma nav cenās. Es, piemēram, varētu viesiem prasīt vien 20 eiro par nakti, taču – par ko? Stāvēšanu četrās sienās?"

www.travelnews.lv

 

 

 

Kanālā Roterdamas centrā taps unikāls mākslīgo viļņu baseins

20.08.2014

Nesen paziņots par plāniem Roterdamā izbūvēt mākslīgo viļņu baseinu, kas ne vien ļaus sērfotājiem iekarot viļņu galotnes pašā Nīderlandes vēsturiskās ostas pilsētas centrā, bet vienlaikus darbosies arī kā spēkstacija un ūdens attīrīšanas iekārta.

Tiek ziņots, ka atrakcija "RiF010", kas tiks izbūvēta vienā no Roterdamas kanāliem, varētu tikt atklāta 2015. gada jūnijā. Patlaban pie projekta strādā Delftas Tehnoloģiju universitātes pētnieki, īpašu uzmanību pievēršot ilgtspējībai.

Projekta izstrādātāji norāda, ka mākslīgo viļņu baseins sniegs vairākus būtiskus labumus Roterdamas iedzīvotājiem – tas ne vien ražos elektroenerģiju, bet arī kalpos kā kanāla ūdens attīrīšanas iekārta. Turklāt gūto peļņu iecerēts ieguldīt projekta turpmākā pilnveidošanā, kā arī novirzīt citu tā dēvēto "zaļo" projektu attīstīšanai pilsētā.

Tiek solīts, ka komplekss "RiF010" būs piemērots ne vien sērfotājiem, bet arī smaiļošanas un niršanas cienītājiem. Tāpat tiks izbūvēta terase skatītājiem dažādu sacensību laikā, kafejnīca, kā arī pārģērbšanās un dušas telpas. Apmeklētāji turpat uz vietas varēs noīrēt arī dažādu tipu laivas.

www.travelnews.lv

 

 

Taibei tūristiem piedāvā ekskursijas taksometrā bez noteikta galamērķa

18.08.2014

Mēdz sacīt, ka svarīgākais bieži vien ir nevis ceļojuma galamērķis, bet gan pats ceļš. Par to, šķiet, ir pārliecināta arī Taivānas tūrisma uzņēmuma "Topology" vadība, šo frāzi uztverot burtiski un interesentiem piedāvājot ekskursijas pa Taibei bez noteikta galamērķa.
Ekskursija "Taxi Diary" vienai personai izmaksā aptuveni 25 eiro. Tas pamatā ir četru stundu ilgs brauciens kādā no Taibei taksometriem, kamēr tas apkalpo ierastos klientus.

"Šāda ideja man ienāca prātā jau sen, braucot taksometrā kā pasažierim," atzīst Pīters Lins, "Topology" līdzdibinātājs. "Toreiz vadītājs bija tik runātīgs, ka pusstundu ilgā brauciena laikā nepārtraukti pļāpājām – viņš man ieteica vairākas vietas, kur pilsētā var garšīgi paēst. Tad man kļuva skaidrs, ka taksisti un viņu pasažieri patiesībā var būt lieliski tūristu gidi."

Lins ir pārliecināts, ka "Taxi Diary" pat Taibei dzīvojošajiem ļauj no cita skatpunkta iepazīt pilsētas rajonus, savukārt tūristiem tā ir vienreizēja iespēja satikt un iepazīt vietējos ļaudis. "Taivānieši bieži tiek raksturoti kā ļoti viesmīlīgi, un šis ir jauns veids, kā ceļotājiem sadraudzēties ar vietējiem," viņš atzīst.

Patlaban "Topology" sadarbojas ar pieciem angliski runājošiem Taibei taksistiem, kam šādi braucieni ir arī iespēja papildus nopelnīt. Savukārt gadījumā, ja ekskursijas laikā attiecīgajam taksometram nebūs pasažieru, tā vadītājs ceļotājus iepazīstinās ar zīmīgākajiem tūrisma objektiem un piedāvās ieturēt gardu maltīti kādā vietējā ēstuvē.
"Taksisti ir paši labākie tūristu gidi – viņi perfekti orientējas Taibei, turklāt allaž zina pašas labākās ēstuves un ēdienus," atzīst Lins.

www.travelnews.lv

 

 

 

Parīzes priekšpilsētā būvēs iekštelpu slēpošanas centru

13.08.2014

Kāda Nīderlandes kompānija iecerējusi investēt aptuveni 50 miljonus eiro, lai Parīzes priekšpilsētā radītu visai iespaidīgu iekštelpu slēpošanas kompleksu.

Kā vēsta Francijas laikraksts "Le Figaro", kompānija "Snowworld" Francijas galvaspilsētā plāno būvēt slēpošanas centru ar kopējo platību 22 000 kvadrātmetri un vairāk nekā 320 metrus garām nobraucienu trasēm. Jaunais komplekss atrastos 230 metrus augstā, mākslīgi veidotā pakalnā Elankūras komūnā, aptuveni 30 kilometru attālumā no Parīzes centra. Projekta ietvaros paredzēts izbūvēt arī trošu ceļu, nogāzes nobraucieniem ar kamaniņām, restorānu un trīszvaigžņu viesnīcu.

Atbalstu iecerei jau izteikušas vairākas vietējās amatpersonas, tomēr tai ir arī pretinieki. Tiek lēsts, ka slēpošanas komplekss ļautu radīt 200 jaunu darbavietu, un patlaban noteikts, ka tā apmeklējuma cena vienai personai varētu būt 52,50 eiro, ieskaitot inventāra nomu un trošu ceļa izmantošanu. Iecerēts piemērot arī atlaides vietējiem iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka parīziešiem, kuri vēlas nodoties ziemas sporta veidiem uz īsta kalna, ceļā ar vilcienu uz Alpiem nākas pavadīt vidēji sešas stundas. Tieši tādēļ tiek liktas lielas cerības, ka jaunais slēpošanas centrs kļūs iecienīts pilsētnieku vidū.

www.travelnews.lv

 

 

 

Valensijas tirgus paviljona darbībai traucē tūristu pūļi

11.08.2014

Stendu īpašnieki Spānijas pilsētas Valensijas tirgū paziņojuši, ka vēlas ieviest "tūristu nodevu", un apgalvo, ka ārzemju viesu dēļ sarucis vietējo pircēju skaits.
Valensijas Centrāltirgus pēdējo gadu laikā kļuvis īpaši iecienīts pilsētas viesu vidū, kuri to bieži apmeklē gidu vadītās ekskursijās. Tomēr paši tirgotāji atzīst, ka ārzemnieki ar fotokamerām rokās aizsprosto paviljona ejas un lielākajā daļā gadījumu neko neiegādājas.

Tirdzniecības stendu īpašnieki nu vērsušies tirgus padomē, mudinot rast risinājumu pastāvošajai problēmai. Viņi uzskata, ka atbilde varētu būt nelielas nodevas piemērošana tūristiem, kuri tirgū neveic nevienu pirkumu. Tās apmērs varētu būt līdzīgs tualetes apmeklējuma maksai, kas Valensijas Centrāltirgū tika ieviesta šī gada sākumā – 50 eirocenti.

Tirgotāju apvienības pārstāvis Francisko Dasī atzinis: "Zinām, ka tirgus ir sabiedriska vieta, kas pieejama ikkatram, tomēr vēlamies arī, lai padome zina, ka mēs saņemam aizvien vairāk sūdzību no klientiem. Kaut kas ir jādara lietas labā."
"Tūristi, kuri ierodas lielās grupās, mūsu pastāvīgajiem klientiem patiesi var sagādāt neērtības," viņš piebildis.

Valensijas Centrāltirgū, kas durvis pirmoreiz vēra 1928. gadā, mūsdienās strādā ap 400 mazumtirgotāju. Tirgus paviljons pazīstams ar itin iespaidīgu arhitektūru, tostarp 30 metrus augsto centrālo kupolu.

www.travelnews.lv

 

 

 

Travel + Leisure nosauc labākās pasaules pilsētas ceļotājiem

06.08.2014

Amerikāņu tūrisma žurnāla "Travel + Leisure" lasītāji nesen nobalsojuši par, viņuprāt, labākajām pasaules pilsētām – ceļojumu galamērķiem. Šogad labāko desmitnieka pirmajā vietā ierindota Japānas pilsēta Kioto.

Kioto pilsētu Honsju salā, kas labi pazīstama ar senajiem tempļiem un koši ziedošo ķiršu burvību pavasarī, īpaši uzteikusi arī "Travel + Leisure" speciālkorespondente Sāra Spanjolo, nodēvējot to par "plaukstošu un modernu" tūrisma galamērķi.

Topa otrajā vietā ierindota Čārsltona Dienvidkarolīnas štatā, ASV. Kā norāda "Travel + Leisure", pilsēta, kuru pērn žurnāla lasītāji atzina par septīto labāko pasaulē, šogad laurus plūc, pateicoties ērtajai piekļuvei, izcilām viesnīcām, kā arī tās piedāvātajām gastronomiskajām baudām.
Vairāki tūrisma "smagsvari", tostarp Roma un Florence, šogad saglabā savas pozīcijas labāko desmitniekā. Tikmēr Siemreapa – plaukstošā kūrortpilsēta netālu no Angkorvatas tempļu kompleksa Kambodžā, Ņūorleāna ASV, Meksikas galvaspilsēta Mehiko un Seviļa Spānijā ir jaunpienācējas topā.
"Travel + Leisure" lasītāju aptauju rezultāti tika izmantoti arī, lai sastādītu līdzīgus sarakstus vairākās citās kategorijās. Tā, piemēram, Santorini (Grieķija) atzīta par labāko salu, "Disney Cruise Line" – par labāko no "lielajām" kruīzu kompānijām, bet "Singapore Airlines" – labāko starptautisko aviokompāniju.

Travel + Leisure pasaules labākās pilsētas 2014. gada ceļojumiem:
10. Ņūorleāna, Luiziānas štats, ASV
9. Mehiko, Meksika
8. Barselona, Spānija
7. Seviļa, Spānija
6. Stambula, Turcija
5. Roma, Itālija
4. Siemreapa, Kambodža
3. Florence, Itālija
2. Čārsltona, Dienvidkarolīnas štats, ASV
1. Kioto, Japāna

www.travelnews.lv

 

 

 

Norvēģijā plāno būvēt peldošo viesnīcu ziemeļblāzmas vērotājiem

04.08.2014

Ja vēlaties uzlūkot noslēpumaino debess mirdzēšanu – ziemeļblāzmu, vislabāk to darīt pēc iespējas tālāk no gaismas piesārņojuma. Tieši tādēļ Norvēģijas ziemeļos iecerēts būvēt peldošu viesnīcu, kas piedāvātu šim nolūkam ideāli piemērotas atpūtas iespējas.

Jaunais projekts "Krystall Hotel" ietver peldošas luksusa viesnīcas izbūvi sniegpārslas formā. Tā, visticamāk, būs novietota kādā fjordā netālu no Norvēģijas pilsētas Tromso, kas atrodas aptuveni 350 kilometrus aiz Ziemeļu polārā loka – ziemeļblāzmu jeb kāvi novērošanai lieliski piemērotā vietā. Projektu patlaban izstrādā Nīderlandes kompānija "Dutch Docklands", kas specializējusies peldošu kompleksu izbūvē. "Krystall Hotel" varētu kļūt par pirmo šāda tipa peldošo viesnīcu Eiropā.

Būvdarbus iecerēts uzsākt nākamgad, un jaunā viesnīca ar 86 numuriem viesiem durvis varētu vērt 2017. gadā. Atpūtas vietas pieczvaigžņu piedāvājumā ietilps arī SPA un veselības centrs.

"Dutch Docklands" pārstāvji skaidro: "Celtnes koncepcijas pamatā ir ledus kristāls, ļaujot būvei dabiski saplūst ar ziemas vidi pašos gleznainākajos Norvēģijas ziemeļu fjordos." Viesnīcu iecerēts būvēt uz sauszemes, pēcāk nogādājot to fjordos.
Dizaina uzņēmums "Waterstudio", kas sadarbojas ar "Dutch Docklands", jauno viesnīcu nodēvējis par dabai īpaši draudzīgu projektu, jo tā atstās minimālu ietekmi uz vidi un ir vienkārši demontējama.

Jāpiebilst, ka uzņēmuma "Dutch Docklands" plānos ietilpst arī peldošas viesnīcas, dēvētas par "Ocean Flower", izbūve Maldīvu salās.

www.travelnews.lv

 

 

 

Āfrikas tūroperators piedāvā pasaulē dārgāko medusmēneša ceļojumu

30.07.2014

Nav šaubu, ka daudziem jaunlaulātajiem medusmēnesis nozīmē laulības dzīves uzsākšanu ar vērienu, krietni patērējoties neaizmirstamām brīvdienām. Taču nu kāda ceļojumu aģentūra nākusi klajā ar īpaši ekskluzīvu piedāvājumu turīgākajiem pāriem, kas nodēvēts par "pasaulē dārgāko medusmēnesi".
14 dienu ceļojums, kura maršrutā ietvertas pieturvietas Dienvidāfrikā un Austrumāfrikā, šokē ar cenu, kas, šķiet, atstātu robu pat ļoti turīgu atpūtnieku maciņos. Tūroperatora "Discover Africa" piedāvājums "The World's Most Expensive Honeymoon" vienam pārim izmaksā ap 192 000 eiro – cenā ietverts transfērs privātajā lidmašīnā un helikopterā, taču ne starptautiskie avioreisi.

"Discover Africa" jaunlaulātajiem piedāvā lidojumu helikopterā pāri Keiptaunai un Galda kalnam DĀR, nakšņošanu luksusa apartamentos ekskluzīvas viesnīcas augšstāvā ar skatu uz Atlantijas okeānu, kā arī kokteiļus iespaidīgā Galda kalna virsotnē. Tāpat par teju 14 000 eiro dienā viņi iegūst iespēju doties vairākās privātās safari tūrēs Āfrikas pazīstamākajos rezervātos un nacionālajos parkos (tostarp Serengeti), kā arī nodoties adrenalīna bagātam medību braucienam Tanzānijā.
Ceļojums ietver arī vīna degustācijas tādos Āfrikas vīna dārzos, kas parasti tūristiem ir teju neaizsniedzami. Citu ekskursiju vidū ir viesošanās tradicionālā kenijiešu ciematā, iepirkšanās dārgakmeņu raktuvēs Tanzānijā, kā arī pārgājiens gorillu apdzīvotā reģionā Ruandā. Jāpiebilst, ka visas naktsmītnes viesiem tiek rezervētas ekskluzīvi, šādi garantējot maksimālu privātumu.

Ja ar to nav gana, jaunlaulātie savam ceļojumam var izvēlēties arī vairākus ekskluzīvus papildinājumus, tostarp pudeli "Dom Pérignon Vintage" šampanieša (1 900 eiro), nakts redzamības teleskopu (5 930 eiro) vakara safari ekskursijām, kā arī eksotisko "Kopi Luwak" kafiju (208 eiro kilogramā), kas pagatavota no Āzijas civetkaķa zarnu traktā pabijušām kafijas pupiņām. Taču, ja viesi vēlas Āfrikas kontinentu priecēt ar filantropisku žestu, viņi to var izdarīt vairākos veidos – piemēram, sugas aizsardzības nolūkos sponsorējot viena degunradža pārvietošanu no DĀR uz Botsvānu (33 500 eiro) vai izvēloties ziedot vietējam vides izglītības centram.

www.travelnews.lv

 

 

Parīzes viesnīcas klientiem piedāvā maksāt tik, cik viņi vēlas

28.07.2014

Trīs nedēļas ilgas kampaņas ietvaros piecas Parīzes viesnīcas saviem klientiem par nakšņošanu piedāvā maksāt tik, cik, pēc viņu domām, saņemtie pakalpojumi bijuši vērti.
Eksperimentālā programma "Payez ce que vous voulez" ("Maksājiet, cik vēlaties") tika startēta šonedēļ un būs spēkā līdz 10. augustam.

Nākas gan atzīt, ka pilsētā, kuras tūrisma tēls bieži tiek komentēts, minot īgnus viesmīļus un nekvalitatīvu apkalpošanu, šāda shēma var izrādīties itin riskanta. "Patiesībā mēs tikai vēlamies noskaidrot, ko mūsu viesi par mums domā, kā arī cik daudz viņi ir gatavi maksāt," atzīst Aldriks Duvāls, četrzvaigžņu viesnīcas "Tour d'Auvergne" menedžeris. "Pametot viesnīcu, viņiem tiks lūgts aizpildīt anketu, minot iemeslus, kādēļ viņi mūsu servisu novērtējuši tieši tā. Protams, pastāv risks, ka kāds no viesiem būs neapmierināts un samaksās nesamērīgi maz, taču esam pārliecināti par mūsu sniegtā servisa kvalitāti."

Duvāls norādījis, ka viesnīca "Tour d'Auvergne" ir gatava mainīt izcenojumu, ja klienti atzīs, ka tās piedāvāto pakalpojumu kvalitāte neatbilst cenai.
Tikmēr viesnīcas "Grand Hotel Francais", kas arī iesaistīta jaunajā kampaņā, menedžeris Si-Jads Si-Hočins (Si Yad Si Hocine) ir pārliecināts, ka viņu viesi atpazīs labu servisu, to attiecīgi novērtējot. "Nepavisam neesmu satraukts, jo uzticos cilvēkiem," viņš atzīst. Tiesa gan, viņš piebilst, ka kampaņai ir tikai pagaidu raksturs, un, šķiet, tas viesnīcai varētu nākt tikai par labu – piemēram, Marioss un Koula, kuri Parīzē bija ieradušies no Kipras, laikrakstam "Le Parisien" atzinuši, ka viņiem "Grand Hotel Francais" piedāvātās cenas šķiet nedaudz par augstu. Lai gan pāris par nakti viesnīcā samaksāja 180 eiro, viņuprāt adekvāta cena par saņemtajiem pakalpojumiem būtu 150 eiro. Tiesa gan, mārketinga pētījumi liecina, ka parasti līdzīgas shēmas uzņēmumu pārdošanas rādītājus kopumā ietekmē pozitīvi.

www.travelnews.lv

 

 

Lielbritānijā būvēs Eiropas pirmo kosmosa tūrisma centru

23.07.2014

Iecerēts, ka Lielbritānijā taps Eiropas pirmā "kosmosa osta", ļaujot pirmajiem interesentiem orbītā ap Zemi no turienes pacelties jau 2018. gadā.
Ar detaļām par šādu ieceri Fārnboro aviošovā šonedēļ nāca klajā Lielbritānijas valdības pārstāvji. Viņu priekšlikums ietvēra astoņas iespējamās vietas Britu salās, kur varētu būvēt kosmodromu kosmosa tūrisma vajadzībām.

Lai gan līdz šim kosmodroma trūkuma dēļ Lielbritānijas iesaistīšanās kosmosa programmās bijusi salīdzinoši ierobežota, nākotnes plāni ir visai ambiciozi.
"Esam izstrādājuši normatīvus, kas nepieciešami, lai varētu palaist kosmosa kuģus no Lielbritānijas, kā arī izvērtējuši, kas vēl būs vajadzīgs šim nolūkam," atzinis Lielbritānijas zinātņu ministrs Deivids Viletss. "Tāpat ir sagatavots gala saraksts ar vietām, kur varētu tapt Lielbritānijā pirmā kosmosa osta."

Šādas ziņas atspoguļo britu kosmosa nozares kompāniju izaugsmi un pārliecinošo skatu nākotnē. Viens no šādiem uzņēmumiem ir "Reaction Engines", kas nesen nāca klajā ar revolucionāra bezpilota daudzkārtizmantojama kosmosa kuģa konceptu, kas spēj gan pacelties, gan nolaisties gluži kā lidmašīna.

"Ja pavērojam kopējo ainu kosmosa izpētes lauciņā, Lielbritānija varētu izvirzīties priekšgalā, pat apsteidzot amerikāņus. Šim nolūkam esam iztērējuši tikpat daudz naudas kā citas valstis, taču vislielākais šķērslis līdz šim bija nespēja pašiem palaist kosmosa kuģus," atzīst "Reaction Engines" direktors Alans Bonds.

Arī starptautiskie kosmosa tūrisma līderi "Virgin Galactic" un "XCOR", domājams, nākotnē varētu izmantot jauno Lielbritānijas bāzi. Jāpiebilst, ka pieaugošā konkurence un nepieciešamās infrastruktūras attīstība, visticamāk, novedīs pie strauja cenu krituma komerciālajiem lidojumiem kosmosā. Lai gan, piemēram, "Virgin Galactic" doties suborbitālajā lidojumā interesentiem patlaban piedāvā par 150 000 eiro, eksperti norāda, ka šāds piedzīvojums līdz 2018. gadam varētu izmaksāt vismaz par 80 procentiem mazāk nekā šobrīd.

www.travelnews.lv

 

 

Satraucas par iespējamo Maču Pikču apmeklējuma laika pagarināšanu

21.07.2014

Priekšlikums pagarināt Maču Pikču apmeklējuma laiku raisījis bažas, ka straujš tūristu skaita pieaugums varētu atstāt nelabvēlīgu iespaidu uz seno cietoksni.
Lai apmierinātu milzīgo pieprasījumu no tūristiem, kuri vēlas klātienē skatīt leģendāro Maču Pikču cietoksni, Peru Kusko reģiona gubernators Renē Konča Lesama ieteicis senvietas apmeklējuma laiku pagarināt līdz pulksten 20:00, tā vēsta vietējās ziņu vietnes. Citas amatpersonas tikmēr norādījušas, ka šādi būtu iespējams objektā piesaistīt pat divreiz vairāk tūristu nekā iepriekš. Patlaban Maču Pikču gan noteikts ierobežojums – 2 500 apmeklētāju dienā, un viņiem senpilsētu ļauts aplūkot no pulksten sešiem rītā līdz pieciem vakarā.

Peru tūroperatora Cusco.Peru.com pārstāvji britu medijiem pastāstījuši, ka jaunais apmeklējuma laiks Maču Pikču varētu stāties spēkā augusta otrajā pusē. Taču tiek uzskatīts, ka apmeklētāju skaita pieaugums varētu novest pie senvietas bojājumiem, turklāt līdzīgas bažas raisījuši arī plāni netālu būvēt jaunu lidostu.

UNESCO pārstāvji gan nav varējuši komentēt iespējamās izmaiņas Maču Pikču apmeklējuma laikos, jo ar to saistītos lēmumus šajā gadījumā nepieņem Pasaules mantojuma komiteja. Jāpiebilst, ka 2012. gadā komiteja ziņojumā ieteica Maču Pikču pievienot Pasaules mantojuma apdraudēto objektu sarakstam, norādot, ka tur norit nekontrolēti labiekārtošanas darbi, pastāv pieejamības problēmas, kā arī "vairākkārt" pārsniegts noteiktais apmeklētāju ierobežojums.

www.travelnews.lv

 

 

20th Century Fox plāno atvērt tematisko parku Dienvidkorejā

17.07.2014

ASV filmu studija "Twentieth Century Fox", kas pērn paziņoja par plāniem Malaizijā būvēt savu pirmo atrakciju parku (attēlā), nu par vēl viena grandioza tematiskā parka un atpūtas kompleksa izbūvi vienojusies ar Korejas Kjonsannamdo provinces valdību.

"Twentieh Century Fox World Korea" atradīsies Pusanas-Činhe (Busan-Jinhae) brīvajā ekonomiskajā zonā Korejas dienvidaustrumos. Kā liecina sākotnējie plāni, tematiskais atrakciju parks būs daļa no lielāka atpūtas kompleksa, kurš kopumā aizņems 280 hektāru platību un viesus priecēs ar "atpazīstamākajiem un iecienītākajiem "Twentieth Century Fox" filmu un TV zīmoliem".

"Koreja mums paver unikālas iespējas pasaules mēroga atrakciju parka izveidei. Tas būs īpaši pievilcīgs ne vien vietējam patērētājam, bet arī strauji augošajam tūrisma tirgum Ķīnā, Japānā un citur Āzijā," atzinis "Twentieth Century Fox" produktu izstrādes nodaļas prezidents Džefrijs Godsiks.

Iecerēts, ka jaunais atrakciju parks ietvers izklaides zonas ar tādu "Twentieth Century Fox" radītu kases grāvēju kā "Svešais", "Ledus laikmets" un "Pērtiķu planēta" tematiku.

www.travelnews.lv

 

 

Londonā šogad prognozē rekordlielu ārvalstu tūristu pieplūdumu

14.07.2014

Jau pirmajos trīs 2014. gada mēnešos Londonā ieradušies vairāk nekā 3,6 miljoni ārzemju tūristu, kas ir labākais ceturkšņa rādītājs pilsētas vēsturē.
Nesen publicēti pētījuma "International Passenger Survey" (IPS) dati, kas atklāj tūristu skaita pieaugumu Londonā par 8,6 procentiem, salīdzinot ar šo pašu periodu 2013. gadā. Nozares eksperti šo faktu interpretē kā apstiprinājumu aplēsēm, ka Lielbritānijas galvaspilsētā šogad varētu ierasties vairāk ārzemju viesu kā jebkad iepriekš.

Kā izrādās, Londonai daudzsološas ir arī nesen publicētā "MasterCard" veiktā izvērtējuma "Global Cities Index" prognozes – pilsēta nodēvēta pat par populārāko tūrisma galamērķi pasaulē. Kā aplēsuši šī pētījuma veicēji, Londonā 2014. gadā varētu ierasties ap 18,7 miljoniem ārvalstu tūristu, kas ir par 300 000 vairāk kā Bangkokā pērn, kas tad ierindojās topa pirmajā vietā.

"Londona nu atzīta par pasaulē populārāko galamērķi. Mūsu pilsētas viesu skaits pierāda, ka Londona patiesi ir fenomenāla," tūrisma statistiku un prognozes komentējis Lielbritānijas galvaspilsētas mērs Boriss Džonsons.

IPS apkopotie dati liecina, ka Londonā ceļotāji ierodas aizvien kuplākā skaitā, lai apmeklētu pilsētā organizētās pasaules līmeņa izstādes, uzlūkotu pasaulslavenus tūrisma objektus, klātienē vērotu nozīmīgus sporta notikumus un ne tikai.

www.travelnews.lv

 

 

Boeing prezentē jaunas paaudzes rokas bagāžas nodalījumus

11.07.2014

Šķiet, ka "Boeing" būs izdevies spert nozīmīgu soli pretī teju ikviena ceļotāja ērtībām – jūlija sākumā ASV aviobūves gigants prezentēja jaunas paaudzes rokas bagāžas nodalījumus "Space Bins", kas, kā sola kompānijas pārstāvji, pasažieriem ļaus lidmašīnas salonā savietot vairāk bagāžas somu.

Katrā no jaunajiem nodalījumiem "Space Bins" būs iespējams ievietot sešas ceļasomas izmēros 23x36x56 centimetri, kas ir par divām bagāžas vienībām vairāk nekā līdzšinējos nodalījumos "Boeing 737NG" tipa lidaparātos ar "Boeing Sky" interjeru.

""Boeing Sky" pasažieru salonus jau šobrīd ļoti iecienījušas gan aviokompānijas, gan viņu klienti, tādēļ mēs tos turpinām uzlabot, radot vēl vairāk vietas ceļotāju somām," atzinusi "Boeing" pārstāve Beverlija Vaiza. Tiek piebilsts, ka pagaidām "Space Bins" nodalījumi būs pieejami pasūtītājiem, kuri izvēlēsies "Boeing 737NG" vai "737 MAX" tipa aviolainerus.

"Space Bins" rokas bagāžas nodalījumi lidmašīnas salonā izvietoti nedaudz zemāk, lai nodrošinātu labāku redzamību to dziļumā un atvieglotu somu ievietošanu. "Boeing" norāda, ka tie ir arī īpaši viegli aiztaisāmi. Tiesa gan, tiek solīts, ka aviopasažieri "Space Bins" pirmoreiz varēs iemēģināt vien ne ātrāk kā 2015. gada beigās.

www.travelnews.lv

 

 

 

Īlons Masks palīdz radīt muzeju Nikola Teslas Ņujorkas laboratorijā

09.07.2014

Par godu leģendārā izgudrotāja Nikola Teslas 158. dzimšanas dienai, amerikāņu miljardieris Īlons Masks ziedojis vienu miljardu ASV dolāru jauna zinātnes muzeja izveidei Longailendā.

Masks, kurš plašu atpazīstamību pasaulē iemantojis, pateicoties elektroauto kompānijai "Tesla Motors", kā arī kosmosa tūrisma uzņēmumam "SpaceX", finansiālo atbalstu sniedzis muzeja tapšanai serbu izcelsmes amerikāņu izgudrotāja kādreizējā laboratorijā Vordenklifā, Ņujorkas štatā (attēlā). Ar šādu paziņojumu uzņēmējs nāca klajā svinīgā ceremonijā 10. jūlijā, kas bijušās laboratorijas telpās tika rīkota par godu Nikola Teslas 158. dzimšanas dienai.

Vordenklifas laboratoriju Tesla savulaik izmantoja, lai veiktu visdažādākos pētījumus un eksperimentus, kas galvenokārt saistīti ar elektrību un magnētismu. Izgudrotājs tur uzbūvēja 57 metrus augstu antenu, ko izmantoja eksperimentiem ar radiosignālu bezvadu pārraidi.

Tiek solīts, ka jaunā muzeja "Tesla Science Center" ekspozīcija apmeklētājiem ļaus uzzināt, kā Teslas izgudrojumi ļāvuši izmainīt cilvēka dzīvi, kā arī ietvers interaktīvu laboratoriju, kurā interesenti varēs būvēt paši savu izgudrojumu prototipus. Tāpat muzejā darbosies "inovāciju stacija", kur uzņēmējiem tiks dota iespēja savas idejas pārvērst reālos produktos.

www.travelnews.lv

 

 

Atklās Eiropā lielāko tematisko izklaides parku Cinecittà World

07.07.2014

2014. gada 16. jūlijā Itālijas galvaspilsētā atklās Eiropā lielāko tematisko izklaides parku Cinecittà World (tulkojumā – ‘kino pasaule’), kas atrodas plašā teritorijā Romas dienvidos. Pēc parka veidotāju prognozēm, gadā apmeklētāju skaits sasniegs 4 miljonus.

Parka veidotāji sola priecēt apmeklētājus ar dažādām augsto tehnoloģiju atrakcijām – amerikāņu kalniņiem, ūdens izrādēm, un slavenu filmu iedvesmotām specefektu telpām. Savukārt tie, kuri atpūšas no asām izjūtām, varēs pavadīt laiku kādā no 11 kafejnīcām, 57 uzkodu un suvenīru bodēm vai baudīt kino īpaši ierīkotos kinoteātros. Nākotnē ieplānota arī plaša zaļā zona, ko varēs izmantot gan kā atpūtas vietu, gan kā filmēšanas laukumu.

Kino parka mākslinieciskais vadītājs ir Itālijas filmu mākslinieks Dante Fereti, kurš vairākkārt ieguvis "Oskara" prēmiju, piedaloties tādu kulta filmu veidošanā kā "Intervija ar vampīru", "Svīnijs Tods: Flītstrītas dēmoniskais bārddzinis", "Aviators" u.c.

Ņemot vērā pārdomāto kino parka arhitektūru un itāliešu uzsvaru uz gardu un kvalitatīvu ēdienu, varētu apgalvot, ka Cinecittà World ir vairāk nekā vienkārši atrakciju parks un ir lieliski piemērots ģimenes atpūtai.

www.travelnews.lv

 

 

Karību jūras koraļļu rifi draud izzust jau tuvāko 20 gadu laikā

04.07.2014

Dabas aizsardzības speciālisti izplatījuši brīdinājumu, ka krāšņie koraļļu rifi Karību jūrā jau tuvāko 20 gadu laikā varētu gandrīz pilnībā izzust.
Koraļļu rifi Karību jūrā, tostarp daudzās tūristu iecienītās niršanas vietās, pēdējo 40 gadu laikā sarukuši par vairāk nekā 50 procentiem, taču jau tuvāko 20 gadu laikā, ja vien netiks veikti radikāli aizsardzības pasākumi, draud izzust to lielākā daļa, tā uzskata vides zinātnieki.

Tiesa gan, viņi ir pārliecināti, ka papagaiļzivju populāciju atjaunošana, kā arī pasākumi, lai novērstu pārzveju un piekrastes piesārņošanu, varētu palīdzēt rifus saglābt. Zinātnieki atzīst, ka, veicot šādas darbības, rifi labāk pārciestu arī klimata pārmaiņas.

Šādi secinājumi veikti, sadarbojoties Pasaules koraļļu rifu pārraudzības tīkla, Starptautiskās dabas un dabas resursu aizsardzības savienības (IUCN), kā arī ANO Vides programmas speciālistiem. Kopš septiņdesmitajiem gadiem organizācijas kopumā analizējušas vairāk nekā 35 000 pētījumu, kas veikti 90 vietās Karību jūrā. Lai gan globālās klimata pārmaiņas ilgu laiku tika uzskatītas par galveno cēloni koraļļu rifu degradācijai, nu noskaidrots, ka daudz nopietnāka vērība būtu jāpievērš tur mītošo radību populācijām.

Koraļļu jūrā savulaik dzīvojošie jūraseži 1983. gadā kādas nenoskaidrotas slimības dēļ piedzīvoja masveida izmiršanu, savukārt pārzvejas dēļ vietējos ūdeņos gājušas bojā papagaiļzivis. Šie apstākļi izjaukuši rifu dabisko līdzsvaru, ļaujot aļģēm, no kā savulaik pārtika izmirušās sugas, apspiest koraļļus.
"Temps, kādā izzūd Karību jūras koraļļi, ir patiesi satraucošs," atzīst Karls Gustavs Lundins, IUCN pārstāvis. "Tomēr šis pētījums nes iedrošinošus jaunumus: Karību koraļļu liktenis ir mūsu rokās, turklāt ir pat zināms, kādi soļi jāveic, lai palīdzētu tiem atjaunoties."
Jāatzīmē, ka Karību jūra ir mājvieta deviņiem procentiem visu pasaulē atrodamo koraļļu rifu.

www.travelnews.lv

 

 

Indijas ministrs tūristes Goa pludmalēs aicina piesegties

02.07.2014

Kā uzskata kāds Indijas ministrs, atpūtniecēm Goa štata pludmalēs nevajadzētu tērpties bikini, jo tik pieticīgs apģērbs, pēc viņa domām, var radīt problēmas to valkātājām.
Goa štata sabiedrisko darbu ministrs Sudhins Davalīkars ir pārliecināts, ka sievietēm savas personīgās drošības dēļ būtu jāizvairās no pārāk pieticīga apģērba valkāšanas sabiedriskās vietās. Turklāt viņš pat ieteicis, ka bikini peldkostīmu valkāšana būtu jāaizliedz ar likumu. Tiesa gan, politiķa izteikumi raisījuši kritiku no sieviešu tiesību aktīvistu puses.

Ministrs sacījis: "Bikini valkāšana var novest pie dažādām problēmām, tostarp seksuālas uzmākšanās. Man šķiet, ka pludmalēs vispār vajadzētu aizliegt to valkāšanu. Nevajadzētu atļaut šādi ģērbtiem cilvēkiem iziet sabiedriskās vietās." Tāpat ministrs ierosinājis, ka vajadzētu sievietēm vakaros un nakts laikā aizliegt uzturēties bāros.
Jāatzīst, ka Davalīkara izteikumi seko vairākiem seksuāla rakstura noziegumiem, kuriem pēdējo gadu laikā uzmanību pievērsuši mediji visā pasaulē. Par ļaundaru upuriem visai bieži kļuvuši arī tūristi. Tā, piemēram, šī gada janvārī tika ziņots par seksuālu uzbrukumu kādai 52 gadus vecai sievietei no Dānijas, kura bija ieradusies Ņūdeli, bet tajā pašā mēnesī, braucot vilcienā Dienvidindijā, cieta 18 gadus veca labdarības darbiniece no Vācijas. Savukārt Indijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru federācijas rīcībā esošā informācija liecina, ka pēc plaši apspriestajiem izvarošanas gadījumiem 2012. gadā valsti apmeklēja par 35 procentiem mazāk sieviešu.
Indijas Goa štats ir iecienīts brīvdienu galamērķis atpūtniekiem no Eiropas – jo īpaši ziemas sezonā, kad ļaudis meklē patvērumu saulainās pludmalēs.

www.travelnews.lv

 

 

Japānas aviokompānijas spiestas atcelt reisus pilotu trūkuma dēļ

30.06.2014

Augstais vecāka gadagājuma iedzīvotāju īpatsvars Japānā nu sācis raisīt bažas aviācijas nozarē – jau tuvākajos mēnešos var tikt atcelti pat tūkstošiem avioreisu pilotu trūkuma dēļ.

Japānas zemo cenu aviokompānijas "Peach Aviation" pārstāvji norādījuši, ka šovasar pilotu trūkums varētu ietekmēt ap 2 000 avioreisu, turklāt jau šobrīd šī iemesla dēļ atcelti 448 reisi. Arī lidsabiedrība "Vanilla Air" nesen paziņojusi par līdzīgu problēmu – jūnijā jau tikuši atcelti 154 kompānijas reisi, jo tai nav izdevies pieņemt darbā pietiekošu skaitu pilotu.

Kā uzskata Japānas parlamenta locekle un bijušā aizsardzības ministre Juriko Koike, pilotu trūkums ir viens no pirmajiem būtiskajiem indikatoriem, kas liecina, ka valsts novecojušā populācija nākotnē var radīt lielas problēmas. Viņa izteikusi brīdinājumu, ka situācija, domājams, tikai pasliktināsies. "Mēs jau zinām, ka ievērojami sarucis pilotu skaits. Piecdesmitajos gados dzimušie patlaban gatavojas doties pensijā, taču tajā paša laikā trūkst jauno pilotu," viņa atzinusi.
Visvairāk pilotu trūkumu izjūt Japānas zemo cenu aviokompānijas, turklāt situācija pasliktinājusies vairāku jaunu, pēdējo divu gadu laikā dibinātu lidsabiedrību dēļ. Eksperti brīdinājuši, ka problēma tuvākajos gadu desmitos, visticamāk, skars arī visas pārējās Japānas tautsaimniecības nozares.

Jauno pilotu trūkums Japānā kļuvis par nozīmīgu problēmu vien divus gadus pēc tam, kad Starptautiskā Civilās aviācijas organizācija brīdināja, ka pieprasījums pēc šīs profesijas pārstāvjiem pasaulē, īpaši Āzijā, varētu dubultoties. 2014. gada janvārī Japānā strādāja 5 686 kvalificēti piloti, taču aviācijas nozares funkcionēšanai tuvāko astoņu gadu laikā nepieciešami vairāk nekā 7 000 pilotu. Tomēr jāatzīmē, ka jaunie piloti Japānā bieži vien ir neapmierināti arī ar, viņuprāt, salīdzinoši nelielo atalgojumu, uzsākot darbu vietējās aviokompānijās.

Šomēnes atcelto "Vanilla Air" avioreisu dēļ ceļojumu plāni tikuši izjaukti vairāk nekā divarpus tūkstošiem pasažieru. Lai gan lidsabiedrība notiekošajā nav tiešā veidā vainojusi valsts novecojušo populāciju, tās pārstāvis minējis, ka būtu jāveic uzlabojumi, kas saistīti ar jauno pilotu sagatavošanu.

www.travelnews.lv

 

 

 

Berlīnē atklāj bāru, kurā viesi var baudīt dzērienus ar iecienītāko smaržu aromātu

27.06.2014

Kādā Berlīnes viesnīcā durvis vēris jauns bārs, kura viesiem dota iespēja nobaudīt kokteiļus ar viņu iecienīto smaržu aromātu.
"Fragrances" Berlīnes viesnīcā "Ritz-Carlton" uzskatāms par pasaulē pirmo bāru, kura koncepcijas pamatā ir kokteiļi, kas pagatavoti kombinācijā ar pazīstamāko zīmolu smaržām. Bāra apmeklētāji tiek aicināti iepazīties, piemēram, ar "Giorgio Armani" un "Yves Saint Laurent" aromātiem, pēcāk baudot atbilstoši smaržojošu dzērienu.

Īpašajā dzērienu kartē, kuru radījis dzērienu pazinējs un smaržu eksperts Henings Haisens, atrodamie kokteiļi tiek pagatavoti, izmantojot pasaulē pazīstamāko zīmolu smaržas un tikai augstākās kvalitātes alkoholiskos dzērienus. Tiesa, "Fragrances" apmeklētājiem tiek piedāvāti arī "smaržīgi" bezalkoholiskie kokteiļi. Sastāvdaļas, kas izmantotas katra dzēriena pagatavošanā, norādītas blakus vitrīnā izvietotām smaržu pudelītēm, savukārt dzērieni tiek pasniegti unikālā veidā, atspoguļojot konkrēto smaržu iepakojuma dizainu.

"Izvēloties kokteili, viesi šeit pilnībā paļaujas uz savām maņām," atzīst "Ritz-Carlton" pārstāvis Arnts Haisens un paskaidro, ka bāra apmeklētāji var vienkārši pasmaržot dažādos aromātus, izvēlēties sev tīkamāko, pēc tam saņemot tieši tāpat smaržojošu dzērienu.
Tikmēr viesnīcas virtuves komanda viesiem sola sagādāt viņu izvēlētajiem "smaržīgajiem kokteiļiem" atbilstošas uzkodas. Tā, piemēram, deserts "Macaron Énorme" ar vaniļu un avenēm perfekti piederas dzērienam "Signorina", kas radīts, iedvesmojoties no modes nama "Salvatore Ferragamo" parfīma ar tādu pašu nosaukumu.

www.travelnews.lv

 

 

 

Berlīnē atklāj bāru, kurā viesi var baudīt dzērienus ar iecienītāko smaržu aromātu

27.06.2014

Kādā Berlīnes viesnīcā durvis vēris jauns bārs, kura viesiem dota iespēja nobaudīt kokteiļus ar viņu iecienīto smaržu aromātu.
"Fragrances" Berlīnes viesnīcā "Ritz-Carlton" uzskatāms par pasaulē pirmo bāru, kura koncepcijas pamatā ir kokteiļi, kas pagatavoti kombinācijā ar pazīstamāko zīmolu smaržām. Bāra apmeklētāji tiek aicināti iepazīties, piemēram, ar "Giorgio Armani" un "Yves Saint Laurent" aromātiem, pēcāk baudot atbilstoši smaržojošu dzērienu.

Īpašajā dzērienu kartē, kuru radījis dzērienu pazinējs un smaržu eksperts Henings Haisens, atrodamie kokteiļi tiek pagatavoti, izmantojot pasaulē pazīstamāko zīmolu smaržas un tikai augstākās kvalitātes alkoholiskos dzērienus. Tiesa, "Fragrances" apmeklētājiem tiek piedāvāti arī "smaržīgi" bezalkoholiskie kokteiļi. Sastāvdaļas, kas izmantotas katra dzēriena pagatavošanā, norādītas blakus vitrīnā izvietotām smaržu pudelītēm, savukārt dzērieni tiek pasniegti unikālā veidā, atspoguļojot konkrēto smaržu iepakojuma dizainu.

"Izvēloties kokteili, viesi šeit pilnībā paļaujas uz savām maņām," atzīst "Ritz-Carlton" pārstāvis Arnts Haisens un paskaidro, ka bāra apmeklētāji var vienkārši pasmaržot dažādos aromātus, izvēlēties sev tīkamāko, pēc tam saņemot tieši tāpat smaržojošu dzērienu.
Tikmēr viesnīcas virtuves komanda viesiem sola sagādāt viņu izvēlētajiem "smaržīgajiem kokteiļiem" atbilstošas uzkodas. Tā, piemēram, deserts "Macaron Énorme" ar vaniļu un avenēm perfekti piederas dzērienam "Signorina", kas radīts, iedvesmojoties no modes nama "Salvatore Ferragamo" parfīma ar tādu pašu nosaukumu.

www.travelnews.lv

 

 

 

Pētījums: Minerālūdens un zupas ir iecienītākais veids cīņā ar paģirām

25.06.2014

57% aptaujāto pēc alkohola lietošanas izjūt alkohola abstinences sindromu jeb paģiras. No tiem lielākā daļa (48%) cīņā ar paģirām izmanto minerālūdeni, savukārt 35% dažādas zupas. Minerālūdeni "Borjomi" 44% aptaujas dalībnieku ir atzinuši par iecienītāko nākamās dienas līdzekli pēc nakts uzdzīves.
Absolūti lielākais respondentu skaits (78%) "Borjomi" veiktajā pētījumā par Latvijas iedzīvotāju ēšanas un dzeršanas paradumiem atzīst, ka seko līdzi veselīgam uzturam, savukārt 26% atklājuši, ka izjūt vainas apziņu pēc tam, kad ir ļāvušies neveselīgas pārtikas vilinājumam.

Vairums pētījumā aptaujāto ir pārliecināti, ka ēd veselīgu un pareizu pārtiku. Veselīgu produktu iegādē galvenais izvēles faktors ir kvalitāte par izdevīgu cenu (58,9%) un tikai 5% respondentu galvenais izvēles kritērijs ir garša, nevis ēdiena veselīgums.
Augstā veselīgo pārtikas produktu cena, neveselīgo ēdienu kārdinājums un laika trūkums pagatavot veselīgas maltītes, ir starp galvenajiem iemesliem, kas attur latviešus no veselīga dzīvesveida ievērošanas.

"Cilvēkiem ir diezgan subjektīvs viedoklis par to, kas ir veselīgs uzturs un bieži vien domā, ka tiek ēsts pareizi, taču realitātē ir pilnīgi savādāk. Veselīga pārtika nebūt nav dārga, kas varētu atturēt pircēju no tās iegādes. Kaut vai tās pašas pilngraudu auzu pārslas no rītiem ir ļoti veselīgs un ieteicams pārtikas produkts, kurš neko daudz nemaksā. Arī saldumus var aizvietot ar lielveikalos plaši pieejamajiem augļiem," norāda uztura speciāliste Guna Rijkure.

Vīns ir populārākais alkoholiskais dzēriens, daudziem problēmas ar mēra sajūtu
36% aptaujāto par savu favorītu ir atzinuši vīnu, kam seko 18% dzirkstošā vīna piekritēji. 17% priekšroku dod stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem un tikai 10% respondentu alu ir atzinuši par savu iecienītāko alkoholisko dzērienu; 8% respondentu alkoholiskos dzērienus nelieto vispār.

"Alkohols atūdeņo organismu un izvada svarīgās minerālvielas, tāpēc arī nav nekāds brīnums, ka nākamajā dienā pēc nakts uzdzīves mūsu roka sniedzas pēc minerālūdens pudeles. Glāza "Borjomi" bikarbonāta ūdens satur lielu daudzumu vulkānisko minerālu un ātri atjauno minerālvielu līmeni organismā, kā rezultātā cilvēkam mazinās paģiru sindromi," skaidro Rijkure.

Paralēli paģirām, kuras izjūt 57% respondentu ievērojamai daļai aptaujāto ir problēmas ar vēdera labsajūtu. Pētījuma dalībnieki vēdera uzpūšanos (64,6%) un smaguma sajūtu (55,3%) ir minējuši starp biežākajiem gremošanas traucējumiem. Smaguma sajūtu vēderā 53% respondentu skaidro ar pārēšanos. Savukārt pie vēdera uzpūšanās 30% aptaujas dalībnieki vaino pārēšanos un 21% nesabalansētu diētu.
Pētījumā piedalījās 300 respondenti vecumā no 20-45 gadiem, kuri pēdējo 30 dienu laikā bija iegādājušies fasētu minerālūdeni.

www.travelnews.lv

 

 

 

Latvieši ārpus Latvijas Jāņus svinēs vismaz 20 valstīs

19.06.2014

Tuvojoties šī gada Vasaras saulgriežiem, portāls latviešiem pasaulē www.latviesi.com, sadarbībā ar latviešu kopienām ārpus Latvijas, ir apkopojis latviešu ārpus Latvijas organizētos Jāņu sarīkojumus.
Apkopotie dati liecina, ka šogad notiks vairāk nekā 50 latviešu Jāņu sarīkojumi, vismaz 20 valstīs: Amerikā, Austrālijā, Austrijā, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Igaunijā, Itālijā, Īrijā, Jaunzēlandē, Kanādā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Somijā, Vācijā, Zviedrijā un arī tādās eksotiskās valstīs kā Malta, Spānija un Apvienotie Arābu Emirāti.

Lai arī latviešu ārpus Latvijas mītnes zemes ir dažādas, ikvienā no tām Jāņu svinēšana plānota tradicionāli - ar latviešu dziesmām un dejām, pinot vainagus, kurinot ugunskuru, pušķojot telpas latviskā noskaņā, lasot Jāņu zāles, ēdot tradicionālo Jāņu sieru un dzerot latviešu alu.

Tā, piemēram, Latviešu biedrība Austrijā Klosterneuburg piemeklējusi svinību pļavu gan lustīgai līgošanai, gan arī telšu pilsētiņas būvniecībai, jo svinības ieplānotas līdz pat nākamās dienas pulksten 12.00. Tur notiks Svinīga Līgovakara atklāšana, konkurss "Skaistākais Jāņu vainags", Ugunskura aizdedzināšanas ceremonija, ģitāras skaņu pavadījumā skanēs Līgo dziesmas un sirsnīgas sarunas.

Eksotiski siltajās zemēs dzīvojošie latvieši Spānijā, Apvienotajos Arābu Emirātos un Maltā Jāņus aizvadīs jūras krastā, taču, piekopjot latviskās tradīcijas, piemēram, latviešu Jāņu svinībās Spānijā tiks lasīta informatīva lekcija par latviešu tradīcijām, Jāņu vēsturisko izcelsmi, bet priekšnesumus sniegs Madrides latviešu deju kolektīvs.
Pie latviešiem visā pasaulē svētku dienās ciemosies arī mākslinieki no Latvijas - Duets Inga un Normunds, grupa "Zenīts", "Ugunis", Gundega Graudiņa&Ieva Baltmiskyte, Agnese Nikolovska, Kristīne Ozoliņa, muzikanti Ieva Ploriņa, Eduards Krūmiņš, Alise Dimanta un Katrīna Dimanta, Edgars Lipors monoizrādē "Karavīrs", Baltu saime "Saules ceļš", Latvijas folkloras kopa "Teiksma", folkloras kopa "Svātra" no Daugavpils, Kristīnes Kārkles - Puriņas folkloras grupa, "Kokle" un Māriņas muzikanti, "Randiņš" no Rīgas, "Folkvakars" no Rīgas, Talsu draudzes koris "Amendas", folkloras kopa "Atštaukas", dūdenieki un koklētāji, koris "Aizkraukle", folkloras deju kopa "Senleja" no Siguldas.

Pilns šī gada Jāņu sarīkojumu apkopojums latviešu organizācijās ārpus Latvijas apskatāms portāla Latviesi.com notikumu kalendārā www.latviesi.com/notikumi.
Latviesi.com ir interneta medijs latviešiem ārpus Latvijas, kas sniedz noderīgu informāciju un nodrošina kopienas komunikācijas platformu latviešiem visā pasaulē, ar mērķi palīdzēt latvietības stiprināšanā, ikdienas sadzīvē un strādājot, studējot vai ceļojot ārpus Latvijas.

Latviesi.com nodrošina lielāko latviešu diasporas notikumu kalendāru, pasaules latviešu uzņēmēju un profesionāļu tīklu, organizāciju un kopienu katalogu, pa valstīm un tematiem sakārtotu noderīgu padomu apkopojumu, kā arī svarīgākās ziņas, kas saistošas tieši ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešiem.

www.travelnews.lv

 

 

 

5 lieliski padomi taupīgai atpūtai

16.06.2014

Reklāmraksts. Iegādājoties tūrisma aģentūrā atpūtas piedāvājumu silto zemju kūrortā 4 cilvēku ģimenei vari šķirties pat no vairākiem tūkstošiem eiro. Turpretim, ja ceļojuma organizēšanu uzņemsies pats, tas izmaksās krietni lētāk. Kā izdevīgāk atpūsties ārzemju kūrortos?

Pirmais padoms – kā izdevīgāk iegādāties avio biļetes?

Aviobiļešu izmaksas var aizņemt līdz pat trešo daļu no brauciena kopējām izmaksām. Tādēļ iesakām jau laicīgi meklēt biļetes portālos, kuri piedāvā izdevīgus lidojumus. Pieraksties aviokompāniju jaunumiem, lai savā e-pastā pirmais uzzinātu par izdevīgākajiem piedāvājumiem un akcijām. Arī avio biļešu pārdošanas portāli ir lielisks veids, kā ietaupīt - tajos ir iespējams atrast izdevīgākos piedāvājumus no visām pasaules aviokompānijām.

Otrais padoms – kā izdevīgāk uzturēties ārzemēs?

Ir dažādas mājaslapas, kuras piedāvā noīrēt dzīvokli (vai māju, daļu mājas, istabu u.t.t.) uz noteiktu laiku pie privātpersonas. Ja nevēlies īrēt dzīvokli, un vēlies uzturēties ārzemēs ar ierobežotu ceļojuma budžetu, izvēlies hosteli. Hosteļos pieejama koplietošanas virtuve, tā kā ietaupīt varēsi arī uz pārtikas izdevumiem. Ja tomēr vēlies apmesties lielākā komfortā, labākā izvēle būs viesnīca. Ja rezervēsi viesnīcu laicīgi – apmēram 2 – 3 mēnešus iepriekš, varēsi ietaupīt ap 50% no izmaksām. Šajā gadījumā palīdzēs speciālas mājaslapas, kuras piedāvā viesnīcu rezervēšanu visā pasaulē.

Trešais padoms – kā izdevīgāk pārvietoties ārzemēs?

Sabiedriskā transporta izmaksas citā valstī var būt ievērojami lielas. Reizēm izdevīgāk un ērtāk ir īrēt auto. Šajā jautājumā lieliski noder auto īres portāli. Jo laicīgāk rezervēsi automašīnu, jo lētāk tā tev izmaksās, turklāt cena ir atkarīga arī no īres perioda.
Ceturtais padoms - lejupielādē noderīgas aplikācijas, kuras palīdzēs ietaupīt naudu
Aplikāciju veikalā ir iespējams atrast ne vienu vien ceļojumu padomdevēju aplikāciju. Daudzas no tām būs maksas, bet ir vērts ieguldīt tajās aplikācijās, kuras var darboties arī off-line režīmā. Izvēlies aplikāciju, kuras kartē ir atzīmēti svarīgākie apskates objekti valstī, uz kuru dodies, kā arī pievienoti apraksti par šiem objektiem. Noderēs arī restorānu un veikalu uzskaitījums.

Piektais padoms – ko darīt, ja pietrūkst naudas?

Ja ievērosi šos padomus, pasūtījumus un rezervācijas veiksi laicīgi, atvaļinājums izdosies patīkams un varēsi ietaupīt. Tomēr, ja sapņu ceļojumam pietrūkst nedaudz naudas, vai tā aptrūkusies esot ārzemēs, pēc palīdzības vari vērsties pie ātro kredītu uzņēmumiem. Ātrie kredīti var sniegt atbalstu noteiktās situācijās. Salīdzini visus noteikumus, izvēlies sev visatbilstošāko kredītu un izvērtē savas iespējas to atmaksāt laicīgi.

Patīkamu atpūtu!

www.travelnews.lv

 

 

 

Lidmašīnas stjuarte nosauc dīvainākās pasažieru lūgtās lietas

13.06.2014

Ilgāka reisa laikā, domājams, nevienam vien pasažieriem gadījies iegrimt sapņainās pārdomās, nākot klajā ar lietu sarakstu, kas lidojumu ļautu patiesi izbaudīt: pudele atdzesēta šampanieša (taču ne par aviokompāniju piedāvātajām cenām), komfortabla gulta un telpa, kur ieslodzīt pļāpīgo blakussēdētāju.

Taču, ja var ticēt kādas aviokompānijas darbinieces atklāsmēm, daļa pasažieru lidojuma laikā nekautrējas lūgt pagalam dīvainas lietas. Kāda stjuarte, lietojot pseidonīmu Betija, portālā "Yahoo Travel" nosaukusi neparastākos priekšmetus, ko viņai lūguši ceļotāji.

Tā, piemēram, pasažieru vaicāto priekšmetu sarakstā Betija min hemoroīdu krēmu, nagu knaiblītes un skrūvgriezi. Kā izrādās, pēdējais kādam ceļotājam bijis nepieciešams, lai izjauktu lidmašīnas sēdekli un veiktu manipulācijas ērtākai sēdēšanai.

Vēl kāds optimistiski noskaņots pasažieris vēlējies, lai stjuarte viņam atnes papīra krūzīti ar vāku, salmiņu un nazi. Pavisam neparasts bijis viņa skaidrojums, kādēļ šīs lietas vajadzīgas – lai izgatavotu vienkāršu katetru.

Kādam citam ceļotājam bijusi vajadzīga pincete. Kad stjuarte jau teju steigusies to atnest, sekojis komentārs: "Pirms lidojuma iegāzos kaut kādos krūmos, tāpēc man no dibena jāizvelk ērkšķi".

Pasažieru lūgto lietu sarakstā ietilpst arī pildspalva, kura kādam ceļotājam bijusi nepieciešama, lai iztīrītu ausis, kā arī dezodorants. "Jāatzīst, ka atsevišķos starptautiskajos reisos es patiesi vēlētos, lai mums uz klāja būtu dezodorants, ko iedot pasažieriem," raksta Betija.

 

www.travelnews.lv

 

 

Vācu tūristi nevēlas atpūsties kopā ar krieviem, britiem un poļiem

10.06.2014

Vasaras atvaļinājumu laiks ir sācies un tūristi satiekas dažādos pasaules nostūros ar citu valstu ceļotājiem. Daži izvēlas vientuļas salas, bet citi cenšas sadzīvot lielākā kompānijā. Vācijas tūroperators «Urlaubstours» vēlējās aptaujas veidā noskaidrot vācu tūristu attieksmi pret citu valstu tūristiem. Aptaujā piedalījās 8.100 respondenti, kuriem bija jāatbild uz jautājumu: ''Kuri tūristi jums nepatīk un kāpēc?''. Aptaujas dalībniekiem tika piedāvātas 12 atbildes – krievi, briti, poļi, nīderlandieši, amerikāņi, ķīnieši, francūži, itāļi, japāņi, austrieši, šveicieši un, protams, paši vācieši.

65% vāciešu atzīmēja, ka ceļojuma laikā nevēlas būt kopā ar krievu tūristiem, jo tiem ir negatīva pieredze. Vācieši atzīmēja, ka krievu tūristos nepatīk dzeršana (74%) un skaļums (69%). Otrajā vietā ir briti (42%), jo tie ir piedzērušies (80%) un skaļi (66%), bet arī piekopj sliktas ēšanas manieres (40%). Trešajā vietā ir poļi (29%), kuri dzer (46%) un ir skaļi (37%).

Ceturtajā vietā vācu tūristi nevēlas redzēt savus tautiešus (18%), jo tie sistemātiski aizņem sauļošanās vietas (69%) un ir nelaipni (47%). Piektajā vietā ir nīderlandieši (15%), bet sestajā un septītajā ir amerikāņi un ķīnieši.

Vislabāk vācu tūristiem patīk būt kopā ar šveiciešiem, jo tikai 4% aptaujāto vāciešu nevēlējās būt kopā ar tūristiem no Šveices. Lielas simpātijas pieder arī austriešiem, japāņiem, itāļiem un frančiem.

www.travelnews.lv

 

 

ASV oficiāli atklās pasaulē augstāko klinšu kāpšanas sienu

05.06.2014

Rīno pilsētā Nevadas štatā oficiālo atklāšanu šonedēļ piedzīvos jauna atrakcija – pasaulē augstākā klinšu kāpšanas siena, kas visai atjautīgi izbūvēta uz kādas viesnīcas ēkas fasādes.
50 metru augstā atrakcija uz viesnīcas "Whitney Peak Hotel" sienas kāpējiem piedāvā arī neaizmirstamu skatu uz pilsētu. Turklāt, nokļūstot "virsotnē", tālumā paveras varens skats uz sniegotajiem Sjerranevadas kalniem.

Kāpšanas siena, kā arī pati jaunā viesnīca ar 150 modernisma stilā iekārtotiem numuriem oficiālā atklāšanā viesiem durvis vērs 7. jūnijā. Uz sienas, kurai dots nosaukums "BaseCamp", izvietoti atbalstpunkti atšķirīgās krāsās, kas norāda kāpšanas maršruta grūtības pakāpi. Tāpat objekts ietver 650 kvadrātmetru plašu "klinšu kāpšanas parku" viesnīcas iekštelpās. Atrakcija "BaseCamp" interesentiem būs atvērta septiņas dienas nedēļā, un pieaugušie tur savus spēkus varēs izmēģināt par aptuveni 17 ASV dolāriem jeb 13 eiro.
Jāatzīmē, ka līdzšinējā pasaulē augstākā klinšu kāpšanas siena "The Excalibur" – 37 metrus augsts, izliekts tornis – atrodas Nīderlandes pilsētā Groningenā.

www.travelnews.lv

 

 

Kafijas eksperts pieveic 21 000 kilometru perfektā dzēriena meklējumos

02.06.2014

36 gadus vecajam Donam Dvaitam, strādājot Lielbritānijas uzņēmumā "Taylors of Harrogate", darba devēja uzdevumā bijusi vienreizēja iespēja apceļot teju pusi pasaules, lai uzmeklētu sastāvdaļas perfektajai tasītei kafijas.
Dvaits, kurš sava visai apskaužamā komandējuma ietvaros kopumā mērojis 21 000 kilometru garu ceļu, nu atgriezies mājās, lai pavēstītu, kādas sastāvdaļas nepieciešamas pasaulē gardākās kafijas pagatavošanai. "Tas patiesi bija mans mūža ceļojums," viņš atzīst.

Kā izrādās, pašas labākās kafijas pupiņas Dvaitam izdevies uzmeklēt Njeri reģionā Kenijā. Pēcāk viņš pupiņas nogādājis Francijas Alpos, kur tās tika grauzdētas 3 842 metru augstumā virs jūras līmeņa – tā, lai process noritētu pie zemākas ūdens vārīšanās temperatūras. Nākamais solis ietvēra lidojumu uz Somijas Ilitornio provinci – idilliskiem, nomaļiem plašumiem Lapzemē aiz Polārā loka, kur dzīvo vien divi cilvēki uz kvadrātkilometru. Šeit Dvaits apmeklēja īpaši aizsargātus avotus, kuros, kā tiek uzskatīts, atrodams pasaulē tīrākais ūdens – tas slavens ar neparasti zemu minerālu, jo īpaši – magnija un kalcija – saturu un unikālu, mīkstu garšu.
Atgriežoties Lielbritānijā, Dvaits apciemoja vienu no "laimīgākajām govīm Lielbritānijā" vārdā Šanti, kas "audzināta" pēc hinduistu tradīcijām un nākusi no "The Beatles" leģendai Džordžam Harisonam piederoša ganāmpulka. Pēc tam kafijas pupiņu malšana tika uzticēta "Taylors of Harrogate" tehniķim Džeimijam Trībijam, bet noslēdzošajā degustācijā, piedaloties nejauši izvēlētiem ļaudīm, dzēriens tika atzīts par teicamu esam.
"Dievinu krūzi labas kafijas, un šis patiesi ir īpašs dzēriens. Tam ir ļoti izteiksmīga garša, un, noklausoties tā tapšanas stāstu, kļūst skaidrs, kādēļ tā," tā Dvaita radīto kafiju komentējis viens no degustatoriem Harijs Volšs.
Tikmēr pats Dvaits atzīst: "Kafijas nozare patlaban piedzīvo strauju izaugsmi. Aizvien vairāk cilvēku rada augsti kvalitatīvu kafiju, un lielu popularitāti iemanto dzērieni ar unikālām, ekskluzīvām garšām."

www.travelnews.lv

 

 

Jūrmalas Līvu Akvaparks ir saņēmis Trip Advisor izcilības sertifikātu

26.05.2014

21. maijā pasaulē labi zināmais ceļotāju portāls Trip Advisor paziņoja, ka Jūrmalas Līvu Akvaparks ir saņēmis izcilības sertifikātu jeb Certificate of Excellence.

Uzņēmumam sertifikāta iegūšana ir nozīmīgs notikums. Līvu Akvaparka klientu servisa vadītāja Laura Šīrante uzņēmuma vārdā pateicas par novērtējumu un teic, ka tas motivēs strādāt vēl labāk. "Esam priecīgi par šādu atzinību un paldies visiem, kas novērtēja Līvu Akvaparka darbu un piedāvātās iespējas dažādām gaumēm. Katrā gadījumā neapstājamies pie sasniegtā un arī turpmāk tieksimies noturēt servisa līmeni visaugstākajā līmenī, piedāvājot klientiem neaizmirstamas atpūtas iespējas lielākajā Ziemeļeiropas ūdens atrakciju parkā. Turklāt vasarā pēc rekonstrukcijas apmeklētājiem tiks atvērta jauna pludmale."
Seko mūsu Draugiem profilam un iegūsti vērtīgas balvas

Jāatzīmē, ka klienti, kuri vērtējuši akvaparku, pievienojuši arī noderīgus komentārus topošajiem apmeklētajiem. Tā, piemēram, kāda akvaparka apmeklētāja no Tallinas raksta: "Tā ir laba vieta, kur doties kopā ar bērniem. Bērni nemaz nevēlējās doties prom. Esmu pārliecināta, mēs noteikti šeit atgriezīsimies." Savukārt kāds somu ceļotājs Līvu Akvaparku nodēvējis par vietu, kas noteikti jāapmeklē. Viņš komentē: "Akvaparks ir milzīgs! Tajā ir vairāki slidkalniņi, turklāt akvaparks piedāvā vēl dažādas papildus aktivitātes, kā baseina bāru un spa." Soms arī min, ka akvaparks ir tuvu Rīgai, un arī nokļūšana uz to ar sabiedrisko transportu nemaksā dārgi. Apmierināta ar Līvu Akvaparka pakalpojumiem ir arī kāda ceļotāja no Sardīnijas, kas to nosaukusi par labāko vietu Latvijā.
Vairāk informācijas interneta vietnē www.akvaparks.lv

www.travelnews.lv

 

 

Piedāvā jaunu alternatīvu kosmosa tūristiem

19.05.2014

Šķiet, ka kompānijai "Virgin Galactic" parādījies jauns konkurents – kāds uzņēmums ar speciāla hēlija balona palīdzību sola nogādāt interesentus vairāk nekā 30 kilometru augstumā par cenu, kas ir trīsreiz zemāka nekā lidojumam plaši apspriestajā "SpaceShipTwo" suborbitālajā lidaparātā.

Par aptuveni 55 000 eiro jeb mazāk kā trešdaļu kompānijas "Virgin Galactic" piedāvātā lidojuma cenas ASV uzņēmums "World View" sola skatus, kas līdzinās austriešu izpletņlēcēja Fēliksa Baumgartnera redzētajiem, kad viņš, uzstādot pasaules rekordu, pērn nolēca no 39 kilometru augstuma.

Kapsulā, kas piestiprināta hēlija balonam, pietiek vietas astoņiem pasažieriem. Lidojumam noslēdzoties, kapsula no balona atdalīsies un piezemēsies ar izpletņa palīdzību. Maksimālajā augstumā pasažieri pavadīs divas stundas, kuru laikā viņiem būs iespēja notiekošajā dalīties ar ģimeni un draugiem – kapsulā būs pieejams internets.

Par projektu "Voyager" kompānija "World View" paziņoja jau 2013. gada oktobrī, tomēr pirmās biļetes interesenti var iegādāties tikai šonedēļ. Lai rezervētu vietu inaugurācijas lidojumā, kurš plānots 2016. gadā, jāveic iemaksa 5 000 ASV dolāru jeb aptuveni 3 650 eiro apmērā.
"World View" sola, ka lidojums hermētiski slēgtajā kapsulā noritēs tikpat komfortabli kā ceļojums pasažieru lidmašīnā. "Pasažieri varēs apbrīnot planētu Zemi visā tās krāšņumā no skatpunkta, kāds pieejams tikai astronautiem – iekārtu melnajā, tukšajā un bezgalīgajā visumā."

Lai gan kapsula nesasniegs "kosmosu", kura sākumu, kā noteikts starptautiskos standartos, iezīmē tā dēvētā Karmana līnija vien 100 kilometru augstumā, ASV Federālā Aviācijas administrācija "World View" plānotajiem ceļojumiem izmantojamo balonu nodēvējusi par "kosmosa lidaparātu".

www.travelnews.lv

 

 

Rietumeiropas augstākajā ēkā durvis ver viesnīca Shangri-La

13.05.2014

Debesskrāpī "The Shard", kas ir viens no jaunākajiem un iespaidīgākajiem orientieriem pie Londonas apvāršņa, nesen durvis vērusi ekskluzīva Honkongā bāzētās kompānijas "Shangri-La Hotels" viesnīca.

Luksusa viesnīca debesskrāpī "The Shard" ("Lauska"), kas ir augstākā celtne Rietumeiropā, izvietota no 34. līdz 52. stāvam. Tā ir jau 83. "Shangri-La" viesnīca pasaulē, kā arī uzskatāma par pirmo Londonas viesnīcu, kas atrodas augstceltnē.

Viesiem tiek solīti skati uz Lielbritānijas galvaspilsētu no vēl nebijušiem augstumiem – no "The Shard" numuriem iespējams uzlūkot gan Parlamenta ēku, gan Londonas Taueru, gan Svētā Paula katedrāli. "Shangri-La Hotel, At The Shard" atrodas vien dažu minūšu attālumā no vēsturiskā pilsētas centra jeb Londonas Sitijas, kā arī ir pirmā luksusa viesnīca Temzas dienvidu krastā.

"Esam radījuši unikālu viesnīcu, kura lieliski papildina ikonisko celtni un viesiem ļauj vērot lielisku Londonas panorāmu," atzīst "Shangri-La Hotels" prezidents Gregs Dogans.

Katrs no 202 "Shangri-La Hotel, At The Shard" viesiem paredzētajiem numuriem piedāvā gleznainu skatu uz pilsētu, turklāt tie ir vieni no lielākajiem Londonā ar vidējo platību 42 kvadrātmetri. Viesnīcas interjera dizainā galvenokārt ietverti ķīniešu tradicionālās mākslas elementi modernā interpretācijā.

www.travelnews.lv

 

 

Dubaija cer uz pasaulē apmeklētākās pilsētas titulu

10.05.2014

Nākotnes plāni attiecībā uz tūrisma nozari Dubaijas emirātā ir vairāk nekā ambiciozi – valdība sola darīt visu, lai Dubaija kļūtu par apmeklētāko pilsētu pasaulē un 2020. gadā šeit ierastos vismaz 20 miljoni tūristu.
2013. gadā apmeklētākās pasaules pilsētas titulu izpelnījās Londona, kur, kā liecina šonedēļ publicēti dati, ieradās 16,8 miljoni cilvēku, kas ir augstākais rādītājs pilsētā kopš 1961. gada, kamēr Dubaiju pērn apmeklēja aptuveni 11 miljoni tūristu.

Iecerēts, ka 20 miljonu viesu atzīmi Dubaija sasniegs ap desmitgades beigām, kas sakrīt ar plaši apspriesto notikumu – vispasaules arhitektūras un tehnoloģiju izstādi "Expo 2020", kura, kā lēš eksperti, vietējā budžetā varētu ienest ap 16,5 miljardiem eiro.
Pēc atgūšanās no globālās finanšu krīzes, kuras dēļ visai smagi cieta vietējā būvniecības nozare, nu Dubaijā ieplānots realizēt neskaitāmus ambiciozus projektus, īpašu uzmanību pievēršot jauniem tūrisma objektiem un infrastruktūrai. Piemēram, multimiljardu projekta "Mohammad Bin Rashid City" ietvaros paredzēts radīt iespaidīgu tūrisma, tirdzniecības un mākslas centru, kā arī "Mall of the World" – jau patlaban topošu tirdzniecības centru, kas būs lielākais pasaulē.
Tikmēr uz Zilo Ūdeņu salas (Bluewater Island) taps "The Dubai Eye" – pasaulē lielākais panorāmas rats, savukārt kanāla "Dubai Water Canal" izbūves kulminācijā pilsētniekus un tās viesus priecēs 450 jauni restorāni, četras viesnīcas un vairākas jahtu piestātnes.

www.travelnews.lv

 

 

Batumi. Lai dzīvo slavenais gruzīnu vīns

05.05.2014

Vai zinājāt, ka Gruzijā aug ap 400 vīnogu šķirņu? Jā, gan, tā ir balta patiesība. Cilvēks iet gar dažādiem vīnogulājiem, noplūc pa odziņai un brīnās – kā gan tas var būt, ka katra nākamā garšo savādāk un vēl gardāk par iepriekšējo! Vīnu – sarkano, balto, rozā - te dara katra ģimene, un, starp citu, pirmās arheoloģiskās liecības par vietējās vīndaru kultūras pirmsākumiem datējamas jau ar 6. gadu tūkstoti pirms mūsu ēras. Gruzijā vīns tradicionāli tiek darīts lielās, zemē ierakstās māla krūkās kvevri.
Gruzijā vīns ir neatņemams maltītes un saviesīgās dzīves elements, jo ikviens ir dzirdējis par garajiem, daiļrunīgajiem gruzīnu tostiem, kas priecē arī katru šīs viesmīlīgās un saulainās zemes viesi!

Batumi jūs gaida dažādas vīna šķirnes, jo arī Adžārija lepojas ar saviem vīnogulājiem. Ciemiņus ielūdz vīna nami, kur vīns tiek ne tikai degustēts, bet arī pieredzējuši vīndari iepazīstina ar tā darīšanas tradīcijām un labprāt izrāda vīna pagrabus un vīnogulājus.
Vasara ir tik tuvu! Brauciet nogaršot slaveno gruzīnu vīnu Batumi un Adžārijā.

Autore: Sarmīte, Gerogia Travel RSP

www.travelnews.lv

 

 

Ēģiptē oficiāli atklāj faraona Tutanhamona kapeņu kopiju

01.05.2014

Leģendārā faraona Tutanhamona kapeņu saudzēšanas nolūkos Luksorā oficiāli atklāta to kopija.
Kopija izveidota ar nolūku saudzēt oriģinālu, kurš var gūt neatgriezeniskus bojājumus lielā senvietas apmeklētāju skaita dēļ. Kā atzinis Ēģiptes tūrisma ministrs Hišāms Zazū, šis solis ļauj demonstrēt, ka valsts tūrisma nozare palēnām atgūstas no krīzes un piedzīvo arvien jaunus uzlabojumus.

Kapeņu trauslās sienas lēnām sadrūp, turklāt apmeklētāju izraisīto temperatūras un mitruma līmeņa svārstību dēļ pastāv pat to pilnīgas sabrukšanas risks. Iespaidīgā kopija radīta, izmantojot jaunākās paaudzes 3D skenerus precīzu detaļu atveidošanai, un šis process prasījis trīs gadus.
Valsts tūrisma nozares pārstāvji cer, ka tūristi turpmāk apmeklēs kapeņu kopiju nevis oriģinālu, kurš ar laiku apmeklētājiem varētu tikt slēgts.
Faraona Tutanhamona kapeņu kopiju izstrādājis Madrides uzņēmums "Factum Arte", kurš jau iepriekš realizējis dažādus projektus muzejos visā pasaulē. Kopija uzstādīta namā, kurā reiz dzīvojis Hovards Kārters – britu arheologs, kurš 1922. gada 4. novembrī Karaļu ielejā Luksorā veica sensacionālo atklājumu un uzgāja Tutanhamona kapenes.

www.travelnews.lv

 

 

Topošā debesskrāpī Ķīnā uzstādīs pasaulē ātrāko liftu

27.04.2014

Patlaban vēl topošu debesskrāpi Ķīnas pilsētā Guandžou plānots aprīkt ar superātru liftu, kurš 95 stāvu augstumā ļautu nokļūt vien nepilnas minūtes laikā.
Lifts, kurš, visticamāk, būs ātrākais pasaulē, spēs sasniegt ātrumu 72 kilometri stundā, no puskilometru augstās ēkas pirmā stāva līdz pēdējam pasažierus nogādājot tikai 43 sekundēs. Tiek solīts, ka zibenīgi ātrais brauciens būs arī īpaši komfortabls – šim nolūkam lifts aprīkots ar modernām tehnoloģijām.

Kā apgalvo izgatavotājs "Hitachi", jaunajā ātrgaitas liftā būs nodrošināta automātiska gaisa spiediena regulācija, lai pasažieriem spējā brauciena laikā "neaizkristu" ausis. Tāpat īpaša sistēma liftam neļaus šūpoties horizontālā virzienā, turklāt avārijas situācijās par drošību gādās spēcīgas, karstumizturīgas bremzes.
Jāpiebilst, ka pasaulē ātrāko liftu interesenti varēs izmēģināt vien no 2016. gada, kad plānota debesskrāpja "Guangzhou CTF Financial Centre" oficiālā atklāšana. Ēkas augstums būs 530 metri, kas ļautu to ierindot pasaulē augstāko celtņu sarakstos.

www.travelnews.lv

 

 

Japānā tūristiem atklāj 15 metrus augstas "sniega sienas"

22.04.2014

Par "sniega koridoru" dēvētais Tatejamas–Kurobes (Tateyama Kurobe) kalnu ceļa posms, kas ved cauri Hidas (Hida) kalniem, atkal kļuvis pieejams tūristu ekskursijām.

Ceļu, kuru no abām pusēm šogad ieskauj vismaz 15 metrus augstas "sniega sienas", aprīļa vidū pēc piecu mēnešu pārtraukuma ieradās apbrīnot pirmie tūristi. Acīm neticamajam skatam aptuveni puskilometru garajā kalnu autoceļa posmā ik pavasari milzu uzmanību velta gan paši japāņi, gan ārzemnieki, un katru gadu to kopumā apmeklē vismaz viens miljons interesentu.

Tatejamas–Kurobes kalnu ceļu atklāja 1971. gadā. Lai gan maršruta kopgarums ir vien 37 metri, tā vertikālais kāpums ir gandrīz divi kilometri, un augstākajā punktā ceļš atrodas 2 450 metrus virs jūras līmeņa. Maršruts ietver vairākas gleznainas pieturvietas, tostarp Kurobes dambi, karstos avotus un par Japānas Ziemeļu Alpiem dēvētos Hidas kalnus, tomēr tūristu vidū populārākais objekts ir Murudo "sniega koridors".
Tojamas prefektūras Tatejamas pilsētiņas apkaimē ik gadu izkrīt rekordliels daudzums sniega. Vidēji tie ir septiņi metri, bet reizēm – pat veseli 20 metri, kas nodrošina ideālus veidošanās apstākļus gigantiskajām "sniega sienām". Jāpiezīmē, ka šogad tūristi tās varēs skatīt līdz pat 22. jūnijam.

www.travelnews.lv

 

 

Jauna atrakcija ASV piedāvās "kritienu" no 126 metru augstuma

15.04.2014

Izklaides parku centieni bezbailīgākajiem interesentiem piedāvāt aizvien ātrākas, augstākas un pārgalvīgākas atrakcijas, šķiet, ir neremdināmi. Atrakciju parkā "Six Flags Great Adventure" Džeksonas pilsētā Ņūdžersijas štatā, ASV nesen noslēgušies būvdarbi pie atrakcijas "Zumanjaro Drop of Doom", kas atpūtniekiem sola galvu reibinošu, 10 sekundes ilgu "kritienu" no augstuma, kas pielīdzināms aptuveni ēkas 40. stāvam.

"Zumanjaro Drop of Doom", kas ir augstākā tā dēvētā "vertikālā kritiena" atrakcija pasaulē, piedzīvojumus mīlošiem parka apmeklētājiem piedāvās lēnu pacelšanos 126 metru augstumā, kā laikā viņi varēs baudīt ainavu un sagatavoties ārkārtīgi spējam kritienam – atrakcija sasniedz 145 kilometrus stundā lielu ātrumu, tādēļ sagaidāmās izjūtas ne velti tiek pielīdzinātas lēcienam ar gumiju no augstas klints. Apmeklētājiem jaunā atrakcija durvis vērs jau šovasar.

www.travelnews.lv

 

 

Sers Ričards Brensons meklē zēnu, kurš iedvesmojis radīt "Virgin Galactic"

10.04.2014

Britu miljardieris sers Ričards Brensons uzsācis kampaņu, lai atrastu kādu zēnu, kurš viņu savulaik "iedvesmojis" attīstīt kosmosa tūrismu un radīt "Virgin Galactic".

Kā atzinis Brensons, 1988. gadā telekanāla BBC ēterā bērnu šovā "Going Live!" viņam bijusi interesanta saruna ar kādu zēnu vārdā Šihans Musafers, kurš uzņēmēju esot iedvesmojis dibināt kompāniju "Virgin Galactic".

"Vai kaut reizi esat domājis par ceļošanu kosmosā?" telefonsarunā tiešraidē mazais zēns toreiz jautājis Brensonam.
"Tas būtu burvīgi," viņš atbildējis. "Domāju, ka teju ikviens, kurš šobrīd skatās šovu, vēlētos ceļot kosmosā. [..] Tāpēc, ja tu [Musafer] uzbūvēsi kosmosa kuģi, es labprāt došos tev līdzi!"
Lai gan kopš iedvesmojošās sarunas apritējuši jau 26 gadi, Brensons nu sola darīt visu iespējamo, lai atrastu Šihanu, kurš patlaban, domājams, varētu būt vismaz 30 gadus vecs.

Šobrīd gan nav skaidrs, vai Šihanam tiks piedāvāta iespēja doties lidojumā ar "SpaceShipTwo", vai arī viņš tiks uzaicināts klātienē skatīt daudzkārtizmantojamā suborbitālā kosmosa kuģa startu "Virgin Galactic" "kosmosa ostā" Ņūmeksikas štatā, ASV.

Tiesa gan, pieņemot, ka Šihans Musafers tiktu atrasts, līdz iespējai izmantot "VIP biļeti" viņam varētu nākties gaidīt krietnu laiciņu. Kā uzskata grāmatas "Branson: Behind The Mask" autors Toms Bauers, "SpaceShipTwo" nepieciešams pārbūvēt, lai tas spētu sasniegt tādu ātrumu un augstumu, kāds nepieciešams ASV Federālās Aviācijas administrācijas licences saņemšanai komerciālajiem lidojumiem kosmosā. Lai atbilstu prasībām, tam jāsasniedz vismaz 100 kilometru augstums, taču patlaban "SpaceShipTwo" pievārējis vien 21 kilometra atzīmi.

Jāpiezīmē, ka cena lidojumam kosmosā vienai personai ar "Virgin Galactic" šobrīd ir 250 000 ASV dolāru, un, kā atzīst uzņēmuma pārstāvji, patlaban šādu piedzīvojumu rezervējuši jau vairāk nekā 700 interesentu.

www.travelnews.lv

 

 

Nosauc 10 pasaulē apmeklētākos muzejus

07.04.2014

Kā liecina nesen apkopoti dati, trīs no 10 pērn pasaulē visapmeklētākajiem muzejiem atrodas Londonā, bet trīs – Parīzē.
10 pasaulē apmeklētāko muzeju topā, kuru publicējis laikraksts "The Art Newspaper", nepārprotami pirmajā vietā ierindojies Luvras muzejs, kuru 2013. gadā apmeklējuši gandrīz 10 miljoni interesentu. Otrajā vietā – Britu muzejs Londonā ar 6,7 miljoniem, bet trešajā – Ņujorkas Metropolitēna mākslas muzejs ar nedaudz vairāk kā sešiem miljoniem apmeklētāju.

Pasaulē apmeklētākie muzeji (dati par 2013. gadu):
1. Luvras muzejs, Parīze, Francija – 9 334 435 apmeklētāji
2. Britu muzejs, Londona, Lielbritānija – 6 701 036 apmeklētāji
3. Metropoles mākslas muzejs, Ņujorka, ASV – 6 226 727
4. Nacionālā galerija, Londona, Lielbritānija – 6 031 574
5. Vatikāna muzeji, Vatikāns – 5 459 000
6. Teita modernās mākslas muzejs, Londona, Lielbritānija - 4 884 939
7. Nacionālais pils muzejs, Taibei, Taivāna – 4 500 278
8. Nacionālā mākslas galerija, Vašingtona, ASV – 4 093 070
9. Pompidū centrs, Parīze, Francija – 3 745 000
10. Orsē muzejs, Parīze, Francija – 3 500 000

www.travelnews.lv

 

 

2013. gadā ievērojami samazinājies aviokatastrofās bojāgājušo skaits

04.04.2014

Cik droši ir ceļot ar lidmašīnu? Šāds jautājums pēc "Malaysia Airlines" lidmašīnas mīklainās pazušanas, domājams, nodarbina daudzu prātus.
Starptautiskā Gaisa transporta asociācija (IATA) nesen apkopojusi statistikas datus par 2013. gadu, kuri kārtējo reizi apliecina, ka gaisa transports mūsdienās patiesi ir viens no drošākajiem pārvietošanās veidiem.

Kā liecina IATA apkopotie dati, 2013. gadā pasaules aviokompānijas apkalpojušas vairāk nekā trīs miljardus pasažieru, kuri ceļojuši kopumā 36 miljonos reisu. Aizvadītā gada laikā komerciālajā aviācijā fiksēts 81 nopietns incidents, kuros kopumā dzīvību zaudējuši 210 cilvēku, kas ir teju uz pusi mazāk nekā 2012. gadā.
Tas nozīmē, ka aviokatastrofās vidēji bojā gājis viens no aptuveni 14 000 000 pasažieru. Salīdzinājumam – Pasaules Veselības organizācijas dati par 2010. gadu liecina, ka ceļu satiksmes negadījumos uz vien 100 000 cilvēku vidēji pasaulē bojā gājuši 18.

IATA apkopotie dati liecina, ka drošāka kļuvusi ceļošana arī ar Āfrikas valstu lidsabiedrībām, kas iepriekš tika uzskatīts par problemātisku reģionu – salīdzinot ar 14,8 negadījumiem 2012. gadā, pērn Āfrikā uz vienu miljonu avioreisu reģistrēti uz pusi mazāk jeb 7,45 negadījumi.

www.travelnews.lv

 

 

Ņujorkā uzstāda pirmo diennakts kūciņu automātu

01.04.2014

Ņujorkas iedzīvotāji un viesi, pateicoties pirmajam kūciņu automātam pilsētā, turpmāk ar vienas pogas spiedienu 24 stundas diennaktī varēs iegādāties svaigas un gardas tējas kūciņas.
"Kūciņas šeit ir tikpat svaigas kā veikalā," laikrakstam New York Post pastāstījis Čārlzs Nelsons, kurš kopā ar sievu nodibinājis uzņēmumu "Sprinkles Cupcakes". Koši rozā kūciņu tirdzniecības automāts novietots blakus to ceptuvei Leksingtona avēnijā Manhetenā.

Lai gan Ņujorkā šāda iekārta uzstādīta pirmoreiz, tā nebūt nav pirmā un vienīgā pasaulē. Tā paša uzņēmuma "Sprinkles Cupcakes" kūciņu automāti atrodami arī citās ASV pilsētās – Losandželosā, Čikāgā, Atlantā un Dalasā.
Automāts ar skārienjutīgo ekrānu klientiem piedāvā izvēlēties kādu no 20 kūciņu veidiem. Tas darbojas līdzīgi bankomātam – izvēloties kūciņu, atliek vien ievietot maksājumu karti, lai veiktu pirkumu, un jau drīz tā, iesaiņota apetīti rosinošā kastītē, tiek izsniegta. Automāts divas vai trīs reizes dienā tiek papildināts, un tā maksimālā ietilpība ir 760 kūciņas, no kurām katra nopērkama par 4,25 ASV dolāriem.

www.travelnews.lv

 

 

Pie Lielā kanjona iecerēts būvēt izklaides un atpūtas centru

28.03.2014

Aizmirstiet par Lasvegasu – kādēļ gan nedoties azartspēļu vilinājumā turpat Lielajā kanjonā? Kāda ASV uzņēmuma plāni liecina, ka jau drīzumā vienā no pasaulē pazīstamākajiem un iespaidīgākajiem dabas objektiem varētu tapt kūrorts un kazino "Grand Canyon Escalade".
120 miljonu ASV dolāru vērtā izklaides kompleksa būvniecība, visticamāk, noritēs uz Navaho indiāņu zemes Arizonas štatā, no kurienes paveras skats pāri Lielajam kanjonam. Šībrīža plāni ir itin ambiciozi – iecerēts izbūvēt trošu vagoniņu līniju, kas tūristus nogādātu lejup pie Kolorādo upes, kur viņi savukārt varētu doties aptuveni puskilometru garā pastaigā uz restorānu un amfiteātri.

Tomēr ambiciozā projekta realizēšana var būt apgrūtināta, jo, tā kā kūrorts atradīsies Navaho rezervāta teritorijā, lēmums par tā būvniecību jāapstiprina indiāņu ciltij.
Kā atzīst projekta izstrādātāji, tas varētu iepriecināt tūristus, kuri apmeklē Lielo kanjonu, taču dažādu iemeslu dēļ nedodas pārgājienā lejup pie Kolorādo upes. Tiek piebilsts, ka mūsdienu tūrists bieži vien steidzas, tādēļ viņam nepieciešama iespēja pie kārotajiem apskates objektiem nokļūt pēc iespējas ātrāk.

www.travelnews.lv

 

 

Rīgas Porcelāna muzejā ir apskatāma izstāde MOŠANĀS

24.03.2014

No 21. marta līdz 20. aprīlim Rīgas Porcelāna muzejā būs apskatāma mākslinieces Tatjanas Krivenkovas un keramiķes Jekaterinas Sazonovas kopīga izstāde MOŠANĀS. Izstādes atklāšana 21. martā pulksten 17.00.
Tatjana Krivenkova savā radošajā daiļradē vienlīdz veiksmīgi apvieno darbošanos glezniecībā, keramikā un grafikā. Izstādē MOŠANĀS būs apskatāma viņas krāsaino litogrāfiju sērija Asni, kas lieliski demonstrē mākslinieces raksturīgākās rokraksta pazīmes – minimālistiska, bet vienlaikus gleznieciska estētika, neuzbāzīgs konceptuālisms un domas viengabalainība.

Jekaterina Sazonova ir talantīga keramiķe no Pēterburgas, kur studējusi dizainu un mākslu. Viņa strādājusi vienā no Eiropas senākajām un izcilākajām porcelāna ražotnēm – Imperatora Porcelāna rūpnīcā, un ir daudzu tajā ražoto servīžu dizaina autore. Šajā izstādē būs skatāmi viņas mākslas darbi ar asociatīvu augu motīvu, kā māksliniece pati saka –kāposti. Jekaterinas Sazonovas darinātajiem dizaina un mākslas darbiem piemīt vienkārša, pat askētiska, bet izteiksmīga forma un izsmalcināta stila izjūta.
Abas mākslinieces vieno sirsnīga vienkāršība gan mākslā, gan dzīvē, augsti standarti un atbildības sajūta pret savu mākslas darbu skatītāju.

www.travelnews.lv

 

 

Ķīnā durvis vērs "ačgārnā māja"

21.03.2014

Fendzjinā Šanhajas dienvidrietumos strādnieki veic noslēdzošos darbus, lai jau drīzumā apmeklētājiem durvis varētu vērt "ačgārnā māja".
Kā ziņo vietējie mediji, itin savādā būve (attēlā) plašākai publikai būs apskatāma jau aprīlī. Ačgārna tā ir ne tikai no ārpuses – arī mēbeles un citi priekšmeti nama interjerā izvietoti "kājām gaisā".

Fendzjinas senpilsēta labi pazīstama ar antīkajiem akmens tiltiem, kas datējami ar Juaņu dinastijas periodu (13.–14. gadsimts), un ir populārs gan vietējo, gan ārzemju tūristu galamērķis.

www.travelnews.lv

 

 

Tunisija - valsts ar iespaidīgu vēsturi un lieliskiem kūrortiem

17.03.2014

Tunisija atrodas Āfrikas ziemeļu daļā pie Vidusjūras. Tunisijai ir sena vēsture un skaista daba, tāpēc tā kļuvusi par iecienītu tūrisma galamērķi. Ir vairāki veidi, kā izbaudīt atpūtu Tunisijā, sākot no brīvdienu pavadīšanas Vidusjūras krastā līdz valsts apskatīšanas, dodies kādā no iespējamajām ekskursijām.

Galvenie Tunisijas kūrorti atrodas rietumu krastā – La Goulette, kas ir tuvu valsts galvaspilsētai Tunisai un Monastira, kas ir tālāk uz dienvidiem. Vairums viesnīcu atrodas jūras krastā, kurām ir sava privātā pludmale, kas pieejama tikai viesnīcas viesiem. Pludmalēs tiek piedāvātas dažādas ūdens aktivitātes, piemēram, braukšana ar ūdensmotociklu vai celšanās gaisā ar paraplānu. Tāpat kā citās Vidusjūras valstīs, ar Tunisijā iespējams atrast „apslēptās” pludmales, kurās būs mazāk cilvēku un dzidrāks ūdens. Šādas pludmales atradīsies tālāk no ierastajiem kūrortiem, piemēram, pilsētās Sidi El Mekki, Sounine un Sousse and Zarzis.

Tunisijas dienviddaļā atrodas Sahāras tuksnesis, kas ir lielākais smilšu tuksnesis pasaulē un aizņem ceturtdaļu visas Āfrikas. Tūristi ir ļoti iecienījuši doties izbraukumā ar džipiem pa tuksneša smilšu kāpām. Šāds brauciens ir visai aizraujošs, brīžiem pat ekstrēms. Džipu vada pieredzējuši vadītāji, tāpēc var droši uz viņiem paļauties. Tuksneša tūres laikā ir vairākas pieturas, atkarībā no paredzētās ekskursijas. Iespējams pieturēt pie vietas, kur tika filmēta filma „Zvaigžņu kari”, kur vēl saglabājušies smilšu-klinšu namiņi. Bez tam, tiek piedāvāta iespēja arī doties izjādē ar kamieli pa zeltaino tuksnesi. Tāpat arī var doties apskatīt Džerīda sālsezeru, kurš kādreiz atdalījies no Vidusjūras un izžuvis.

Interesanti apskatīt būs ar seno pilsētu Kartāgu. Pāris gadsimtus pirms mūs ēras pilsēta bija ļoti ietekmīga un pat sacentās ar Romas impēriju, taču tā rezultātā izcēlās konflikts, un kara laikā pilsēta tika nopostīta un pievienota Romai, kā impērijas province. Kartāgas atrašanās vieta ir tuvu Tunisijas galvaspilsētai, tāpēc nebūs problēmu to apmeklēt. Pa senās pilsētas drupām būtu vērtīgi pastaigāt gida pavadībā, lai nedaudz iepazītos ar tās vēsturi.

Kā jau jebkurā valstī, noteikti jāapmeklē arī tās galvaspilsēta. Tunisijas galvaspilsētā Tunisā varēs apskatīt vairākas mošejas un katedrāles, vēsturiskos objektus un muzejus. Viens no ievērojamākajiem muzejiem – Bardo – ietver milzīgu mozaīku kolekciju no seno romiešu laikiem, kā arī dažādas citas senlietas. Tāpat arī jāapskata Tunisas vecpilsēta jeb medina, kas apzīmē apgabalu ar daudzām, mazām ieliņām.

Tunisija tiek uzskatīta par vienu no drošākajām Āfrikas valstīm, taču neliela piesardzība par ļaunu nenāks. Visvairāk jāuzmanās no apkrāpšanas ar cenām. Pirms kādas preces pirkšanas vai kāpšanas taksī vienmēr jāprasa, cik tas izmaksās, citādi pēc tam var tikt nosaukta astronomiska summa.  

Tā kā Tunisija ir musulmaņu valsts, jāatceras, ka jāģērbjas pieklājīgi, izejot ārpus viesnīcas un pludmales zonas. Var vilkt gan šortus, gan krekliņus ar īsām piedurknēm, taču nevajag pārspīlēt. Tunisija šajā ziņā ir mazāk aizspriedumaina, nekā citas islāma valstis, taču diez vai vajag riskēt ar iekulšanos liekās problēmās par to, ka esi pārāk niecīgā apģērbā. Ejot iekšā svētvietās, piemēram, mošejā, jāatceras, ka jābūt nosegtiem gan pleciem, gan ceļiem.

www.travelnews.lv

 

 

Nepāla apsver plānus iznomāt Himalajus privātiem uzņēmumiem

13.03.2014

Lai samazinātu alpīnistu skaitu uz Everesta, vairākas citas Himalaju virsotnes Nepālā jau drīzumā var tikt iznomātas privātiem tūrisma uzņēmumiem.

Itin strīdīgā taktika ietver plānus piedāvāt uzņēmējiem izmantot daļu no 326 Nepālas teritorijā ietilpstošajām Himalaju virsotnēm, lai attīstītu tos kā jaunus tūrisma produktus. Šāds solis ir mēģinājums gūt lielāku finansiālu labumu, vienlaikus cīnoties ar pārlieku lielo alpīnistu skaitu uz pasaules augstākā kalna Everesta.

Nepālas Tūrisma ministrijas pārstāvis Mohans Krišna Sapkota skaidro: "Esam uzsākuši debates par līdz šim neiekaroto virsotņu nodošanu privātajam sektoram, lai šie kalni varētu kļūt par jauniem tūrisma produktiem. Tas attieksies gan uz vietējām, gan ārvalstu kompānijām."

Pagaidām gan netiek precizēts, kad šāds priekšlikums varētu tikt īstenots, jo vēl joprojām norit diskusijas par iznomājamo virsotņu skaitu un citām detaļām. Tikmēr Nepālas Alpīnisma asociācija ieceri nodēvējusi par "lielisku soli".

www.travelnews.lv

 

 

Septiņi galamērķi, kas vislabāk skatāmi nakts melnumā

11.03.2014

Pastaigām tumsā, kuras papildina naksnīgs vējš un zvaigznēm rotāts debess jums, allaž piemīt noslēpumaini romantiska dzirksts. Ja jūs nebaida nakts maģija, ir vērts pabūt vietā, kur gaisma tumsu mij kādā apbrīnojamā veidā.


Moskītu līcis, Puertoriko

Moskītu līcis Puertoriko tiek uzskatīts par spožāko no pasaules astoņiem bioluminiscentajiem līčiem. Pelde vai brauciens kajakā pievakarē ir labākais veids, kā novērot spīdošā ūdens fenomenu, kas rodas, īpašiem mikroorganismiem reaģējot uz pat vissīkāko kustību un izstarojot pasakainu gaismu.


Makenzijas upes baseins, Jaunzēlande

Makenzijas apgabals ir viens no iemesliem apmeklēt Jaunzēlandi – tas ir pasaulē lielākais un, iespējams, titulam visatbilstošākais Starptautiskais Tumšo debesu rezervāts. Tas nozīmē, ka šī vieta ir ideāli piemērota nakts debess burvības vērošanai visā tās pilnībā. Īsteniem astronomijas entuziastiem ieteicams apmeklēt Džona kalna observatoriju.

 

Aļņu salas Nacionālais parks, Edmontona, Kanāda

Vēl viens Tumšo debesu rezervāts meklējams Kanādas vidienē. Aļņu salas Nacionālais parks, kas iekļauts arī UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, šādu titulu izpelnījies ārkārtīgi minimāla gaismas piesārņojuma dēļ, tādēļ visa gada garumā bizonu kompānijā šeit iespējams vērot naksnīgās debesis kā nekur citur pasaulē.

 

Atakamas tuksnesis, Čīle

Pasaulē sausākais tuksnesis ir arī mājvieta pasaulē spēcīgākajam radioteleskopam. Kā izrādās, klimats Atakamā ir lieliski piemērots zvaigžņotās debess dienvidu puslodes pētīšanai, tādēļ vairāki vietējie tūrisma uzņēmumi piedāvā ceļotājiem iespēju pavadīt nakti zem klajas debess vai apmeklēt Paranala observatoriju.


Krīgera Nacionālais parks, Dienvidāfrikas Republika

Patiesībā DĀR lielākais dabas rezervāts kļūst vēl apbrīnojamāks nakts laikā. Atrodoties tālu no Keiptaunas un Johannesburgas gaismām, zvaigžņotās debess vērošana virs parka teritorijas ir vārda tiešajā nozīmē spilgts piedzīvojums. Turklāt interesenti var doties arī nakts safari, izvēloties gidus ar padziļinātām zināšanām astronomijā.


Grifita observatorija, Losandželosa, Kalifornija

Observatorija, ultramoderns planetārijs un astronomijas muzejs – to visu piedāvā Grifita observatorija. Neskaitot iespējas pētīt un apbrīnot Visumu, no kalnā izvietotā kompleksa paveras arī vienreizējs skats uz pilsētas gaismām, tādēļ observatorijas bezmaksas apmeklējums ir lielisks papildinājums jebkurai ekskursijai pa Losandželosu.


Vaitomo alas, Jaunzēlande

Zilganzaļi vizuļojošās Vaitomo alas vislabāk skatāmas naktī. Par sirreālo skatu rūpējas tūkstošiem spīdvaboļu kāpuru, kas pieder tikai Jaunzēlandei raksturīgai sugai.

www.travelnews.lv

 

 

Sanktpēterburgā atvērts spoguļu labirints

06.03.2014

Sanktpēterburgas centrā atvērta jauna atrakcija - Spoguļu labirints. Labirinta garums ir 586 metri, kas ļauj to uzskatīt par vienu no apjomīgākajiem šāda veida labirintiem pasaulē.

Komplekss "Labirintu Pasaule" izvietots pagrabos kādā Ņevas prospekta ēkā. Kā zināms, papildus spoguļu labirintam šeit izveidots arī labirints ar nokarenām lentēm, kura izgatavošanai izmantoti 34 tūkstoši metru materiāla.

Labirinta apmeklētājiem pārvietojoties cauri labirintam, jāatver pa ceļam atrastās lādes ar dārgumiem un dažādiem norādījumiem. Ieejas maksa labirintā ir 350 rubļi.

www.travelnews.lv

 

 

Septiņi piedzīvojumi savvaļā, kas var kļūt neiespējami jau tuvāko gadu laikā

03.03.2014

Kā apgalvo zinātnieki, šobrīd planēta Zeme ir sestās masveida izmiršanas krīzes varā. Pētījumi liecina, ka patlaban ik gadu izzūd līdz pat 2 000 augu un dzīvnieku sugu.

Tas nozīmē arī, ka jau tuvāko gadu desmitu laikā daudzi ceļojumi, kas saistīti ar floras un faunas apbrīnošanu, gluži vienkārši var kļūt neiespējami.

1. Masveida dzīvnieku migrācijas vērošana klātienē

Kā liecina seni zīmējumi uz klintīm, kuros attēloti Āfrikas savannas šķērsojoši zvēri, cilvēks migrējošas dzīvnieku populācijas apbrīnojis jau vairāk nekā 20 000 gadu. Taču malumedniecība, lauksaimniecība, kari un atmežošana pamatīgi kaitējuši savvaļas dzīvnieku pārvietošanās koridoriem visā pasaulē, tādēļ, piemēram, ikgadējā Āfrikas gnu masveida migrācija cauri Kenijai uzskatāma par apdraudētu jau šobrīd.

2. Satapšanās aci pret aci ar polārlāci

Lai gan vairākās Arktikas kopienās polārlāču medības vēl joprojām ir atļautas, vislielākos draudus šai sugai rada tieši klimata pārmaiņas. Kā liecina jaunākie Starptautiskās dabas un dabas resursu aizsardzības savienības (IUCN) dati, astoņās no 19 polārlāču apakšpopulācijām Arktikā strauji sarūk indivīdu skaits. Turklāt zinātnieki paredz, ka līdz 2050. gadam kopumā polārlāču skaits pasaulē varētu samazināties par divām trešdaļām. Kanādas Hudzona līcis ir viens no tiem balto lāču izplatības apgabaliem, kurš apdraudēts visvairāk – gaisa temperatūras pieauguma dēļ dzīvnieki ik gadu līča ledu spiesti pamest aizvien agrāk.

3. Tīģera dzeltenmelno strīpu skaitīšana

Reiz tīģeri savvaļā bija sastopami teju it visur Āzijā. Tomēr mūsdienās tā ir apdraudētākā kaķu dzimtas suga pasaulē, un tīģeru populācija vairs sastāda vien nepilnus 10 procentus no vēsturiskā apmēra. Tiek uzskatīts, ka patlaban savvaļā dzīvo sešas no kādreizējām deviņām tīģeru sugām, kas kopā sastāda aptuveni 3 200 īpatņu visā pasaulē. Lai gan mežonīgo kaķi sastapt savvaļā ir ļoti sarežģīts uzdevums (piemēram, Dienvidķīnas tīģeris nav redzēts jau kopš 20. gadsimta 70. gadiem), to dabiskajā vidē dzīvniekus iespējams skatīt vairākos rezervātos Indijā un Nepālā.

4. Niršana Austrālijas Lielajā Barjerrifā

Lielais Barjerrifs, kas ir pasaulē lielākā koraļļu rifu sistēma, ir briesmās. Temperatūras svārstības ir primārais iemesls, kādēļ kopš 1985. gada izzudusi teju puse no rifa, turklāt Austrālijas Jūras zinātņu institūta pētnieki paredz, ka pēc 10 gadiem no šī zemūdens krāšņuma varētu būt atlikusi vien mazāk kā ceturtdaļa. Pēc tam, kad Austrālijas valdība paziņoja par plāniem industrializēt daļu rifa, UNESCO Pasaules mantojuma komiteja konferencē 2014. gada jūnijā plāno apspriest tā pievienošanu apdraudētajiem objektiem.

5. Došanās pa pēdām gorillām Āfrikas lietusmežos

Jau desmitiem gadu aizvien samazinās abu pasaules lielāko primātu sugu pārstāvju skaits – galvenokārt malumedniecības un slimību dēļ. Kā 2010. gadā tika minēts ANO ziņojumā, 2025. gadā gorillas, domājams, vairs nebūs sastopamas lielā daļā Kongo baseina, kas ir viens no primārajiem šo dzīvnieku izplatības areāliem.

6. Galapagu salu unikalitātes baudīšana

Arī Galapagu salu ekosistēma, kas savulaik slavenajam dabaspētniekam Čārlzam Darvinam ļāva atbildēt uz neskaitāmiem jautājumiem saistībā ar viņa izstrādātajām teorijām, mūsdienās ir apdraudēta. Pēdējais zināmais Pintas salas bruņurupucis, kuru dēvēja par Vientuļo Džordžu, gāja bojā 2012. gadā, turklāt tā ir tikai viena no vairākām, Galapagu salām specifiskām sugām, kuras izmirušas kopš Darvina vizītes 1835. gadā.

7. Tikšanās ar lielo pandu

Ķīnas nacionālo dārgumu – lielo pandu – sastapt savvaļā var būt īpaši grūti. Tiek lēsts, ka cilvēka rīcības dēļ mūsdienās savvaļā – augstkalnu apgabalos Ķīnas rietumos – dzīvo vien ap 1 600 šo piemīlīgo zīdītāju. Lielā panda ir visretāk sastopamais lāču dzimtas pārstāvis, un tai ir kritiska loma ekosistēmā – savā dabiskajā dzīves vidē tā sekmē bambusu mežu augšanu.

www.travelnews.lv

 

 

Aptaujā noskaidro, kur meklējama pasaulē fotogēniskākā vieta

26.02.2014

Kurp jādodas, lai savām acīm skatītu pasaulē fotogēniskāko vietu? Kā atzinuši lielākā daļa respondentu tīmekļa vietnes VeryFirstTo.com rīkotajā aptaujā, tā atrodama Franču Polinēzijā – domājams, pateicoties kristāldzidrajiem ūdeņiem un burvīgajām piekrastes atpūtas mājiņām, šāds tituls piedēvēts Bora-Bora salai.

Par otro fotogēniskāko vietu pasaulē aptaujā, piedaloties 59 000 respondentu, atzīts Austrālijas lepnums Lielais Barjerrifs. Topā figurē arī Bali (4. vieta), Grieķijas sala Santorini (11. vieta) un Maldīvu salas (12. vieta).

Savukārt kā acij netīkamākās vietas aptaujātie minējuši bēdīgi slaveno ASV pilsētu Detroitu un, itin pārsteidzošā kārtā, arī Londonu. Tomēr šeit jāpiebilst, ka lielākā daļa respondentu bijuši Lielbritānijas galvaspilsētas iedzīvotāji, un šis fakts, iespējams, ietekmējis aptaujas rezultātus. VeryFirstTo.com dibinātājs Marsels Knobils atzīst: "Šis pētījums apliecina, ka ļaudis daiļumu mēdz meklēt ārpus savām mītnes zemēm, kuras savukārt nereti tiek asociētas ar neglītumu."

www.travelnews.lv

 

 

Saūda Arābijas princis izjauc atpūtnieku plānus Maldīvu salās

24.02.2014

Tūristiem, kuri gatavojās atpūtai Maldīvu salās, pēdējā brīdī nācies mainīt savus ceļojumu plānus, jo Saūda Arābijas kroņprincis personīgajām vajadzībām rezervējis veselus trīs vietējos kūrortus.

Kā ziņo Daily Mail, kroņprincis Salmans Abdulazīzs al Saūds uz gandrīz mēnesi rezervējis atpūtu trīs pieczvaigžņu kūrortos Maldīvijas Republikā. Kā izrādās, 78 gadus vecais troņmantnieks, pilnībā rezervējot kūrortus "Anantara Veli", "Naladhu" un "Anantara Dighu" uz laika posmu no 19. februāra līdz 15. martam, šķīries no aptuveni 30 miljoniem ASV dolāru.

Prinča rīcības dēļ citiem atpūtniekiem, kuri bija iecerējuši brīvdienas pavadīt Maldīvu salās, nācies mainīt savus plānus. Daži no viņiem steiguši izteikt sūdzības pasaules lielākajā tūrisma portālā TripAdvisor.com.

"Rezervācija tika atcelta bez brīdinājuma, un mūs par to informēja tikai tad, kad sazinājāmies ar viņiem," atzinis kāds ceļotājs un piebildis, ka atpūtu martā kūrortā "Anantara Veli" viņš bija rezervējis jau pērnā gada decembrī. Viņš norādījis, ka kūrorta pārstāvji tikai izklāstījuši situāciju, bet neesot izteikuši nožēlu vai atvainošanos par notikušo, vien piedāvājuši apmesties citā atpūtas vietā, tomēr šāda alternatīva viņu nav apmierinājusi.

Tikmēr kompānijas "Anantara Hotels, Resorts & Spas" pārstāve apgalvojusi, ka visi viesi esot bijuši priecīgi par piedāvāto alternatīvu. "Lai gan mums nav privilēģiju apspriest konkrētas vizītes, vēlamies informēt, ka retajos gadījumos, kad tiek mainīts rezervācijas statuss, cenšamies darīt visu iespējamo, lai viesiem nesagādātu neērtības," viņa atzinusi.

Kā izrādās, prinča Salmana vizīte Maldīvu salās ir oficiāla rakstura – kā apstiprinājusi Saūda Arābijas Ārlietu ministrija, viņa ierašanās valstī ir atbilde Maldīvijas Republikas prezidenta Abdulas Jamīna ielūgumam.

www.travelnews.lv

 

 

Čikāgā, iespējams, taps augstākā celtne ASV

21.02.2014

Šķiet, ka Čikāgas iedzīvotāji nav mierā ar faktu, ka pilsēta vairs nevar lepoties ar augstāko celtni ASV. Ja viss izdosies kā iecerēts, jau drīz vien pie apvāršņa Čikāgā sliesies debesskrāpis, kurš ne vien būs augstāks par "One World Trade Center" ēku Ņujorkā, bet varētu kļūt arī par ceturto augstāko ēku pasaulē.

Pēdējo 10 gadu laikā vairākkārt diskutēts par plāniem izmainīt ASV trešās lielākās pilsētas centra rajona ainavu. Lai gan jau iepriekš projekts "Chicago Spire" piedzīvojis finansiālas neveiksmes, tiek liktas lielas cerības, ka ar to saistītā uzņēmuma reorganizācija noslēgsies līdz 2014. gada vasaras beigām, un būs iespējams uzsākt jaunā debesskrāpja būvniecību.

Tiek solīts, ka 150 stāvu augstceltne "Chicago Spire" (attēlā) būtu aptuveni 609 metrus augsta, tādējādi kļūstot par, ņemot vērā šībrīža datus, ceturto augstāko ēku pasaulē. Tā būtu arī augstāka par komunikāciju torni "CN Tower" Kanādas pilsētā Toronto, kas dotajā brīdī ir augstākā brīvi stāvošā būve Rietumu puslodē. Ēkas spirālveida forma, kas aizgūta no dūmeņiem, kādus savulaik būvējuši Amerikas indiāņi, kalpo konstrukcijas stiprības nodrošināšanai. "Chicago Spire" būtu arī videi draudzīga būve, kurā tiktu izmantoti tādi risinājumi kā lietus ūdens attīrīšanas iekārtas dzeramā ūdens nodrošināšanai un īpašs, putnus saudzējošs stikls.

www.travelnews.lv

 

 

Mākslinieki Dubaijas Burj Khalifa plāno apjozt ar īpašu audumu

18.02.2014

Šķiet, ka 828 metrus augstais ekstravagances iemiesojums – Dubaijas tornis "Burj Khalifa" – dažiem ļaudīm tomēr nešķiet pietiekoši iespaidīgs.
Ja vietējo mākslinieku izstrādāts projekts gūs atzinību, jau tuvākajā laikā pasaulē augstākā celtne tiks apjozta ar īpašu, gaismu atstarojošu audumu.

Par visai savādo un radikālo plānu nesen paziņojusi Dubaijas dizaineru apvienība "OP-EN", kas milzu debesskrāpi mākslas vārdā vēlas "ietīt" vieglā, gaismu atstarojošā un puscaurspīdīgā audumā. Lai gan šobrīd nav zināmas ieceres detaļas, uzņēmums atzīst, ka īpašais "ietvars" vienlaikus ļautu spilgtināt gan "Burj Khalifa" aprises, gan Dubaijas kopējo ainavu.

"Pētot publiskās vides radošo potenciālu, projekts "Exo-Burj" paredz izmainīt pilsētvides gaisotni, visā 828 metru augstā torņa garumā iekarot gaismu atstarojošu materiālu, kurš celtni aptvertu no visām pusēm un estētiski papildinātu tās aprises," raksta "OP-EN". "Galarezultāts vizuāli spilgtinātu pilsētu, simboliski pastiprinātu "Burj Khalifa" kā Dubaijas centrālo būvi un radītu māksliniecisku atmosfēru plašā mērogā."

Ahmeds Salmāns no "OP-EN" atzinis, ka projekts patlaban ir izstrādes stadijā, un uzņēmuma pārstāvji tā detaļas apspriež ar iesaistītajām pusēm.

www.travelnews.lv

 

 

Padomi Amerikas izklaižu pilsētas Las Vegasas apmeklējumam

12.02.2014

Las Vegasa – pilsēta, kas nekad neguļ. Tā atrodas Amerikas Savienoto Valstu rietumu pusē Nevadas štatā. Las Vegasa ir viena no apmeklētākajām pilsētām ASV, galvenokārt pateicoties tās piedāvātajām izklaidēm. Kazino un azartspēles, bāri un naktsklubi, spožas gaismas un nebeidzamas ballītes – tas viss spilgti raksturo Vegasu. Filmās varoņi nereti dodas svinēt vecpuišu/vecmeitu ballīti tieši uz Las Vegasu, un tā ir taisnība – vistrakākās ballītes ASV noteikti ir tieši šajā pilsētā. Tomēr, Vegasu interesanti apmeklēt arī, ja neplāno iesaistīties nakts uzdzīvēs. Pilsēta ir ļoti savdabīga, tajā ir iespaidīgas viesnīcas, liela daļa no tām celtas pēc noteiktas tematikas, dažādi restorāni, karuseļi un pat muzeji, ko apmeklēt.

Las Vegasas "mēle" jeb The Strip ir pilsētas galvenā iela, kuras abās pusēs atrodas ievērojamākie Vegasas objekti. Tā ir gandrīz 7 kilometrus gara, un uz tās atrodas 15 no 25 lielākajām pasaules viesnīcām pēc istabiņu skaita. Tieši šeit būs atrodamas arī visas slavenās viesnīcas, kas bieži redzētas pa televizoru. Piemēram, viesnīca Bellagio, kas pazīstama ar saviem krāšņajiem strūklaku šoviem, viesnīca New York-New York, kuras ēkas ir veidotas, kā reālās Ņujorkas pilsētas celtnes, un viesnīcas priekšā pat  izveidota Amerikas Brīvības statujas replika, tāpat arī viesnīca Paris Las Vegas, kuras priekšā pēc skata gandrīz īsts, tikai nedaudz mazāks Eifeļa tornis, interesanti aplūkot būs arī viesnīcu Caesars Palace jeb Cēzara pili. Tā kā visās šajās viesnīcās ir ne tikai numuriņi, bet arī kazino, restorāni, veikali un daudz kas cits, tajās var droši iet iekšā un aplūkot arī no iekšpuses. Las Vegasas viesnīcas ir patiešām neatkārtojamas, dienu var pavadīt tās visas apstaigājot un apbrīnojot.

Fremont street ir otra populārākā iela Las Vegasā. Tā ir noslēgta – neatrodas zem klajām debesīm, to visapkārt ieskauj ekrāni, kuros tiek rādīti gaismas video šovi. Šī iela ir veidota nedaudz veclaicīgā stilā – kazino no ārpuses izskatās senāki, tāpat ar vintage tipa spēļu automāti. Taču iela patiesībā ir ļoti moderna, tur atrodams viss, kas vajadzīgs, lai labi pavadītu laiku. Neskaitāmi ielu mākslinieki, mūziķi, neona gaismas, grandiozi šovi – būs sajūta, ka atrodies citā pasaulē.

Las Vegasā ik vakaru notiek simtiem šovu, koncertu, izrāžu un citu pasākumu, tāpēc pirms dodies uz Vegasu vērts noskaidrot, kādi pasākumi būs laikā, kad būsi Vegasā, lai varētu laicīgi rezervēt biļetes. Interesantus pasākumus būs iespējams atrast jebkurai gaumei, tāpat arī pieejami bērniem draudzīgi pasākumi, atrakcijas un arī viesnīcas. Taču jāņem vērā, ka pilsēta kopumā ir trokšņaina un ļaužu pilna, tāpēc diez vai tā būs piemērota ģimenes atvaļinājumam.

Las Vegasa tiek dēvēta arī par grēku pilsētu, jo tajā viss, ko tu izdari, tiek piedots un aizmirsts. Šo teicienu tomēr gan nevajadzētu izmantot kā savu galveno moto, kad dodies uz Vegasu, jo likumi tomēr ir jāievēro visās pasaules pilsētās. Tā kā Las Vegasa ir tūrisma pilsēta, kurā ikdienas ir ļoti daudz iebraucēju, kuri ieradušies galvenokārt izklaidēties, arī drošībsargu šeit netrūkst. Ja esi ieradies Las Vegasā, tev ir jāprot izklaidēties, ievērojot zināmas normas. Tāpat arī ieteicams sasniegt pilngadību (ASV pilngadīga persona ir no 21 gada vecuma), citādi baudīt daļu pilsētas piedāvātās izklaides iespējas, tev būs liegts. Pat, iemetot monētu spēļu automātā un nevainīgi cerot uz veiksmi, tevi bez aplinkiem var izraidīt no valsts ar ļoti ierobežotām iespējām tuvākajā laikā atgriezties štatos. Citiem vārdiem sakot, ja tu vēl neesi sasniedzis 21 gada vecumu, nesteidzies braukt uz Las Vegasu, jo kārdinājums kaut tikai vienu reizi izmēģināt laimi spēļu automātos būs pārāk liels, un tā rezultātā tev var tikt liegta turpmāka iebraukšana ASV.

Bez tam, ja dodies uz Las Vegasu, nav jāplāno garš atvaļinājums, pietiks vien ar nedēļas nogali. Taču, ja nedodies turp, lai izklaidētos, bet tikai, lai iepazītu pilsētu, droši vien atsevišķu ceļojumu nebūtu vērts plānot. Las Vegasa ir lieliska vieta, ko apskatīt "pa ceļam", piemēram, ja ceļo pa Amerikas rietumu pusi.

www.travelnews.lv

 

 

Honkongiešus satrauc pilsētas tūrisma prognozes

10.02.2014

Honkongas tūrisma komisija nesen aplēsusi, ka, sākot no 2023. gada, ik gadu pilsētu varētu apmeklēt vismaz 100 miljoni cilvēku, kas ir divreiz vairāk nekā šobrīd. Šādas prognozes nebūt neapmierina vietējos iedzīvotājus, kurus māc bažas, ka metropoles infrastruktūrai tā varētu būt pārlieku liela noslodze.

Jau šobrīd milzīgais tūristu pieplūdums satrauc daudzus honkongiešus. "Tas ir briesmīgi," sašutumu pauž vietējais iedzīvotājs Rojs Tams Ho-Pongs. "Esmu ļoti nikns par šādu prognozi. Valdība nedara neko, lai mazinātu mūsu neapmierinātību. Tirdzniecības centri un sabiedriskais transports jau šobrīd sasniedzis maksimālo noslodzi, un it visur var manīt ļoti daudz ļaužu," viņš piebilst.

Tomēr domājams, ka Honkongas iedzīvotāju niknumu daļēji rada nevis tūristu skaits, bet to veids. Proti, gandrīz trīs ceturtdaļas viesu Honkongā pērnajā gadā ieradušies no kontinentālās Ķīnas, no kuriem 58 procenti pilsētā pavadīja vien nepilnu dienu. Kā skaidro profesors Bobs Makkērčers no Honkongas Politehniskās universitātes Viesnīcu un tūrisma vadības skolas, tieši šī tūristu grupa izraisa vislielākās problēmas – "vienas dienas ekskursanti" Honkongā pārsvarā ierodas, lai iepirktos, paēstu un jau ātri vien dotos mājup. Makkērčērs piebilst, ka pilsētas infrastruktūra tāda veida migrācijai nav piemērota.

Tomēr daļa vietējo iedzīvotāju milzīgajam tūristu pieplūdumam ir gatavi un to vērtē pozitīvi. Tā kā viens tūrists no kontinentālās Ķīnas Honkongā dienā vidēji iztērē ap 6 000 ASV dolāru, uzņēmējiem tā ir lieliska iespēja nopelnīt.

www.travelnews.lv

 

 

 

Valentīndienā piedāvā ekskluzīvu, 210 000 eiro vērtu atpūtu zemūdenē

06.02.2014

Lielbritānijas ceļojumu aģentūra "Oliver's Travel" nākusi klajā ar elpu aizraujošu piedāvājumu ekskluzīvai atpūtai Valentīndienā – pāriem, kuri gatavi šķirties no aptuveni 210 000 eiro, tiek dota iespēja apmesties kādā no īpaši pielāgotām zemūdenēm un baudīt unikālu gaisotni.

Piedāvājums ar nosaukumu "Mile-Low Club" ietver servisu, kas ļaus pāriem patīkami atpūsties, relaksēties un baudīt divvientulību 200 metrus zem viļņiem. Speciāli iekārtotās zemūdenes, kurām piedēvēta iesauka "Lovers Deep", patlaban noenkurotas Karību salās. Tomēr sliktās ziņas ir tādas, ka 210 000 eiro vērtais piedāvājums neietver izmaksas par nokļūšanu turp.

Kā sola uzņēmums, apkalpe katru no zemūdenēm pēc klienta vēlmēm gatava nogādāt jebkurā pasaules punktā – nav svarīgi, vai tas ir krāšņs koraļļu rifs Sentlūsijā vai nogrimis karakuģis Sarkanajā jūrā. Turklāt, ja tā vēlas viesis, uz zemūdenes klāja var tikt iekārtotas vēl papildu istabas, nodrošināts transports ar helikopteru no tuvākās pludmales un pasniegtas karaliskas brokastis gultā.

Lai viesi varētu nodoties mīlas priekiem visā to krāšņumā, uz zemūdens klāja pasniegtie ēdieni ir īpaši izmeklēti un ietver vairākus afrodīzījus jeb dzimumtieksmi uzlabojošas sastāvdaļas, tostarp austeres, kaviāru un īpaši šokolādes pomādi ar granātāboliem.

www.travelnews.lv

 

 

Ceļotāju Havaju salās pārsteidz bīstama sniegavētra

03.02.2014

Havaju salas vairumam tūristu asociējas ar pludmalēm, sērfošanu un mitru tropu klimatu. Tomēr Alekss Sverdlovs no Ņujorkas saulainu brīvdienu vietā Havajās izbaudīja pavisam nepatīkamus mirkļus, kuru cēlonis pārsteidzošā kārtā bija sniegavētra.

36 gadus veco ceļotāju, kurš bija devies pārgājienā Havaju Lielajā salā un ceļā sastapās ar īpaši spēcīgu sniegavētru, janvāra beigās izglāba vietējā nacionālā parka reindžeri.

Sverdlovs bija devies iekarot 4 169 metru augsto Maunaloa vulkāna virsotni. Savu kāpienu viņš uzsāka aptuveni divu kilometru augstumā, virsotni sasniedzot otrdien, 28. janvārī. Kā minēts preses relīzē, pa ceļam uz virsotni viņš bijis spiests atstāt aprīkojumu, taču lejupceļā saskārās ar spēcīgu sniegavētru.

Nespējot atrast savu ekipējumu, Sverdlovs izveidoja patvertni sniegā – tobrīd no dabas stihijas viņu sargāja tikai apģērbs. Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ parka vadība bija slēgusi pieeju kalnam, un, tā kā Sverdlovs bija vienīgais kāpējs uz kalna, reindžeri drīz vien uzsāka viņa meklēšanu.

Sverdlovs uz kalna nogāzes bija spiests pavadīt divas naktis, līdz viņš tika atrasts. Kā norāda Havaju Vulkānu nacionālā parka pārstāvji, vīrieti paglābis fakts, ka reindžeri bijuši informēti par viņa aptuveno atrašanās vietu, kā arī, pārlaižot naktis uz kalna, viņš pieņēmis pareizus lēmumus un bijis teicamā fiziskā formā.

www.travelnews.lv

 

 

Deli gaisa piesārņojuma ziņā apsteidz Pekinu

31.01.2014

Kā liecina jauna pētījuma dati, Deli konstatēts augstākais gaisa piesārņojuma līmenis pasaules pilsētu vidū, apsteidzot pat nereti necaurredzamā smoga klāto Ķīnas galvaspilsētu Pekinu.

Kā atklāj Indijas Zinātnes un vides centra (CSE) pētījuma rezultāti, šoziem Deli fiksēts tāds gaisa piesārņojuma līmenis, kas ir desmitiem reižu augstāks par pieļaujamo normu. Piemēram, PM 2.5 kategorijas daļiņu daudzums gaisā Indijas galvaspilsētā laika posmā no novembra līdz janvārim sasniedzis 575 mikrogramus uz kubikmetru, kamēr tajā pašā periodā Pekinā – 400 mikrogramus uz kubikmetru. Salīdzinājumam – Londonā šo daļiņu sastopamība vidēji ir 20 mikrogrami uz kubikmetru, kas uzskatāms par salīdzinoši drošu rādītāju.

Tikmēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina, kas pēdējo gadu laikā bieži nonākusi pasaules mediju redzeslokā ārkārtīgi piesārņotā gaisa dēļ, dara visu iespējamo, lai gaisa kvalitāti uzlabotu. Kā minēts CSE ziņojumā, Ķīnā gaisa piesārņojuma mazināšanai veikti tādi pasākumi kā pārdoto automašīnu skaita ierobežošana un sodu piemērošana pašvaldībām, kuras nespēj cīnīties ar smogu. Tajā pašā laikā gaisa kvalitātes uzlabošanas pasākumi Deli tiek raksturoti kā visai vāji.

Automašīnu skaits Deli ielās pieaug par aptuveni 1 400 dienā, turklāt tur plaši sastopamie vietējo autoražotāju modeļi bieži vien aprīkoti ar vecākas paaudzes izmešu samazināšanas iekārtām. Kā ziņo The Times, gaisa kvalitāte Deli ievērojami pasliktinās arī atkritumu dedzināšanas un dominējošo ogļu elektrostaciju darbības dēļ. Turklāt, kā liecina medicīniskie pētījumi, smoga klātbūtne ievērojami paaugstina plaušu un acu slimību risku, kā arī var novest pie D vitamīna deficīta.

www.travelnews.lv

 

 

Pasažieris ar pirmās klases biļeti veselu gadu bez maksas pusdieno lidostā

28.01.2014

Kāds Ķīnas lidsabiedrības China Eastern Airlines klients aizturēts pēc tam, kad viņš savu pirmās klases aviobiļeti ļaunprātīgi izmantojis visai savdabīgā veidā.
Kā ziņo laikraksts Kwong Wah Yit Poh, kāds vīrietis, uzrādot aviobiļeti lidojumam pirmajā klasē, veselu gadu gandrīz ik dienu ieturējis bezmaksas maltīti Šaņsji pilsētas lidostas VIP restorānā. Lai tas būtu iespējams, viņam vismaz 300 reižu nācies tiešsaistes sistēmā izmainīt lidojuma maršrutu. Tiesa gan, tas nebūt nav viss – kad biļetes derīguma termiņš tuvojies beigām, viņš atcēlis tās rezervāciju, lai saņemtu daļēju naudas atmaksu.

Lidsabiedrības pārstāvji, uzzinot par vīrieša aktivitātēm, bijuši pamatīgi šokēti, taču norādījuši, ka viņa rīcību nekādi nav bijis iespējams konstatēt un apturēt.

www.travelnews.lv

 

 

Romā durvis ver zagtu mākslas priekšmetu izstāde

23.01.2014

Itālijas likumsargi publiskai apskatei Romā izstādījuši veselu krājumu pēc nozagšanas atgūtu mākslas darbu. To vidū ietilpst gan etrusku apbedīšanas urnas, gan renesanses laikmeta gleznas.

Desmitiem mākslas darbu, kuri interesentiem apskatāmi speciālā izstādē Kvirināles pilī, kalpo arī kā apliecinājums īpašas Itālijas policijas vienības spējām, kura nereti tiek aicināta talkā mākslas priekšmetu zādzību lietu izmeklēšanā arī ārpus valsts robežām.

Kā apgalvo īpašās likumsargu vienības pārstāvji, tai ir pieeja pasaulē lielākajai zagto mākslas darbu datubāzei, kurā ietilpst aptuveni 5,7 miljoni objektu. Itālija ir viena no pirmajām pasaules valstīm, kurā tika ieviesta speciāla policijas nodaļa mākslas priekšmetu zādzību izmeklēšanai – tas notika 1969. gadā.

Romas izstādē apskatāms vesels etrusku mauzolejs, kuru savulaik atraduši strādnieki kādā būvlaukumā netālu no Perudžas Itālijas centrālajā daļā. Tā sastāvā ir 23 labi saglabājušās apbedījumu urnas, kuras rotā sengrieķu mitoloģijas motīvi.

"Šis ir viens no pēdējo gadu neparastākajiem atradumiem, kas saistīts ar etrusku mākslu," stāsta Luijs Godarts, Itālijas dabas un pieminekļu aizsardzības dienesta padomnieks.

Izstādē skatāma arī Romas imperatora Tibērija skulptūra, kura tika nozagta 1971. gadā, bet atrasta 40 gadus vēlāk – 2011. gadā, Londonā.

Vienlaikus Godarts norādījis, ka Itālijas muzejiem "steidzami" nepieciešama papildu apsardze. Viņš atzinis, ka ekonomiskās krīzes laikā kultūras nozarei atvēlētais finansējums ticis ievērojami samazināts, tādēļ pieaudzis senlietu zādzību skaits no baznīcām un muzejiem, kā arī biežāk tiek veikti nesankcionēti arheoloģiskie izrakumi.

Izstāde ar nosaukumu "Memory Regained: Treasures recovored by the Carabinieri" Romā durvis apmeklētājiem ver šodien, 23. janvārī, un būs skatāma līdz pat 16. martam.

www.travelnews.lv

 

 

Septiņas valstis, kur noteikti jāpaviesojas gardēžiem

20.01.2014

Lielākā daļa cilvēku apceļo pasauli, lai savām acīm skatītu neredzētas vietas un gūtu priekšstatu, kā ļaudis dzīvo citur. Taču vienā no vislabākajām metodēm, kā izbaudīt citas kultūras bagātību, nebūt nesaistās ar redzēto – tas notiek caur jūsu garšas kārpiņām.

Piemēram, pirmā pastaiga pa Vjetnamas galvaspilsētu Hanoju noteikti labāk paliks atmiņā tiem, kuri kādā no nelielajām ēstuvēm pieblīvēto ieliņu malā nobaudīs īstu vjetnamiešu pho zupu.


Itālija

Tiem, kas kaut reizi mūžā baudījuši bagātīgu porciju vizuāli iespaidīgā venēciešu ēdiena nero di seppie (attēlā) jeb pastu ar tinteszivi vai kraukšķīgos gardumus canolli, ir skaidrs, kādēļ Itālija izpelnījusies reputāciju kā ļoti tīkamu ēdienu zeme. Protams, nedrīkst aizmirst arī par kārdinošu picu un spageti, tomēr izsmalcinātais itāļu virtuves pastas, jūras velšu un garšvielu mikslis ļauj to nodēvēt par īstu gardēžu paradīzi.

Taizeme

Pikants, saldens, skābs, sāļš – Taizemes virtuvi visbiežāk raksturo šīs garšas un to kombinācijas. Atkarībā no tā, kurā valsts reģionā atrodaties, jums būs iespēja nobaudīt pavisam atšķirīgus ēdienus. Proti, Taizemes dienvidu virtuvē raksturīga ēdienu sastāvdaļa ir kokosrieksti, reģionos pie Laosas robežas izplatīti ir som tam jeb papaijas salāti, savukārt valsts centrālajā daļā – tom yam jeb pikanti skābena zupa ar gaļu. Turklāt drosmīgākajiem ēdājiem Taizeme patiks neskaitāmo ielas stendu dēļ, kur iespējams nomēģināt ceptus sienāžus, kūniņas un termītus.

Indija

Liela daļa populārāko indiešu virtuves ēdienu radušies, pateicoties valstī dominējošo reliģiju, kā arī starptautisku saikņu ietekmei. No labi pazīstamā veģetāriešu ēdiena palak paneer (spinātu un siera biezenis) līdz pat eksotiskām jūras velšu platēm Goa, indiešu virtuve noteikti nodēvējama par "ēdamo vēsturi". Valsts apmeklētājiem noteikti jāiepazīstas arī ar street food Deli ielās un jānobauda vismaz daži no neskaitāmajiem pikantās uzkodas chaat paveidiem.

Vjetnama

Vjetnama ir īsta street food meka, kas pazīstama ar visdažādākajiem nūdeļu zupu paveidiem. Kamēr valsts dienvidu daļas virtuves neatņemamo sastāvdaļu – pho zupu – bieži var nogaršot Rietumvalstu ēstuvēs, Ziemeļvjetnamā gatavotais pho ir visai atšķirīgs ēdiens, taču pavisam noteikti vajadzētu nobaudīt arī to. Viesiem galvaspilsētā Hanojā der iegriezties kādā ēstuvē, lai pamēģinātu kārdinošo bun cha, kas sastāv no grillētas cūkgaļas, rīsu nūdelēm, dārzeņiem un īpašas mērces.

Grieķija

Pat tad, ja olīvas nav jūsu iecienītāko produktu sarakstā, spinātiem pildītais pīrāgs spanakopita un no Osmaņu impērijas pārmantotais gardums baklava, domājams, burtiski kusīs jums mutē. Olīveļļa, svaigi dārzeņi, graudaugu produkti un visdažādākie garšaugi ir visbiežāk sastopamās sastāvdaļas grieķu ēdienos. Kamēr pupiņu zupa fasolada uzskatāma par tradicionālu grieķu ēdienu, citi labumi, piemēram, Santorini chloro siers, pārsvarā baudāmi tikai noteiktos valsts reģionos.

Francija

Šķiet, ka izsmalcinātā un bagātīgā franču virtuve burtiski saplūst vienā veselumā ar gadsimtiem seno arhitektūru, lavandu laukiem un Parīzes šarmu. Kamēr Normandijā un citos piekrastes reģionos dominē dažādi gliemeņu ēdieni, sulīgi jūras asari un citi nozvejoto velšu gardumi, Bordo apkaimei raksturīga delikatese ir pasaulē labi zināmais, par dižciltīgu nodēvējamais foie gras jeb īpaši pagatavotās zosu aknas. Jūsu gastronomiskajai pieturai Francijā noteikti būtu jāietver arī vietējo dārzeņu pārpilnību, no austerēm un omāriem gatavotus gardumus, pasaulslaveno sīpolu zupu un putnu gaļas ēdienus. Par laimi, lielāko daļu reģionālo delikatešu iespējams baudīt Parīzē, kur nedrīkstētu piemirst arī izslavēto franču bageti, kruasānu un citus saldos gardumus.

Ķīna

Ņemot vērā milzīgo valsts platību un grūti aptveramo daudzveidību visdažādākajos aspektos, ir grūti norādīt kādu konkrētu, obligāti nobaudāmu ķīniešu virtuves elementu. Taču tas nozīmē, ka gardēžiem Ķīnas apmeklējums gaidāms pavisam aizraujošs, jo ēdienu izvēle šeit ir burtiski bezgalīga. Rīsi, nūdeles, sojas pupiņas (un no tām gatavoti produkti) un dārzeņi uzskatāmi par pamatproduktiem ķīniešu virtuvē. Un, protams, nedrīkst aizmirst valsts dienvidu reģioniem raksturīgos dim sum, kuru nosaukums tulkojams kā "pieskāriens sirdij" – tie ir nelielos groziņos pasniegti dažnedažādi "kumosiņi", kuri mūsdienās kļuvuši iecienīti visā pasaulē.

www.travelnews.lv

 

 

 

Tūristi Stounhendžā plaši kritizē jauno apmeklētāju centru

16.01.2014

Liela daļa tūristu, kuri pabijuši Stounhendžas pieminekļa jaunajā, aptuveni 32,5 miljonus eiro vērtajā apmeklētāju centrā, pašu projektu un tā vadību nodēvējuši par "haotisku". Kā izrādās, centra darbinieki dažādu iemeslu dēļ nespēj tikt galā ar milzīgo tūristu pieplūdumu.

Arī darbinieki un brīvprātīgie jaunajā objektā, kurš durvis vēra pirms nepilna mēneša, nobažījušies par tā iespējām uzņemt tūkstošiem apmeklētāju dienā. Savukārt tūristi to itin plaši kritizē tiešsaistē, minot problēmas, kas saistītas ar biļešu sistēmu un transportu no apmeklētāju centra uz pašu Stounhendžas pieminekli. Visbiežāk apmeklētāji sūdzas par garajām rindām.

Tikmēr Anglijas Vēsturisko ēku un pieminekļu komisijas pārstāvji apliecinājuši, ka konstatētas "vairākas nepilnības", un lūguši apmeklētājus būt saprotošiem, kamēr problēmas tiek risinātas.

Pirms apmeklētāju centra atklāšanas trīs ceturtdaļas atsauksmju par Stounhendžas senvietu portālā TripAdvisor saturēja vērtējumu četras vai piecas zvaigznes. Taču nu aptuveni viena trešdaļu atsauksmju ir negatīvas.

Kā norādījis kāds anonīms apmeklētāju centra darbinieks, viņaprāt, galvenā problēma Stouhendžā šobrīd esot transports – nokļūšana no apmeklētāju centra līdz akmens piemineklim. "Būtiski ir arī tas, ka vējainā vai lietainā laikā biļešu kases darbinieki nevar apkalpot apmeklētājus, jo vējš pūš tieši lodziņos," viņš piebildis.

Stounhendžas senvietas pārstāve Keita Deivīsa tikmēr lūgusi apmeklētājus būt pacietīgiem. "Mēs augsti vērtējam saņemtās apmeklētāju atsauksmes. Vēlamies lūgt cilvēkus būt pacietīgiem, kamēr esošās problēmas tiek risinātas."

www.travelnews.lv

 

 

Mazo Ermitāžu Krievijā pārveidos par izstāžu kompleksu

14.01.2014

Krievijas Ermitāžas muzejs martā plāno rīkot konkursu par otrā posma atjaunošanu Mazās Ermitāžas ēkai, kurā plānots atvērt izstāžu centru. Restaurāciju plānots pabeigt 2014. gada decembrī.

Šobrīd vēsturiskajai Mazās Ermitāžas ēkai, kas tika celta 1764. - 1775. gadā pēc arhitekta Žana Batista Valena Delamota un Jurija Feltena projekta, jau ir izsludināts konkurss par pirmā posma restaurāciju. Darba izpildītāju ir plānots izvēlēties līdz janvāra beigām. Darba ilgums, kuru vērtība ir aptuveni 260 miljoni rubļu, būs apmēram 8 mēneši.

Pēc tehniskās pārbūves Mazās Ermitāžas ēka tiks izmantota izstāžu zāles izvietošanai Lielās Manēžas telpā. Visi restaurācijas darbi jāveic nepārtraucot kaimiņu ēku un Ermitāžas parka darbību.
Mazā Ermitāža kļuva par sākumu Ermitāžu ēku kompleksu veidošanai, kas kopā ar Ziemas pili veido vienoto arhitektūras ansambli, kas pilnībā izveidojās XIX gadsimta vidū.

www.travelnews.lv

 

 

Ņujorkā durvis ver augstākā viesnīcas ēka rietumu puslodē

08.01.2014

228,9 metri, 68 stāvi un 639 numuri – šādi skaitļi raksturo ASV, kā arī rietumu puslodē augstāko viesnīcas ēku, kas nesen vērusi durvis Manhetenā, Brodvejā.

320 miljonu ASV dolāru vērto projektu īstenojis uzņēmums "G Holdings". Interesanti, ka tajā darbosies divu pazīstamās viesnīcu ķēdes Marriott zīmolu viesnīcas – "Courtyard Hotel" un "Residence Inn".

68 stāvu augstā celtne atrodas netālu no tādiem tūristu vidū populāriem objektiem kā Ņujorkas Centrālparks, Taimskvērs, Brodvejas teātru rajons, Piektā avēnija un Rokfellera centrs.

Jaunās viesnīcas klientiem pieejamas konferenču telpas vairāk nekā 500 kvadrātmetru platībā, fitnesa centrs un iespēja ķert iedegumu speciālās sauļošanās terasēs. Vairākos numuros logu stiklojums visa stāva augstumā nodrošina lielisku skatu uz Centrālparku, Taimskvēru un Hudzonas upi. Tāpat viesiem visās ēkas telpās pieejams bezvadu interneta pieslēgums, kā arī Smart TV ar 60 HD kanāliem katrā numurā. Piecos no stāviem sienas rotā ekspresionisma pārstāvja mākslinieka Viljama Debilzana darbi, kuros ietverti Ņujorku raksturojoši motīvi.

www.travelnews.lv

 

 
TOP

THEME OPTIONS

Header type:
Theme Colors:
Color suggestions *
THEME
* May not have full accuracy!